Regulacja reflektorów przednich

forum użytkowników Kia Stinger
Tbo13
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2021, 11:53
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Tbo13 »

hefajstos pisze: 06 lip 2021, 23:03 Jedz na SKP a nie jak dziad na podjezdzie albo na elewacji bloku.. potem jezdza takie cyklopy.
Zgadzam się. Wystarczy że podłoże nie jest poziome i całe ustawianie kąta 1% nic nie warte.
Jednakże nie wierzyłbym ślepo w fachowców na SKP. Osobiście mam bardzo złe doświadczenia jeszcze gdy jeździłem VW z Dynamic light assist ( wycinanie wiązki). Zaznaczam że nie oczekiwałem niczego więcej niż ustawienie prawidłowej wysokości świateł w miesięcznym bezwypadkowym aucie. Byłem w 4 różnych warszawskich SKP praktycznie dzień po dniu by móc sprawdzić wieczorem rezultaty. To była załamka. Pierwszy opuścił mi światła jeszcze bardziej. W drugim o ile dobrze pamietam ustawił za mocno w górę i potrafiłem świecić jadącym przede mną po lusterkach bocznych. Natomiast koleś na Jagiellońskiej (Pimot) na swojej super hiper komputerowej maszynce tak mi poprzestawiał wszystko ( kręcił tymi śrubkami dobre z 5 minut ) że skończyłem w ASO bo ustawił takiego rozbieżnego zeza że nie dało się jechać.

Wydaje mi się że panowie z SKP (ASO także) nie przykładają się do takiej czynności jak optymalne ustawianie świateł. Kto by tam dbał o prawidłową procedurę - swieci w miarę dobrze, nie powinien oślepiać i git.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Niko123 »

Robert83 pisze: 06 lip 2021, 22:58 Witam wszystkich. U mnie w stingerze tez światełka świecą przed maskę. Gdzie znajdę instrukcje ustawiania tych świateł?

Wielkie dzięki z góry za pomoc
Trzeba miec śrubokręt krzyżakowy kolo 30 cm dlugi, sa instrukcje na zagranicznych forach.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: hefajstos »

Mi w Leonie z full led w ASO podnosili komputerowo takze moze w tym jest rzecz.

W Stingerze FL juz nie ma regulacji swiatel pokretlem w kabinie.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Niko123 »

Ja czytalem ze jest manualna regulacja lewe, prawo i podnoszenie, pod maska kolo lamp , tylko tlugi srubokret, wysle linka z zdjeciami
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: ACextreme »

Dokładnie tak - sam się tym nie bawiłem, ale w ASO mi podnosili, tylko chyba po podniesieniu trzeba coś tam w komputerze zresetować / ustawić żeby nie głupiały światła. Podniesienie znacząco poprawiło działanie świateł.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Niko123 »

Czytalem wszystko z forum w usa, manualna regulacje bez kompa i wszyscy tak robili i bylo ok
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: lukasmasdes »

Przed FL też nie było regulacji manualnej świateł led w kabinie. W tym względzie nic się nie zmieniło. W związku z ustawieniem świateł mam do Was pytanie, czy często Wam się zdarza, że jadący z naprzeciwka błyskają długimi? W moim aucie serwis regulował światła dwa razy i ponoć wszystko jest w porządku, ale czasem mam tak, że jadący z naprzeciwka błyskają mi długimi myśląc, że sam jestem na długich światłach. Jest to bardzo losowe. Czasem przez jakiś odcinek nikt tego nie robi, by następnie prawie każdy kolejny mijający mnie samochód strzelał długimi.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: hefajstos »

Mi mrugaja ale to z reguly gruzy ktore maja juz wypalone lampy i nie swieca prawie w ogole :D w kazdym aucie z ledami tak mialem, niektorzy widocznie sa nadwrazliwi

Albo cie ostrzegaja przed kontrola bo widza fajne auto ktore wyglada na szybkie :P
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: GeRRaD »

W przed liftach wszystkie były za nisko ustawione - zachowawczo - słabo się jechało w nocy - mi regulację zrobili w ASO i jest dużo lepiej, a nikt nie mruga że oślepia. Regulacja jest w ramach gwarancji - tylko muszą chcieć, ew. trzeba wymóc ;)
Kolzi
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2022, 23:06
model samochodu: Kia Stinger

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Kolzi »

A czy może ktoś pomoc jak wyregulować w poziomie (prawo/lewo)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”