Parujące reflektory w nowej optimie?

forum użytkowników modelu Optima
eri
Posty: 16
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:11
model samochodu: Kia Optima SW Aurora Black 2.0 PB 163KM
Kontakt:

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: eri »

Dokładnie mi po 1,5 roku zaczęło parować. Zobaczymy ile wytrzymają te 25g. Ale koszt śmieszny w porównaniu do serwisu bo sztuka ok 2zl.
Kia Optima SW Aurora Black 2.0 PB 163KM
Macias71
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2020, 22:32
model samochodu: Optima Gt-Line

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Macias71 »

Poprosiłem siostrę i uszyła coś takiego. Nazwijmy je wkłady oczywiście na wymiar. Zasypane granulatem i temat załatwiony.
Załączniki
IMG_20210430_082940_1.jpg
robertk
Posty: 17
Rejestracja: 11 mar 2021, 00:55
model samochodu: Kia Optima SW L 1.6 T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Poznań

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: robertk »

Silka może oddać wilgoć z powrotem przy odpowiednio wysokiej temperaturze i problem może wrócić.
Z informacji DesiKhan wynika iż jest to jakaś glinka która w kontakcie z wilgotnych powietrzem wchłania wilgoć i wiąże ją na stałe.

Kolejny aspekt to wydajność - wg DesiKhan 100g ich wkładu odpowiada 1,4 kg silki
https://youtu.be/W4GN7fd9yXQ?t=127

A sam problem leży też w serwisach które często twierdzą iż tak część nie występuje, a Optimy nigdy nie były w takie rozwiązanie wyposażane.
MateuszOptimaGT
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2021, 21:32
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: MateuszOptimaGT »

Witam, troche odkopuje temat, poradził sobie ktoś z tym problemem w wersji przed liftingiem? Bo z tego co widzę to nie ma tam tych "kieszeni" na pochłaniacze wilgoci.
Kia Optima GT, 09.2018.
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Avaxus »

Bylem dzisiaj w aso bo mam tak samo lekko zaparowane. Powiedzieli mi ze to jest normalka, ze jak jest wilgotno na zewnatrz a w lampie jest cieplo to tak sie dzieje hehe 😂
Mlawgda
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2020, 21:38
model samochodu: Kia optima

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Mlawgda »

Kia interbis w Gdańsku rozwiązuje problem. Dwa pochłaniacze wilgoci kosztują 60zl z wymianą przy dowolnym serwisie.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: SnajperGT »

eri pisze: 22 kwie 2021, 14:47 https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/poch ... -p-22.html
Oczywiście trzeba liczyć po 2szt. na reflektor .

Pochłaniacze 25G pasują wymiarami. Jest jeszcze kwestia ile nowy pochłaniacz czasu wytrzyma wyjdzie w praniu.

U mnie niestety serwis olał mnie całkowicie...
25G ale jaki rozmiar z tej stronki pasuje do reflektorów, właściwie tych dekielków?
Mały, duży, średni ?
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Szymon105 »

SnajperGT pisze: 07 lut 2022, 10:46
eri pisze: 22 kwie 2021, 14:47 https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/poch ... -p-22.html
Oczywiście trzeba liczyć po 2szt. na reflektor .

Pochłaniacze 25G pasują wymiarami. Jest jeszcze kwestia ile nowy pochłaniacz czasu wytrzyma wyjdzie w praniu.

U mnie niestety serwis olał mnie całkowicie...
25G ale jaki rozmiar z tej stronki pasuje do reflektorów, właściwie tych dekielków?
Mały, duży, średni ?
Ja brałem średni jak dobrze pamiętam, ogólnie na początku super ale po dość krótkim czasie przy dużej wilgotności na wewnątrz znów zaczęły parować:/
Teraz kupiłem taki :
Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/orange-silica ... 9545938022
I wsypałem w woreczki z organzy, znalazłem po jakiś ziołach, takie same są też zapachy takie w granulkach.
Plus tego krzemu jest taki że jak pociągnie wilgoć to zmienia kolor na zielono/niebieski i ponoć lepiej działa już biały. Jeżdżę tak już drugi miesiąc w obecnych deszczach i śniegach, nic a nic nie paruje jak narazie. To taki mój patent, ale jak narazie działa:)
Pozdrawiam Szymon
Macias71
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2020, 22:32
model samochodu: Optima Gt-Line

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Macias71 »

Witam,
Pochłaniacz KIA DesiKhan-HM wymieniony przez serwis w październiku 2021 i obecnie na m-c 04.2023 nadaje się do wymiany. Znowu pokazała się para.
Z pochłaniacza zrobił się kamień.
Skuteczność pochłaniacza oceniam max na 1,5 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”