Geometria Stinger gdzie??

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

Dobra panowie to są jakieś jaja!
Jak pisałem wcześniej - samochód ciągnęło w prawo dość mocno, cała zimę się z tym męczyłem. Ustawiałem geometrię i czujniki wspomagania w ASO oraz geo 3D na Hunterze w niezależnym warsztacie. Wszystko super działa, a auto ściąga winowajcy brak. Przy geo 3D facet wspominał ze te objawy mu nie pasują do geometrii a bardziej do opon. Aso kazało wrócić na letnich oponach i wtedy będą szukać…. Mówię o wy! Dobra wrócę zrobię gnój!

No i nie zrobię… założyłem lato kilka dni temu i problem zniknął. Auto jedzie jak po sznurku. Byłem pewien ze to coś ze wspomaganiem bo ewidentnie przy jeździe na wprost i puszczeniu kierownicy odbijała minimalnie w prawi i auto ściągało. A tu klops - na letnich jest idealnie.

Pytałem w serwisie gdzie wymieniam opony czy oni mogli zle założyć zimówki i wyszło na to ze gdyby nawet to by były drgania wibracje itp a nie auto ściągało - to raczej ma sens.
Serwis taki TOP topów działający na jakichś kosmicznych maszynach.
Zwrócili uwagę ze bywają opony które dziwnie reagują na nawet minimalne różnice ciśnienia miedzy oponami niby sporo BMW na fabrycznych takich chyba Pirelli wyjeżdża, ale w moich ciśnienie było wielokrotnie sprawdzane bez żadnej różnicy.

A wiec co - jedyna opcja wadliwe opony.
Są to Goodyear UltraGrip Performance +
Zgłosiłem na razie reklamacje na nie czekam na dalsze kroki.

Pisze dla osób, które trafia na podobny problem.
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Genocider »

U mnie też ściąga i zaczęło się na zimówkach, czekam na trochę lepszą pogodę i mam nadzieje, że też zniknie ściąganie :?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

Jakie masz opony zimowe?
Ja nie zdążyłem może tobie się uda - jak będziesz zmieniał powiedz w serwisie aby zmierzyli dokładnie wysokość opon założonych na felgi zimowych zanim ściągną i letnich jak już założą - jest opcja ze tu jest problem.
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: greggoor »

u mnie bez zmian niby cos poprawione na tylnim kole ale dalej ciągnie w prawo....
założę letnie w tygodniu i dam znac ale na letnich bylo to samo przed sezonem zimowym wiec nie spodziewam sie cudow.
Moze gdzies jeszcze podjade zbadac geo one more time, oponki w obu przypadkach nowe w sumie przebieg 10k.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

Ja posłałem opony zimowe na reklamacje - stwierdzili ze są ok. Na letnich jest wszystko ok, na zimowych co nie robiłem ściągało ☹️
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Genocider »

Wymieniłem na letnie opony i znów mogę jeździć na comforcie!! :D . W ogóle nie ma tego zjawiska 'gwałtownego ściągania'.

Mam bardzo delikatne ściąganie, ale myślę, że to już do korekty na zbieżności z racji przebiegu (13k).

W jaki sposób oni sprawdzali te opony?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: ACextreme »

A wiec to samo co u mnie 😤
Oponeo mi napisało ze nie znalazło żadnych wad, sprawdzali na maszynie corgie czy jakoś tak… taka sama ma warsztat w którym zmieniam opony!
Moim zdaniem - kiedyś coś czytałem ze opony mogą się różnic ogólna wysokością np. Te same opony na jednej osi jedna jest 3-4mm wyższa od drugiej na całym profilu i to wystarczy aby samochód głupiał. Tego nie sprawdzili oczywiście
Ryki
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2024, 23:34
model samochodu: Stinger

Re: Geometria Stinger gdzie??

Post autor: Ryki »

Panowie,
Kto poleci dobry warsztat w okolicach Warszawy do zrobienia Geometrii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”