Wrażenia z jazdy - kalkulacja

forum użytkowników Kia EV6
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Blues Brothers »

Paliwo po 10 zł i tak będzie tańsze od prądu "po nowemu"
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Marek3003 »

Być może. Moja Kia oszczędnie bardzo może spali 7 litrów czyli 70,- za 100 km. Jeśli EV zużywa 18 kWh na 100 km to by zrównać cenę, prąd musiałby podskoczyć w taryfie nocnej z 0,37 groszy do prawie 3,90. Jeśli ktoś logicznie rozumuje to większe jest prawdopodobieństwo benzyny po 10,- niż prądu po 3,90. Ale możemy tak sobie spekulować w temacie „kalkulacja” …. Ja zużywamy rocznie w domu wraz z dzieckiem prawie 5 tys kWh. Wszystko na prąd, brak gazu. Czyli rocznie bym płacił teoretycznie oczywiście prawie 20 tyś.zł,
Vulgario
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2020, 08:01
model samochodu: Optima 1.6T L+Navi

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Vulgario »

MariuszO pisze: 29 paź 2022, 23:19
Box pisze: 02 sty 2022, 11:12
Jedyne czyste źródła pozyskiwania prądu to jest wiatr oraz woda. Pozostałe jak np. węgiel czy atom generują zanieczyszczenia jak smog czy odpad radioaktywny.
wiatraki i siłownie wodne też trzeba z czegoś czymś wyprodukować - do szacunku eko musisz dodać jak zawsze mnóstwo zmiennych
Optima 1.6TGDi L+Navi
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: dam9an »

Marek3003 pisze: 12 lis 2022, 18:36 Być może. Moja Kia oszczędnie bardzo może spali 7 litrów czyli 70,- za 100 km. Jeśli EV zużywa 18 kWh na 100 km to by zrównać cenę, prąd musiałby podskoczyć w taryfie nocnej z 0,37 groszy do prawie 3,90. Jeśli ktoś logicznie rozumuje to większe jest prawdopodobieństwo benzyny po 10,- niż prądu po 3,90. Ale możemy tak sobie spekulować w temacie „kalkulacja” …. Ja zużywamy rocznie w domu wraz z dzieckiem prawie 5 tys kWh. Wszystko na prąd, brak gazu. Czyli rocznie bym płacił teoretycznie oczywiście prawie 20 tyś.zł,
To kupuj elektryka.
Jak robisz troche tras to juz tak tanio nie naladujesz, pomijam juz czas ladowania. Natomiast tak czy siak szykuja nas na blackouty i raczej to tez trzeba miec na uwadze. Lepiej jaks spalinowke miec w domu.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Marek3003 »

Być może ale wyłączeń prądu nie będzie przed wyborami. To pewne. A inni ostrzegają, że zabraknie paliwa na stacjach. Trudny wybór. Mnie zresztą nie stać na EV6 i na innego elektryka. Jak tylko sprzedam Kię to od razy wracam do jakiejś sprawdzonej starej motoryzacji. Niestety w moim przypadku zakup mnie rozczarował. Ale cieszę się, że inni są szczęśliwi z zakupu nowego samochodu i życzę bezawaryjnego użytkowania czy na benzynie czy prądzie
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: dam9an »

Marek3003 pisze: 15 lis 2022, 20:17 Być może ale wyłączeń prądu nie będzie przed wyborami. To pewne. A inni ostrzegają, że zabraknie paliwa na stacjach. Trudny wybór. Mnie zresztą nie stać na EV6 i na innego elektryka. Jak tylko sprzedam Kię to od razy wracam do jakiejś sprawdzonej starej motoryzacji. Niestety w moim przypadku zakup mnie rozczarował. Ale cieszę się, że inni są szczęśliwi z zakupu nowego samochodu i życzę bezawaryjnego użytkowania czy na benzynie czy prądzie
Co masz na mysli mowiac sprawdzona motoryzacja?
Co tam w kii Ci nie przypasowalo?
Elektryki sa dla bogaczy hobbystow bo ekonomicznie raczej sa nie opłacalne
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Marek3003 »

To nie ten temat ale przy 15 tys wymienili mi wtryski a teraz przy 26 tys mam wyciek z pokrywy rozrządu. Do tego niestety w 1.6 Gt mam manualna skrzynie biegów fatalnie zestopniowaną. Niestety nie zrobiłem jazdy próbnej i nie spodziewałem się, że nowy samochód będzie miał przy 80 km/h 2 tyś. obrotów na 6 biegu tak samo jak moje stare 5 biegowe Bmw z 1997 roku. Także słabo sobie polepszyłem. Niestety przez to sporo pali i jest potwornie głośny. Wygłuszyłem go ale straciłem już zapał a jakość ogólna tak foteli, tapicerki, spasowania np. klapy itd. jest taka sobie. Na trasie jadąc równo za TIR-em spalanie nie schodzi mi poniżej 6,3. To jest jego minimalne zużycie. Zresetowałem komputer, takie zużycie paliwa mam po 16 km jazdy za ciężarówką. Pełen zbiornik to zasięg maksymalnie 580 km. Nigdy jeszcze nie pokazał więcej
Załączniki
01D08045-4984-42C7-80EF-65F147C94F3C.png
Ostatnio zmieniony 16 lis 2022, 20:59 przez Marek3003, łącznie zmieniany 1 raz.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Blues Brothers »

:lol:
Spoko
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2023, 20:51
model samochodu: Kia EV6

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: Spoko »

Witam szanownych forumowiczów.
To mój pierwszy wpis na forum kia EV6. Ale do rzeczy...
Ev6 posiadam od stycznia 2022 i na obecną chwilę ma przebieg 14300km. Wrażenia dobre i złe w większości zostały wyszczególnione. Nie mam zamiaru
wchodzić w polemiki typu co lepsze - diesel, benzyna, hybryda, plug-in czy elektryk. Na obecną chwilę możemy posiadać i użytkować każdy pojazd z innym napędem. Posiadamy w domu 3 auta - benzyna, diesel i elektryk. W jeździe wokół komina, czyli tam i z powrotem na dystansie 250 km - EV6 jest bezkonkurencyjna . Przewaga EV6 wynika z posiadania instalacji fotowoltaicznej o dużym zapasie wytworzonej energii co przekłada się na darmowe ładowanie - jak długo to zobaczymy. Samo auto nie sprawia żadnych problemów technicznych. Jak na razie chodzi jak zegarek. Uwagi po roku użytkowania to przede wszystkim informacje o teoretycznych zasięgach - ja traktuję to w kategoriach reklamy - podobnie jest z użyciem benzyny czy diesla na 100km. Technika jazdy to główny czynnik zużycia paliwa czy energii. O ile jazda po lokalnych drogach potrafi mile zaskoczyć - zużycie spada poniżej 20, to jazda autostradą jest przeciwnością. Utrzymać się w 25 to sztuka miękkiego operowania pedałem gazu i prędkości max 130km/h. O przyspieszeniu czy wyprzedzaniu elektrykiem nie będę wspominał, bo to już widać na naszych drogach. Najdłuższa trasa to 2000km, z tego 1400km to zatłoczona A4. Ładowanie głównie na GreenWay - szybko i komfortowo - były wolne wtyki. Co mi się nie podoba i co próbowałem rozwiązać z firmą Kia, to przednie chlapaki. Zwróćcie uwagę, ze przednie koła wystają poza obrys pojazdu, zwłaszcza przy progach. Zakupione oryginalne chlapaki przednie nie rozwiązują tematu. Jazda po drodze gruntowej, zapiaszczonej czy kamienistej powoduję nie tylko brudzenie ale również słychać uderzenia w próg czy drzwi. Zastosowałem przedłużenie i poszerzenie zakupionych chłapaków, wykorzystując plastik z nadkola/szrot okoliczny/ i mocując go nitami.
Tyle na pierwszy wpis i pozostaję do dyspozycji forumowiczów.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 323
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Wrażenia z jazdy - kalkulacja

Post autor: bielaPL »

Marek3003 pisze: 16 lis 2022, 20:45 To nie ten temat ale przy 15 tys wymienili mi wtryski a teraz przy 26 tys mam wyciek z pokrywy rozrządu. Do tego niestety w 1.6 Gt mam manualna skrzynie biegów fatalnie zestopniowaną. Niestety nie zrobiłem jazdy próbnej i nie spodziewałem się, że nowy samochód będzie miał przy 80 km/h 2 tyś. obrotów na 6 biegu tak samo jak moje stare 5 biegowe Bmw z 1997 roku. Także słabo sobie polepszyłem. Niestety przez to sporo pali i jest potwornie głośny. Wygłuszyłem go ale straciłem już zapał a jakość ogólna tak foteli, tapicerki, spasowania np. klapy itd. jest taka sobie. Na trasie jadąc równo za TIR-em spalanie nie schodzi mi poniżej 6,3. To jest jego minimalne zużycie. Zresetowałem komputer, takie zużycie paliwa mam po 16 km jazdy za ciężarówką. Pełen zbiornik to zasięg maksymalnie 580 km. Nigdy jeszcze nie pokazał więcej
6,3 z komputera czyli 6 realne pewnie, bardzo ładny wynik na 200KM
Co do skrzyni biegów to niestety tak już stopniują od dawna. 6 miał być niby nadbiegiem a finalnie skończyło się tak że robi to samo co bieg 5 30 lat temu a my musimy więcej wahlować.
Co do jakości to zależy z czym porównujesz :D . Generalnie jest poprawnie jak na koreańskiego kompakta. I tak zrobili duży postęp z tym co było wcześniej.
Jeśli chodzi o usterki... no pechowy egzemplarz Ci się trafił jak nic :) .
Z ciekawostek, ja swoją kię kupiłem jeszcze po starych cenach z silnikiem 1.0. Za te pieniądze i ten motor jest ok. Ale jakbym miał położyć za to auto 120klocków albo i więcej to też bym psioczył ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia EV6”