Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: PanBambaryla »

A ja zapytam o te żółte kropki na ulicy w trybie mapy - czy ktoś wie, co oznaczają, czemu to służy i jak wyłączyć?
Pzdr, Bam
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: KoLoLoLo »

W którymś wątku pisali ze pokazują się one jak jedziesz trasa która już jechałeś.
Też pytałem jak to wyłączyć ale nie było odpowiedzi.
Z obserwacji mogę powiedzieć że działa to wybiórczo. Raz pokazuje raz nie, nie wiem od czego to zależy.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Bandi »

granite pisze: 20 cze 2022, 13:13 Cześć,

Aktualizacja wykonana. U mnie karta oryginalna była za mała (29GB) i zgrywałem na hdd a potem instalacja na karcie oryginalnej.

Wprowadzanie adresu.....
Tutaj albo ja tego nie potrafię obsłużyc albo to jest kolejny błąd...
1. Nie jestem w stanie podać miejsca docelowego (adresu) w innym kraju.
2. Nawigacja zamiast podpowiadać adres (ulicę, miejscowość) to podpowiada kontakty z telefonu...

Też ktoś tak ma?

Pozdrawiam
No niestety chyba znowu coś sknocone, robiłem trasę do Krakowa, szkoda gadać co oni zrobili z tymi mapami?
po wpisaniu adresu totalnie niezrozumiałym sposobem? kiedyś wybierało się kraj, miasto ulica nr domu lub można było użyć kodu pocztowego, a tu paranoja i niedowierzanie że można tka coś zepsuć.
Jak już jakimś cudem ustawiłem adres docelowy wyświetla dwie trasy i tu następny szok wybiera chyba najdłuższe, prowadzi tylko autostradami jakby nie znało innych dróg mapy gogle po wybraniu tego adresu zaproponowały o 30km krótszą drogę w tym samym czasie, po zmianie w ustawieniach żeby omijał autostrady, nie robi tego jakby to w ogóle nie działało. Po dojechaniu prawie na miejsce to dopiero robi się dokładna i ładni wskazuje jak jechać ale wcześniej po trasie to jakieś nieporozumienie,
Kia Optima GT-Line SW
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: GrzesB »

Po co się z tym męczycie? Android Auto (Apple Carplay?) plus aplikacja według własnych preferencji (Google Maps, Waze, Automapa, TomTom, itd.) i wszystko działa. A do tego głosowe wybieranie numerów, odczytywanie i odpowiadanie na wiadomości, itd.
Optima GT (2018)
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Bandi »

GrzesiuB, ja się nie męczę z tą nawigacją, używam cały czas nawigacji zewnętrznych takich jak piszesz, opisałam tylko moje spostrzeżenie po krótkim teście. Jak kupiłem ten samochód w 2017 roku, to nawigacja działała mega lepiej niż teraz, z drugiej stron to za coś płacimy, to powinno to działać przynajmniej dobrze, a działa źle :cry:
Kia Optima GT-Line SW
luzaczek5
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2022, 14:27

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: luzaczek5 »

witam, nie mogę sciagnac map GEN1 do kia sportage 1,6 GDI. Inne mapy GEN2, GEN3 sciagaja sie (dla sprawdzenia probowalem) ale GEN1 MY10 wyskakuje obliczanie, transfer stoi na 0% i nic. pisałęm z pracownikiem na czacie i niby cos GEN1 lepiej zrobic w salonie bo coś można uwalic itd..tak jakby zablokowali. dodam ze wszystkie firewalle wylączylem i nic
miał ktos podobnie ? mozecie teraz sciagnac GEN1?

moze ktos podac link do map poza ta strona aktualizacji KIA?

wersja nawigacji:
obecnie jest wersja systemu 6.8.D
wersja mapy 2012.09.01
wersja mapy 311E7A1
firmare 1.5.7_SL
sztoku
Posty: 9
Rejestracja: 09 kwie 2023, 22:20
model samochodu: Optima SX

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: sztoku »

A ktoś się orientuje czy mogę sam wgrać (i niczego nie popsuję) jeśli wgram mapy EU na oprogramowaniu z USA ?
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: marcinek82 »

Cos slychac o aktualizacji navi i systemu? Przeciez to juz czerwiec :shock:
Matheo_FCB
Posty: 21
Rejestracja: 29 cze 2023, 12:58
model samochodu: Kia Ceed SW GT Line 1,4 T-GDI (MY19)

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Matheo_FCB »

Witam, jest już czerwcowa aktualizacja na stronie KIA. Próbowałem ją zainstalować, ale wyglądało to inaczej niż ostatnio.

Tzn. włożyłem kartę z mapą do kompa, pobrałem i zainstalowałem przez navigation updater. Do tego momentu wszystko było normalnie, wgrała się nowsza wersja, bo daty utworzenia plików były bieżące.

Po włożeniu karty do auta i kliknięciu aktualizacji pojawil się komunikat, że nam już zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania i czy chce to zrobić raz jeszcze.

Nie uruchomiłem aktualizacji, bo skoro jest najnowsza, to po co robić to raz jeszcze.

Z tego co widzę w opisie zmian, to nie są one znaczące. M.in. dodano opcję planowania trasy dla aut elektrycznych. Czy to oznacza, że sama mapa zaktualizowała się poprzez wgranie nowych plików na karte sd i wgrywanie aktualizacji nie jest potrzebne- stad komunikat o najnowszej wersji systemu?

Ostatnia grudniowa aktualizacja wygrywała się normalnie w aucie przez 30 min i teraz zgłupiałem czy coś zrobiłem nie tak czy aktualizacja nie modyfikuje oprogramowania w aucie tylko wgrała nowsze mapy na karte i wgrywanie w aucie nie jest potrzebne? Miał ktoś tak?

Z góry dzięki za odp.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Lunar GT »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”