Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

forum użytkowników Kia Niro
FHDaddy
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2022, 16:25
model samochodu: Kia Niro EV

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: FHDaddy »

Hej,

no to teraz ja:)
Niro EV cityscape green wersja L zamówiona 10 czerwca. do dziś auto nie trafiło nawet do plan produkcji - to informacja z centrali KIA. Potwierdzam, wysyłają tylko maile o kopiowanej treści niestety.
colins pisze: 31 mar 2023, 18:04
marcinos pisze: 31 mar 2023, 17:23 Jak u mnie z czasem ? Spoko, Astra już wykupiona z leasingu od 2 miesięcy, jeżdżę, ubezpieczyłem na cały rok przewidując różne warianty i też jakoś mam nadzieję, że Konę przetestuję a ta ma być w salonach w maju/czerwcu. Jestem również otwarty na inne marki a póki co muszę oswajać się, żę niro będzie białe a nie pomarańczowe, chyba, że znowu coś zmienią :evil:
Tymczasem moje dzisiejsze nagabywania pobudziły mojego sprzedawcę do poszperania w systemie KIA. :D
No i nagle dowiedziałem się, że zamówione przeze mnie Niro w wersji BL i kolorze Mineral Blue (który ponoć też potrafi opóźnić produkcję) ma już ustalony termin produkcji na drugi tydzień kwietnia.
Teraz krótka matematyka :mrgreen: - zamówiłem ten wehikuł dokładnie pół roku temu, produkcja przewidziana za 2 tygodnie, a transport po morzach i oceanach z wyładunkiem w słoweńskim Koprze i późniejszym dostarczeniem do europejskich salonów, to jakieś 2 - 2,5 miesiąca.
Jeśli się nie pomyliłem, to według tych skomplikowanych wyliczeń ;) odbiór przypadnie pomiędzy 9, a 10 miesiącem mojego oczekiwania. Co akurat mi pasuje, bo muszę jeszcze "dojechać" do końca aktualną umowę leasingową.
Co do informacji przedmówcy że ustalony jest termin produkcji Życzę Ci żeby faktycznie tak było. Ja tez u dealera otrzymywałem podobne informacje a jak napisałem maila do centrali to okazało się że to wszystko bujda. U mnie mija właśnie 10 miesięcy i wygląda na to że rok pęknie spokojnie zanim zobaczę auto :(.

Co do przytyków do Warszawy. Im większy dealer tym więcej samochodów może zamawiać więc rozumowanie jest jak najbardziej logiczne.
Ja zamówiłem w Łowiczu bo tam dostałem najlepsza ofertę.

Swoją drogą wskazane przez jednego z forumowiczów 142 tyś za niro ev to meega oferta. Komuś się jeszcze udało podobną cenę wynegocjować?

pozdrawiam
marcinos
Posty: 177
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: marcinos »

No nie, 142 tys. to HEV czyli klasyczna hybryda :)

W czerwcu zamówiłeś i jeszcze nie trafił do produkcji ? :lol:
FHDaddy
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2022, 16:25
model samochodu: Kia Niro EV

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: FHDaddy »

Do produkcji? Napisałem że nie trafił jeszcze nawet do planu produkcji :( . Nie mam niestety nastroju żeby na końcu podobną do Twojej emotkeę pozostawić ;) Pozdrawiam i czekam sobie...
marcinos
Posty: 177
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: marcinos »

Z całą pewnością nie masz, no sorki ale mnie to rozbawiło bo podobny przypadek opisywał kolega z forum Astry. Zmiana, specyfikacji, kolorów i ekstremalne terminy oczekiwania. Tak zastanawiam się czy gdybym zamiast KIA zamówił Mazdę to już bym ją miał, T-Roc podobno 3 miesiące ale ten kierunek mało mnie interesuje.
FHDaddy
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2022, 16:25
model samochodu: Kia Niro EV

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: FHDaddy »

Spoko. Rozumiem śmiech. Sam się czasami śmieje z tej sytuacji w której w innej rzeczywistosci dawno zrezygnowałbym z zamówienia. Też w międzyczasie rozważałem inne opcje ale taki jest teraz rynek na całym świecie. Jak się jeszcze weźmie pod uwagę polskie podwórko to umówmy się że producenci najpierw produkują pewnie dla bogatszych państw...niestety.
Patrykurs
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2023, 13:43
model samochodu: Kia Niro Ev

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: Patrykurs »

Mi równo 300 dnia napisano z Kia że auto się właśnie produkuje i niedługo potem informacja od dealera że opuściło port . Także drodzy Panowie i Panie czasem warto być cierpliwym :)
wandanical@gmail.com
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:23
model samochodu: NiroEV

Re: Ekstremalne oczekiwanie na NIRO EV

Post autor: wandanical@gmail.com »

Patrykurs Gratulacje!!!!
Napisz jaka wersja i kolor, bo to kluczowe teraz

Ja zamawiałem M bez Smarta też już minęło ponad 320 dni i cisza.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”