Stonic - problem z panelem

forum użytkowników Kia Stonic
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

Chcą mi wgrać jakiś update do oprogramowania, ale muszę tam podjechać jak wystąpi usterka. Czekamy na ten dzień :lol:
Awatar użytkownika
eL&da
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2022, 20:04
model samochodu: Stonic 2021

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: eL&da »

Witam,
też mamy z tą przypadłością problem.
W naszym aucie już ASO wymieniło na nowe oprogramowanie panelu radia.Nic to nie dało.Problem dalej się pojawia
Teraz to jest miesiąc Grudzień 2022 wystąpiły już trzy takie przypadki lub podobne do tych opisywanych na forum.
Zgłoszone do ASO.
Czekamy na odp.
Stonic 2021( skończył już roczek) benzyna 1.2 wersja L.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Stoniczków 👍
Awatar użytkownika
eL&da
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2022, 20:04
model samochodu: Stonic 2021

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: eL&da »

Witam,
wszystkim zainteresowanym tym tematem.
Widzę, że sporo jest takich przypadków.
Tak w skrócie. Pierwszy PRZYPADEK zarejestrowany telefonem 22.LIPEC 2022 mija 6 miesięcy od wyjazdy z salonu.
Kolejne takie lub podobne zdarzenia 10,27 WRZESIEŃ 2022,kolejne 13,14 PAŻDZIERNIK.
26.Październik wizyta w ASO wgranie nowego oprogramowania do radia. Wszystko niby jest ok,zalecenia obserwować.
Jest GRUDZIEŃ 2022 kolejne 4 takie zdarzenia, najnowsze w dniu dzisiejszym 30.12.22.
Dzwonię do ASO, co innego nam pozostało.
Pozdrawiamy wszystkich posiadaczy Stoniczków :shock:
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

U mnie sprawa wygląda tak: Zostały zgrane na USB pliki z błędami przy pojawieniu się usterki i przekazane do ASO. ASO tak gdzieś miesiąc temu wysłał pliki do tzw. "Koreji" i czekamy jak opracują rozwiązanie problemu.
PiotrStonic
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:42
model samochodu: Kia Stonic 1.0 L

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: PiotrStonic »

Witam!
Mam Stonica od dwóch miesięcy. Wczoraj mi również po włączeniu wstecznego zgasł panel. Przy jezdzie do przodu panel włączał się prawidłowo. Po ponownym odpaleniu znów było wszzystko dobrze.
PiotrStonic
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:42
model samochodu: Kia Stonic 1.0 L

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: PiotrStonic »

A następnego dnia radio. Włączają się światła mijania radio gaśnie, wyłączam światła - radio się pojawia. A dzisiaj wszystko OK.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: adamo64 »

Sprawdź czy bezpiecznik transportowy jest dobrze wciśnięty ..
krgorny
Posty: 146
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: krgorny »

Ja mam w Kii Ceed jeden z Waszych błędów. Jak wrzucam wsteczny to gaśnie mi panel. Widziałem, że akurat to jest chyba „naturalne” dla panelu bez nawigacji, bo na kanale YT „Kia oczami doradcy” również zaobserwowałem ten błąd. Pisałem i do serwisu i do samej Kii, bo dla mnie to błąd oprogramowania, ale Kia mnie odsyła do ASO, a ASO mi mówi, że dla mojego modelu nie ma aktualizacji. Moglibyście się pochwalić czy zmieniła Wam się wersja software i firmware po aktualizacji i napiszcie czy macie radio z czy bez nawigacji.
madzia_u
Posty: 13
Rejestracja: 12 paź 2022, 14:00
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: madzia_u »

FYI
Kia Korea opracowała wreszcie upgrade, który będzie wgrywany Klientom zgłaszającym ten problem. Usterka powinna być już tylko wspomnieniem. Czekam na telefon z zaproszeniem do serwisu :D
magi4
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2023, 18:49
model samochodu: Stonic

Re: Stonic - problem z panelem

Post autor: magi4 »

Witam. Skąd wiesz o nowym sofcie dla tego przypadku. Czekam na kontakt z serwisu a oni milczą jak grób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”