Ubezpieczenie

forum użytkowników modelu Kia XCeed
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Ubezpieczenie

Post autor: krisbe »

Jeśli się nie mylę, to assistance od Kia miał jakieś wyłączenia/limity, które u mnie robiły sporą różnicę.
Aż muszę zerknąć w papiery raz jeszcze.

W ASO też sugerowali wyższy assistance, no chyba że chcieli "swój" oszczędzać ;)
Cocosh
Posty: 257
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Cocosh »

Blues Brothers pisze: 30 mar 2023, 07:05 Nikt nie dał lepszej oferty na 2rok niż ASO z PZU max składka 2,1% wartości.
Na marginesie, dlaczego dopłacacie do wyzszego assistance, skoro macie fabryczne od Kia :roll:
Mi ASO sugerowało wyższe assistance ze względu na limit km w Polsce i chyba przez to ze nie działa z pod domu? Muszę to sprawdzić czy to nie była lekka ściema
Edit:
Z OWU Kia Assistance wynika, ze dodatkowy Assistance od ubezpieczyciela nie ma sensu.
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Tomeck »

Witam. Czy trzeba wykupić ubezpieczenie przed rejestracja nowego samochodu z salonu, czy można po? Bo nie wiem czy przyjmą mi wniosek o rejestrację bez ubezpieczenia ,a googlując w internecie są różne wersje.
eldier
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2022, 09:32

Re: Ubezpieczenie

Post autor: eldier »

Ubezpieczenie jest potrzebne w dniu rejestracji. Czy przed czy po to nie wiem, ale raczej przed. Bo po rejestracji możesz już normalnie jeździć a nadal nie masz ubezpieczenia. Jednak rejestracje możesz przesunąć, żeby zgrać wszystko razem.
Bierzesz leasing czy gotowka?
W leasingu wszystko sami ogarnęli - brałem ubezpieczenie i leasing z salonu na używke. Podpisałem kwity, wysłałem kasę, za kilka dni zarejestrowali, ogarnęli ubezpieczenie z płatnością gotówką i jak odbierałem po kilku dniach to po prostu zapłaciłem.
Invers
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2023, 17:32
model samochodu: KIA XCEED 1.5 T-GDI

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Invers »

Tomeck pisze: 31 mar 2023, 13:59 Witam. Czy trzeba wykupić ubezpieczenie przed rejestracja nowego samochodu z salonu, czy można po? Bo nie wiem czy przyjmą mi wniosek o rejestrację bez ubezpieczenia ,a googlując w internecie są różne wersje.
Ubezpieczenie trzeba wykupić w dniu rejestracji, co de facto sprowadza się do jego zakupu po złożeniu wniosku w Wydziale Komunikacji, gdyż do ubezpieczenie potrzebny jest numer rejestracyjny, który otrzymuje się w dniu rejestracji razem z tzw. miękkim dowodem i tablicami.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Ubezpieczenie

Post autor: saron22 »

Tomeck pisze: 31 mar 2023, 13:59 Witam. Czy trzeba wykupić ubezpieczenie przed rejestracja nowego samochodu z salonu, czy można po? Bo nie wiem czy przyjmą mi wniosek o rejestrację bez ubezpieczenia ,a googlując w internecie są różne wersje.
Można po rejestracji. Mnie leasing najpierw auto zarejestrował a za 2 godziny mój agent ubezpieczał ten samochód.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Lunar GT »

saron22 pisze: 31 mar 2023, 17:39 Można po rejestracji.
Nie można a należy ubezpieczyć po, do normalnego ubezpieczenia całorocznego jest potrzebny numer rejestracyjny.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Blues Brothers »

W naszym WK, składasz oświadczenie, że ubezpieczysz auto. Można też ubezpieczyć przed podając Vin, nr rejestracyjny będzie dopisany później.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Ubezpieczenie

Post autor: kon »

krisbe pisze: 30 mar 2023, 08:38 Jeśli się nie mylę, to assistance od Kia miał jakieś wyłączenia/limity, które u mnie robiły sporą różnicę.
Aż muszę zerknąć w papiery raz jeszcze.

W ASO też sugerowali wyższy assistance, no chyba że chcieli "swój" oszczędzać ;)
Nie wiem czy się coś zmieniło w tym Assisstance, ale 4 lata temu wyglądało mniej więcej tak:
-jakaś tam standardowa pomoc na drodze
-holowanie do ASO (chyba najbliższe)
-samochód zastępczy chyba do 3 dni

Żeby było wesoło, to zastępczak (albo wszystkie usługi?) - bezpłatne jedynie jeśli naprawa zostanie zrealizowana w ramach gwarancji. W przeciwnym wypadku - płatne.

Jeśli ktoś choć trochę podróżuje - to takie ubezpieczenie to totalna bieda.

Raz chciałem z niego skorzystać - na szczęście po zgłoszeniu (i kilku ponownych monitach) przez 12 godzin nikt nie był łaskaw zorganizować mi żadnej pomocy. A nie stałem w polu, na końcu świata.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Ubezpieczenie

Post autor: Basti1908 »

Blues Brothers pisze: 30 mar 2023, 07:05 Nikt nie dał lepszej oferty na 2rok niż ASO z PZU max składka 2,1% wartości.
Na marginesie, dlaczego dopłacacie do wyzszego assistance, skoro macie fabryczne od Kia :roll:
Assistance od KIA to 3 lata i do najbliższego serwisu ASO :ugeek:
Mnie np. to nie wystarcza i dla komfortu wolałem opcje na cala Polskę i Europe do 700km.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”