Dziwna praca skrzyni biegów

forum użytkowników Kia Stinger
Kawa_sdz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2023, 08:03
model samochodu: KIA STINGER GT 3.3 V6 RWD

Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: Kawa_sdz »

Witam!
Jestem od niedawna posiadaczem Stingera GT 3.3 z 2018 roku, Auto sprowadzone z USA. Czy u Was też jest tak że przy włączonym AUTOHOLD ( lub poprostu wciśnięty hamulec nożny ) i ustawieniu skrzyni na N, w momencie przełączenia na D auto ciągnie do przodu, Hamulec trzyma ale czuć że tył siada w dół i jak włączę znowu na N odpuszcza. Mam też Hyundia z automatem DSG i nie zauważyłem żeby coś takiego występowało.
Czasami jest też tak że jak zaparkuje, wrzucam P, ręczny, a później jak chce cofać wrzucam R z oporem i jest takie szarpnięcie, jakbym wrzucił bieg bez sprzęgła... To normalne w tych samochodach czy coś jest nie tak ?
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: Niko123 »

Ja mam nowy z 2022 i jak silnik zimny i na ssaniu odrazu dam D i rusze i po 2m bede chcial sie zatrzymać to mocno auto ciagnie bez gazu , ale ssanie zniknie, obroty zejda i potem jest juz ok jak w innych autach z automatem.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, 10:12 przez Niko123, łącznie zmieniany 1 raz.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: ACextreme »

Dokładnie - bardziej jest to odczuwalne w RWD - pamietam jak kiedyś zimą na śliskim zaraz po odpaleniu na zimnym włączyłem D na parkingu chciałem powoli ruszyć to tył pchał tak do przodu ze o mało w innym aucie nie zaparkowałem
Kawa_sdz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2023, 08:03
model samochodu: KIA STINGER GT 3.3 V6 RWD

Re: Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: Kawa_sdz »

ACextreme pisze: 29 mar 2023, 09:26 Dokładnie - bardziej jest to odczuwalne w RWD - pamietam jak kiedyś zimą na śliskim zaraz po odpaleniu na zimnym włączyłem D na parkingu chciałem powoli ruszyć to tył pchał tak do przodu ze o mało w innym aucie nie zaparkowałem
Tak, to też już zauważyłem jak przymroziło i przy dojeżdżaniu do skrzyżowania chciałem się zatrzymać a tył mnie pchał do przodu, Trzeba mocno hamulec wcisnąć żeby tylnie koła stanęły.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: koblant »

Niko123 pisze: 29 mar 2023, 08:15 Ja mam nowy z 2022 i jak silnik silny i na ssaniu odrazu dam D i rusze i po 2m bede chcial sie zatrzymać to mocno auto ciagnie bez gazu , ale ssanie zniknie, obroty zejda i potem jest juz ok jak w innych autach z automatem.
Mam identycznie
Kawa_sdz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2023, 08:03
model samochodu: KIA STINGER GT 3.3 V6 RWD

Re: Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: Kawa_sdz »

Ale macie też tak że jak wrzucacie z P na D to z takim szarpnięciem że aż dźwignia ciężko przeskakuje ? coś jak by się wrzuciło P na górce i potem jest właśnie taki efekt.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Dziwna praca skrzyni biegów

Post autor: koblant »

Kawa_sdz pisze: 29 mar 2023, 10:32 Ale macie też tak że jak wrzucacie z P na D to z takim szarpnięciem że aż dźwignia ciężko przeskakuje ? coś jak by się wrzuciło P na górce i potem jest właśnie taki efekt.
Nie ma tego w 2.0 GT line
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”