dziwny dźwięk podczas przyspieszania na wysokim biegu

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
Lukda
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2023, 08:34
model samochodu: Kia Sportage 2021

dziwny dźwięk podczas przyspieszania na wysokim biegu

Post autor: Lukda »

Witam Was Serdecznie,

mam Kia Sportage z 2021, 1.6 TGI w automacie, przebieg 12 tys. Problem, który chciałem opisać zauważyłem prawie od samego początku, jak wyjechałem z salonu. Myślałem, że coś się musi poukładać, dotrzeć....

Dziwmy dźwięk pojawia się na wyższym biegu 6 i 7. Jedziemy ze stałą prędkością np. 70 - 80 km/h i przyspieszamy, ale w miarę delikatnie, tak że nie powoduje to redukcji biegu tylko powoli zwiększają się obroty, czyli sytuacja gdzie silnik ma duże obciążenie (przyspieszenie na wysokim biegu bez redukcji) i właśnie w tym momencie pojawia się "czasami" bo nie zawsze, dziwny dźwięk z przodu samochodu (silnik, napęd, skrzynia). Chrobotanie, przekręcania jakiegoś wałka, "obmykanie" trybów. Sorry ale inaczej nie potrafię tego opisać.
Jak obroty wzrosną to znika. na jutro jestem umówiony w serwisie, żeby zdiagnozowali i mam nadzieję, że akurat uda się przejechać tak żeby ten dźwięk się pojawił. Jeśli komuś z Was wpadnie jakiś pomysł do głowy, piszcie proszę.
Fazer
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2023, 15:29
model samochodu: Sportage IV

Re: dziwny dźwięk podczas przyspieszania na wysokim biegu

Post autor: Fazer »

Borykam się z tym samym problemem od miesięcy. Byłem kilka razy w ASO. Próbowali, dłubali ale nic nie wskórali - problem jak występował tak występuje. Czy Twojemu serwisowi udało się naprawić tą usterkę albo chociaż zdiagnozować przyczynę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”