Odstraszacze kun.

forum użytkowników Kia Stonic
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: adamo64 »

Kostki Domestosa należy wymieniać co około 6 miesięcy ,jeśli kupować urządzenia to polecam - https://allegro.pl/oferta/samochodowy-o ... 5829118151
Ostatnio zmieniony 05 lut 2023, 23:22 przez adamo64, łącznie zmieniany 2 razy.
piekara
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2022, 16:43
model samochodu: Skoda Fabia

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: piekara »

adamo64 pisze: 05 lut 2023, 17:28 Kostki Domestosa należy wymieniać co około 6 miesięcy ,jeśli kupować urządzenia to polecam - :https://allegro.pl/oferta/samochodowy- ... 5829118151
Popraw link bo nie działa.
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: Jagoda »

Kiedyś już pytałam, tylko w innym poście odnośnie tego jak wygląda podwozie Stonica, jeden kolega poinformował, że jest zabudowane.
Nie zaglądał ktoś z Was pod swoje auta?
Na razie nie ma odpowiednich warunków atmosferycznych, ale mam ochotę wślizgnąć się i obejrzeć jak w moim modelu prezentuje się podłoga, bo jeżeli jest porządnie zabudowana to może kuna omijać będzie takie kwatery :roll:
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: adamo64 »

Jest tylko mała osłonka silnika która chroni alternator ,tak że kuna lub inne zwierzątko ma szanse.....
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: Iżu »

Ja używam praktycznie od początku "Kunagone"

https://allegro.pl/oferta/odstraszacz-k ... 7387211941

Instaluję po dwie zawieszki w różnych miejscach pod klapą silnika KIA Stonic, póki co nic mi pod maskę nie włazi :)
Warto pamiętać o tym żeby co pół roku zmieniać je na nowe, bo zapach wietrzeje.
Kostka WC Domestos działa, mam ją założoną w starym samochodzie od kilku lat, trzeba zwrócić uwagę by nie lała się na nią woda, gdyż wtedy agresywna chemia jaka tam jest może się rozlać we wnętrzu silnika i powodować miejscowo korozję.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: Marek3003 »

https://allegro.pl/oferta/kemo-fg022-ba ... 7661656033

Mam w domu kilka tego typu odstraszaczy / na balkonie czy przy podbitce dachu /i działają. Mogę potwierdzić. Ponieważ zostawiam często samochód na tydzień lub dłużej wrzucam taki pod maskę. Nie zamontowałem stałego odstraszacza bo boje się o aku zimą. Niejednokrotnie widziałem na parkingu w samochodach obok pogryzione wygłuszenia lub np. Zaciągnięte przez kunę ptaki na silniku a u mnie czysto. Polecam bo działa. Kładę obok akumulatora bo tam jest miejsce. Jak zapomnę to mogę zrobić trasę i nic się z nim nie dzieje. Potem tylko wymieniam baterię bo pewnie od temperatury silnika padają
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 323
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: bielaPL »

adamo64 pisze: 05 lut 2023, 15:01 Powieś sobie kostkę do WC Domestos i spełni taką samą rolę jak odstraszacz ( o ile nie lepszą ) -sprawdziłem różne.....
w kabinie nie wali potem domestosem?
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: KoLoLoLo »

Nie.
Od lat stosuję w różnych autach. Miałem 3 jednocześnie i nic nie czuć.
Po czasie to nawet nie czujesz jak otworzysz maskę.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Malkontent65
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2020, 17:30
model samochodu: Stonic 1,4 L

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: Malkontent65 »

Jagoda pisze: 06 lut 2023, 21:44 Kiedyś już pytałam, tylko w innym poście odnośnie tego jak wygląda podwozie Stonica, jeden kolega poinformował, że jest zabudowane.
Nie zaglądał ktoś z Was pod swoje auta?
Na razie nie ma odpowiednich warunków atmosferycznych, ale mam ochotę wślizgnąć się i obejrzeć jak w moim modelu prezentuje się podłoga, bo jeżeli jest porządnie zabudowana to może kuna omijać będzie takie kwatery :roll:
Ja dokupiłem od razu płytę ochronną alu pod silnik i skrzynię (co mi się już przydało :)) ale ona też nie zasłania dokładnie całej komory i bydlaki wlazły.
Próbowały przegryźć kabel od sondy :twisted: ale nie zdążyły. Na razie kupiłem sprej, psikam i do tej pory (od roku) śladów nie widzę.
Inna rzecz, że auto trzymam w garażu.
MERCI_KIA
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2018, 21:59
model samochodu: Hyundai_ix20_1.6_125kM
Lokalizacja: W-wa

Re: Odstraszacze kun.

Post autor: MERCI_KIA »

Dobry jest produkt Motipa w sprayu.
Tylko opryskać jakąś szmatę i do pudełka po serku.
Ewentualnie po wyciszeniu prysnąć. Długo trzyma i jest trudno zmywalne.
Hyundai_ix20
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”