Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Gonzales_Pereira
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2023, 10:01
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Gonzales_Pereira »

Trochę wątek zszedł w innym kierunku :D
Czytając komentarz, że ktoś czeka 22 miesiące to straciłem już jakąkolwiek nadzieję i zamówiłem BMW X3 z zaliczką zwrotną (produkcja czerwiec-lipiec). Wiem że samochód mniejszy niż Sorento, ale poruszałem się w podobnym przedziale cenowym. I tak naprawdę wezmę to co przyjdzie pierwsze.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Gonzales_Pereira pisze: 23 mar 2023, 09:24 Trochę wątek zszedł w innym kierunku :D
Czytając komentarz, że ktoś czeka 22 miesiące to straciłem już jakąkolwiek nadzieję i zamówiłem BMW X3 z zaliczką zwrotną (produkcja czerwiec-lipiec). Wiem że samochód mniejszy niż Sorento, ale poruszałem się w podobnym przedziale cenowym. I tak naprawdę wezmę to co przyjdzie pierwsze.
Podobny przedział cenowy oznacza chyba "bieda edition". X3 zaczyna się od 230 tys. Żeby miało PL trzeba z 280 tysi:)
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Milamber »

Tylko w BMW w przeciwieństwie do KIA jest coś takiego co nazywa się rabat.
I BMW nie ma problemu kupić przez brokera gdzie rabat będzie jeszcze większy. Ile teraz rabatu daje KIA?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Milamber pisze: 24 mar 2023, 14:02 Tylko w BMW w przeciwieństwie do KIA jest coś takiego co nazywa się rabat.
I BMW nie ma problemu kupić przez brokera gdzie rabat będzie jeszcze większy. Ile teraz rabatu daje KIA?
3%?
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Dla KIA Rabat to stolica Maroka :)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

A jak ta stolica Maroka wygląda w BMW, bo w Volvo bardzo zacnie:)
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: rafaza »

Ja zamówiłem swój model w kwietniu 2022 roku z okresem oczekiwania do końca maja 2023 roku - salon w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie).
KIA Sorento PHEV, AWD, Kolor Snow White Pearl, Prestige Line, z wszystkimi możliwymi wówczas w konfiguratorze bajerami, poza dachem panoramicznym, listwami bocznymi i progowymi (np. podświetlenia nóg z przodu i z tyłu, oklejany zderzak tylny itp.). Zamawiałem wersję 5 os. ale były w sprzedaży tylko 7 os. No i bez dachu, bo w takiej konfiguracji okres oczekiwania w ogóle nie był wiadomy (nieprzewidywalny).
W grudniu 2022 r. otrzymałem maila z KIA, czy nie chciałbym zmienić wersji na 5 os. bo może będą takie na przełomie grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r. Oczywiście zmieniłem na 5 os. bo taki właśnie początkowo chciałem. W lutym 2023 r. dowiedziałem się w salonie, że przychodzą jedynie pojedyncze sztuki w wersji PHEV, a więcej w wersji HEV, ale i tak szału nie ma z ilością. W mailu z grudnia już zapowiadano, że termin na koniec maja 2023 jest mało prawdopodobny.
Obecnie w konfiguratorze KIA w ogóle nie ma wersji PHEV i w zasadzie żadnych innych dodatków.
Jedyny plus tego zamówienia to gwarancja stałej ceny z dnia złożenia zamówienia. Opiewało na 243.000, a na dziś to już ok. 40.000 więcej za tę wersję z tym wyposażeniem.

No i czekam nadal.

Jeszcze wcześniej, bo w styczniu 2021 roku zamówiłem Seata Tarraco FR, PHEV, 4WD, też z pełnym wyposażeniem i okresem oczekiwania do marca 2022 roku. W listopadzie 2021 dostałem info, że do końca 2021 hybrydy nie będą w ogóle produkowane i mało prawdopodobne, żeby były produkowane na początku 2022 r. I wówczas zrezygnowałem i "przeskoczyłem" na KIA.

Jak widać wszędzie jest dość podobnie.

Pozdrawiam Wszystkich
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

rafaza pisze: 28 mar 2023, 11:38 Ja zamówiłem swój model w kwietniu 2022 roku z okresem oczekiwania do końca maja 2023 roku - salon w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie).
KIA Sorento PHEV, AWD, Kolor Snow White Pearl, Prestige Line, z wszystkimi możliwymi wówczas w konfiguratorze bajerami, poza dachem panoramicznym, listwami bocznymi i progowymi (np. podświetlenia nóg z przodu i z tyłu, oklejany zderzak tylny itp.). Zamawiałem wersję 5 os. ale były w sprzedaży tylko 7 os. No i bez dachu, bo w takiej konfiguracji okres oczekiwania w ogóle nie był wiadomy (nieprzewidywalny).
W grudniu 2022 r. otrzymałem maila z KIA, czy nie chciałbym zmienić wersji na 5 os. bo może będą takie na przełomie grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r. Oczywiście zmieniłem na 5 os. bo taki właśnie początkowo chciałem. W lutym 2023 r. dowiedziałem się w salonie, że przychodzą jedynie pojedyncze sztuki w wersji PHEV, a więcej w wersji HEV, ale i tak szału nie ma z ilością. W mailu z grudnia już zapowiadano, że termin na koniec maja 2023 jest mało prawdopodobny.
Obecnie w konfiguratorze KIA w ogóle nie ma wersji PHEV i w zasadzie żadnych innych dodatków.
Jedyny plus tego zamówienia to gwarancja stałej ceny z dnia złożenia zamówienia. Opiewało na 243.000, a na dziś to już ok. 40.000 więcej za tę wersję z tym wyposażeniem.

No i czekam nadal.

Jeszcze wcześniej, bo w styczniu 2021 roku zamówiłem Seata Tarraco FR, PHEV, 4WD, też z pełnym wyposażeniem i okresem oczekiwania do marca 2022 roku. W listopadzie 2021 dostałem info, że do końca 2021 hybrydy nie będą w ogóle produkowane i mało prawdopodobne, żeby były produkowane na początku 2022 r. I wówczas zrezygnowałem i "przeskoczyłem" na KIA.

Jak widać wszędzie jest dość podobnie.

Pozdrawiam Wszystkich
Witam serdecznie. Do końca maja jeszcze 2 miesiące, więc KIA ciągle nie przekroczyła terminu. Potem wchodzi lift, więc albo dostaniesz co zamówiłeś, albo anulują zamówienie, albo zaproponują dopłatę. Z tymi 40 tys. to bym nie przesadzał - w ostatnim cenniku, w którym występował PHEV, tzn. 30.04.2022, PL był w cenie 260 900, plus kolor masz jakieś 20 tys. drożej niż na Twoim zamówieniu. Kolejna podwyżka to jakieś 3-4 tys., ale wówczas już PHEVa nie było w ofercie. Chyba, że porównujesz z Santa Fe PHEV, który startuje od 273 tys.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Lunar GT »

inquis pisze: 28 mar 2023, 12:12 Potem wchodzi lift, więc albo dostaniesz co zamówiłeś, albo anulują zamówienie, albo zaproponują dopłatę.
Lift nie jest żadnym argumentem do anulowania zamówienia lub zmiany ceny, to wciąż ten sam zamówiony samochód a to że producent się nie wyrabia to jest jego problem. Ludzie nie dajcie się "robić w konia".
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Lunar GT pisze: 28 mar 2023, 13:45
inquis pisze: 28 mar 2023, 12:12 Potem wchodzi lift, więc albo dostaniesz co zamówiłeś, albo anulują zamówienie, albo zaproponują dopłatę.
Lift nie jest żadnym argumentem do anulowania zamówienia lub zmiany ceny, to wciąż ten sam zamówiony samochód a to że producent się nie wyrabia to jest jego problem. Ludzie nie dajcie się "robić w konia".
Wiadomo, ale chyba się jeszcze nie zdarzylo i u żadnego producenta, by auto po liftingu dostac w starej cenie. A lift Sorki będzie wyglądał jak nowy model, więc tym bardziej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”