Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

forum użytkowników modelu Sorento
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 04 mar 2023, 19:22 Dziś trasa Wroclaw - Zgorzelec, 4 st.C, deszcz i silny wmordewind, 120 km/h, spalanie 10,5 litra.
Trasa powrotna, 2 st. C, sucho i slaby wiatr w plecy, 130 km/h, spalanie 8,7 litra.
Bycie kioskiem zobowiązuje 8-)
Nie wiem jak Ty to robisz że masz takie spalanie... Ja jechałem w największą śnieżycę A1 do Gdańska i miałem niższe spalanie... Pełne auto 5os + pełny bagażnik... Gdzieś tam wyżej pisałem ile wyszło... Ale co prawda to prawda, stodoła na kołach musi pchać wiater :P
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 04 mar 2023, 22:37
inquis pisze: 04 mar 2023, 19:22 Dziś trasa Wroclaw - Zgorzelec, 4 st.C, deszcz i silny wmordewind, 120 km/h, spalanie 10,5 litra.
Trasa powrotna, 2 st. C, sucho i slaby wiatr w plecy, 130 km/h, spalanie 8,7 litra.
Bycie kioskiem zobowiązuje 8-)
Nie wiem jak Ty to robisz że masz takie spalanie... Ja jechałem w największą śnieżycę A1 do Gdańska i miałem niższe spalanie... Pełne auto 5os + pełny bagażnik... Gdzieś tam wyżej pisałem ile wyszło... Ale co prawda to prawda, stodoła na kołach musi pchać wiater :P
Przyznaję, trasa pod wiatr to wyjątkowo nędzne spalanie... Te 10,5 litra przy 120km/h to mój "rekord", bo zwykle było ok. 8,5l.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

Mała aktualizacja:)
Powrót z Krakowa przez Olkusz, płynnie normalnie, bez szaleństw i korków(no może w Krakowie trochę postaliśmy ale straciliśmy max z 10-15 minut nie więcej) jak to w niedziele(przypomnę w całym przebiegu jakieś 2400 to A1 podczas śnieżycy ;) ):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Im cieplej tym lepiej :P
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 21 mar 2023, 21:47 Mała aktualizacja:)
Powrót z Krakowa przez Olkusz, płynnie normalnie, bez szaleństw i korków(no może w Krakowie trochę postaliśmy ale straciliśmy max z 10-15 minut nie więcej) jak to w niedziele(przypomnę w całym przebiegu jakieś 2400 to A1 podczas śnieżycy ;) ):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Im cieplej tym lepiej :P
To lepiej niż w Sportage :shock:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

@nagdob
Sportage miałem na weekend i miło auto wspominam - zwłaszcza adaptacyjne zawieszenie, które przypominało mi komfort jazdy C5Aircross :)
Spalania nie pamiętam niestety bo auto pomimo bardzo komfortowego zawieszenia i ciszy w środku niestety było dla Nas za małe.
Co do spalania, to dużo, oj bardzo dużo zależy od stylu jazdy - ja przyspieszam dynamicznie aby jak najszybciej osiągnąć prędkość przelotową, gdy słuchałem się eko mamki to auto było mułowate i spalanie wyższe. Jeżdżę głównie w trybie smart bo... więcej odzyskuje energii niż w trybie eco... Zresztą tryb sport odzyskuje najszybciej energię ale jest bardzo nerwowy, a tryb eco - eh szkoda gadać, zwłaszcza przy włączaniu się do ruchu...

I chyba smart "ma" niższe spalanie... ale to może moja fanaberia już. Aha jeszcze jedna uwaga - staram się tankować na jednej stacji bo w Mazdzie mojej małżony jak i mojej byłej cytrynie zasięg na paliwie z niej był większy niż na innych - Mazda 2.0 150KM -> 640-650km(obecna stacja) vs 590-600 (inne stacje), C5Aircros 2.0 HDI ~180KM -> ~820km vs 740km albo coś koło tego(już nie pamiętam bo auto oddałem). Auto jakoś specjalnie lepiej nie jeździ ale większy zasięg jest zauważalny. Zasięg sorki zbliża się do 1000km!!! :P tak wiem Inquis - tylko teoretycznie :D ale ładnie to wygląda i daje +10 punktów do szpanu na forum :P
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: nagdob »

BrzydkiWacek pisze: 22 mar 2023, 15:55 ...
Jeżdżę głównie w trybie smart bo... więcej odzyskuje energii niż w trybie eco... Zresztą tryb sport odzyskuje najszybciej energię ale jest bardzo nerwowy, a tryb eco - eh szkoda gadać, zwłaszcza przy włączaniu się do ruchu...

...
Tylko, że w moim Sportage nie ma trybu smart. Jest eco albo sport.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 22 mar 2023, 15:55 @nagdob

I chyba smart "ma" niższe spalanie... ale to może moja fanaberia już. Aha jeszcze jedna uwaga - staram się tankować na jednej stacji bo w Mazdzie mojej małżony jak i mojej byłej cytrynie zasięg na paliwie z niej był większy niż na innych - Mazda 2.0 150KM -> 640-650km(obecna stacja) vs 590-600 (inne stacje), C5Aircros 2.0 HDI ~180KM -> ~820km vs 740km albo coś koło tego(już nie pamiętam bo auto oddałem). Auto jakoś specjalnie lepiej nie jeździ ale większy zasięg jest zauważalny. Zasięg sorki zbliża się do 1000km!!! :P tak wiem Inquis - tylko teoretycznie :D ale ładnie to wygląda i daje +10 punktów do szpanu na forum :P
Jakiej sieci stacja? Obstawiam Shell i V-Power Racing :D
Co do zasięgu Wacławie, to zawsze obawiałeś się, że zasięg Sorki będzie słaby, a tu proszę - masz zasięg jak w dieslu 8-) Nic tylko się cieszyć.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 22 mar 2023, 20:57
BrzydkiWacek pisze: 22 mar 2023, 15:55 @nagdob

I chyba smart "ma" niższe spalanie... ale to może moja fanaberia już. Aha jeszcze jedna uwaga - staram się tankować na jednej stacji bo w Mazdzie mojej małżony jak i mojej byłej cytrynie zasięg na paliwie z niej był większy niż na innych - Mazda 2.0 150KM -> 640-650km(obecna stacja) vs 590-600 (inne stacje), C5Aircros 2.0 HDI ~180KM -> ~820km vs 740km albo coś koło tego(już nie pamiętam bo auto oddałem). Auto jakoś specjalnie lepiej nie jeździ ale większy zasięg jest zauważalny. Zasięg sorki zbliża się do 1000km!!! :P tak wiem Inquis - tylko teoretycznie :D ale ładnie to wygląda i daje +10 punktów do szpanu na forum :P
Jakiej sieci stacja? Obstawiam Shell i V-Power Racing :D
Co do zasięgu Wacławie, to zawsze obawiałeś się, że zasięg Sorki będzie słaby, a tu proszę - masz zasięg jak w dieslu 8-) Nic tylko się cieszyć.
hmm zasięg może być słaby... pamiętasz mój wyjazd do trójmiasta? Raz zawiozłem rodzinkę i za tydzień po nich pojechałem - 2400km - wtedy zasięg był coś koło 740 a może i mniej niż 740km na zbiorniku... Autostrady to max 110-120 aby miało to ręce i nogi. Piszę tak pomimo tego, że paliwo jest firmowe więc czysto teoretycznie mogę wciskać gaz do dechy i mieć w D spalanie :P Ale nie uśmiecha mi się stawać co chwilę na stacji benzynowej - szkoda mojego czasu. No i z drugiej strony jak się pędzi jak struś pędziwiatr, to poziom stresu też rośnie bo albo "coś" nie chce Ci z drogi zjechać, albo jakiś przedłużacz penisa ciśnie lewym pasem 200km/h i mruga światłami na wszystko i wszystkich byle mu z drogi zjechali bo działanie viagry się kończy a musi zdążyć... Albo jeszcze jakiś inny wódz plemienia nie patrzących w lusterka wyjedzie Ci prosto pod maskę... To już wolę wlec się za tirami :P

Stacja to Orlen :) Ale ten jeden jedyny, bo kolejny albo inny w mieście obok to już nie to samo paliwo więc albo leją więcej niż liczydło wskazuje albo paliwo lepsze mają(nie chrzczone?)... Czasem tankuję na BP(ta sama stacja) i tutaj jest loteria raz przejeżdżałem 700km a innym razem nawet 800km ale częściej był ten niższy zasięg - piszę o 2.0 HDI w C5 Aircross. Małżona moja wrażliwa jest bardziej na zasięg swojej maździny - sama płaci za paliwo :) Więc wybiera te stacje gdzie na zbiorniku dojedzie najdalej :)

@nagdob
Nie pamiętam czy w tym Sportage były inne tryby -wskaźniki na pewno. Miałem wersję GT 4x4 opcja max ze wszystkim co mogli tam upchnąć - czyli typowa demówka. Nie masz przełącznika trybów koło podłokietnika?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: inquis »

Potwierdzam - w trybie SMART auto mniej pali. Jeżdżę w tym trybie od kilku dni i najlepiej sprawdza się na krajówkach. Dzięki za cynk.
Alergos
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2022, 19:13
model samochodu: SORENTO

Re: Raport spalania KIA SORENTO HEV/PHEV 4gen.

Post autor: Alergos »

Czy macie jakieś doświadczenie w kwestii spalania (hev) z boxem dachowym? Dużo rośnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”