KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Twoja średnia Waciu to jakieś 67 km/h; Piter pisał o 125 km/h :lol:
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: adasko »

Ciekawe ale zauważyłem w ciągu dnia że przerzucenie na tryb parking i załączenie hamulca "ręcznego" powoduje wyłączenie świateł dziennych. Jest to pierwszy samochód w jakim to zauważyłem a mam dość spore doświadczenie. Czy to dobre rozwiązanie.?..... niestandardowe i pierwsza myśl że chyba coś nie tak ale czy napewno?
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 21 mar 2023, 22:19 Twoja średnia Waciu to jakieś 67 km/h; Piter pisał o 125 km/h :lol:
Taa a wspominałem o 2400km A1 w zimowa śnieżyce i śniegu po „pachy” na niej? ;)
A na poważnie to średnią policz odejmując jakieś 10-15 minut max na jazdę w krakowskich korkach i światłach umilających życie niezieloną falą:) Mnie tam wychodzi ~80km/h średnia:P Zaktualizowałem tez wpis w wątku o spalaniu - dwa zdjęcia więcej…
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: 2xlukasz »

Moja Kia Sorento IV ma już ponad 80 000 km na liczniku... ogólnie jestem bardzo zadowolony z samochodu, ale jak to wszędzie coś się zdarzać musi... z kłopotów które najczęściej występują to:
- Stukanie z tyłu samochodu od lewej strony - zdarza się to co jakiś czas, zarówno podczas jazdy po równym jak i po nierównej drodze... na serwisie nie potrafili tego zdiagnozować niestety, choć zgłaszałem to już dwukrotnie - osobiście podejrzewam, że jest to wina haka.
- Parę razy podczas jazdy na autostradzie zdarzyło mi się, że auto nie reagowało na pedał gazu... objawia się to w taki sposób, że podczas dawania gazu auto nie przyśpiesza, obroty rosną ale bardzo powoli... trzeba zjechać na pobocze, wyłączyć samochód i włączyć ponownie... - oczywiście serwis nic nie znalazł...
- Szyberdach usterka pokazała się niedawno bardzo - po pierwsze bardzo powoli się czasem otwiera (jakby go cos blokowało), a podczas zamykania w pewnym momencie się cofa - sprawdzałem czy czegoś nie ma na prowadnicach, czy jest smar - wszystko ok - przy najbliższym przeglądzie będzie to na pewno zgłoszone.

Ps: zastanawiam się powoli nad sprzedażą mojej KIA - rok 2020, wersja XL Prestige Line z Szyberdachem oraz hakiem - obserwuję ogłoszenia i jak widze cenę 220 tys to sobie myślę, że coś jest nie tak... ale ostatnio usłyszałem, że wersje 7 osobowe są niedostępne... ;/ Czy ja jestem zacofany, czy ludzi pogięło z tymi cenami ?!
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Peron »

Ktoś kiedyś pisał o przednich czujnikach, ale nie pamiętam w którym poście. U mnie się same włączają przy dojeżdżaniu do przeszkody przodem.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Peron pisze: 05 maja 2023, 21:09 Ktoś kiedyś pisał o przednich czujnikach, ale nie pamiętam w którym poście. U mnie się same włączają przy dojeżdżaniu do przeszkody przodem.
Zależy jaką masz wersję. Przednie czujniki są nieaktywne chyba tylko w wersji HEV PL
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Peron »

CRDI PL.
MHZ
Posty: 79
Rejestracja: 16 sie 2022, 22:48
model samochodu: Sorento HEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: MHZ »

2xlukasz pisze: 23 mar 2023, 09:05 Moja Kia Sorento IV ma już ponad 80 000 km na liczniku... ogólnie jestem bardzo zadowolony z samochodu, ale jak to wszędzie coś się zdarzać musi... z kłopotów które najczęściej występują to:
- Stukanie z tyłu samochodu od lewej strony - zdarza się to co jakiś czas, zarówno podczas jazdy po równym jak i po nierównej drodze... na serwisie nie potrafili tego zdiagnozować niestety, choć zgłaszałem to już dwukrotnie - osobiście podejrzewam, że jest to wina haka.
- Parę razy podczas jazdy na autostradzie zdarzyło mi się, że auto nie reagowało na pedał gazu... objawia się to w taki sposób, że podczas dawania gazu auto nie przyśpiesza, obroty rosną ale bardzo powoli... trzeba zjechać na pobocze, wyłączyć samochód i włączyć ponownie... - oczywiście serwis nic nie znalazł...
Brak reakcji na gaz na autostradzie to bym powiedział że grubo…
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Czy u Was też co jakiś czas temp. klimy po odpaleniu ustawia się na 22 stopnie choć wcześniej była ustawiona inaczej? Kolejan rzecz, której sorka nie pamięta...
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Nie zauważyłem takiej sytuacji do tej pory.

Natomiast u mnie często, gdy przejmowałem auto od żony, to cuda były tam poustawiane. Inna temp, ręczna klima, brak klimy, wentylacja off, obieg zamknięty i cała masa innych kombinacji.

Oczywiście żona zawsze upiera się, że nic nie dotykała tam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”