Zestawienie co mozna a co nie

forum użytkowników modelu Sorento
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: lavazza »

Witam,

bylo na pewno duzo info o tym ale niestety wyszukiwarka nie jest zbyt pomocna :(

Czy na stałe można ustawić wybrany tryb jazdy (eco/smart/sport) lub czy trzeba jakiś moduł kupić a może po prostu sie nie da i tyle?
Czy bez modułu można ustawić na stałe autohold ?

Jak wyglada sprawa fotoradarów i dokładności map ? czy lepiej jeździć na android auto + automapa ?

Czy "kia connect" w ogole dziala bo u mnie po instalacji mówi że nie ma "intrnetów" i d... wiec nawet nie wiem co daje?
jakies pomocne funkcje ?
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: PiterW »

Witam!
Rozumiem że mówimy o Sorento obecnej generacji IV, tak? Jeśli tak to:
- samochód zawsze włącza się w trybie ECO
- autohold po włączeniu jest zawsze wyłączony

To drugie pewnie da się modułem załatwić, z tym pierwszym pewnie gorzej, bo nie ma przycisku zmiany trybu, a enkoder obrotowy (pokrętło). Ale może ktoś już przetestował i się podzieli :)

Co do mapy, to lubię tą wbudowaną - szybko uaktualniana jest sytuacja o korkach, jak dla mnie to dobrze wyznacza trasę, nawet lepiej niż Google mapsy. I z tej wbudowanej wskazówka nawigacji dot. następnego skrętu wyświetla się na HUDzie, z Android Auto już niestety nie.

Co do fotoradarów coś tam pika nieraz, tak samo jeśli chodzi o odcinkowy pomiar prędkości, ale najlepsze informacje daje chyba i tak Yanosik działający na Android Auto.

Kia Connect działa u mnie, samochód ma wbudowaną swoją kartę SIM działającą w Polsce i nie tylko - daje to informacje o korkach, pogodzie, fotoradarach i wynikach i datach meczy :) Jeśli Ci w samochodzie nie działa to trzeba aktywować (https://www.youtube.com/watch?v=bcun1nUdppY), a jeśli jest aktywne i dalej nie działa to ... restart systemu infotainment naciskając mikroprzycisk w okolicy gałki głośności np. końcówką od długopisu. W Sportage'ach podobno się potrafi zawiesić, mi się w Sorento nie zdarzyło, ale może akurat Tobie tak ;-)

PS. Rozważ uzupełnienie profilu na forum o podpis z modelem samochodu.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: lavazza »

Super o to właśnie chodziło... :)

Tak, Sorento IV XL-ka

Co do modułów musze zapytać, w ASO coś tam mówili że są nowe moduły może coś ogarniają tam ;)

Co od android auto jeszcze nie uruchomiłem, widziałem że ludzie robią przewodowo i bezprzewodowo ale ciekawi mnie czy na tym moim środkowym zakręty będzie pokazywać bo na HUD słyszałem że jest lipa ;) dlatego też nie wybrałem prestige no i w nim nie ma CP1 (czyli te oszycia białe/szare są super na prawde) + jest tylko czarna podufitka co baaardzo przyciemnia calosc... trzeba by było brać z panorama a tu mam złe doświadczenia.

Co do Kia connect w samochodzie dziala ok niestety na komórce już nie domaga :( instaluje pyta sie czy dostęp do kontaktow, zdjeci itp daje tak i po 2 min "ladowania" pokazuje brak sieci. internetu ... próbowałem na wifi i normalnie to samo ... sprobuje jutro na iphone moze s23 na razie dla niego jest za nowy ;)
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: PiterW »

Z tą aplikacją Kia Connect to może być jakiś bardziej globalny problem - mam to samo, a jeszcze wczoraj działało. I tak jak u Ciebie, niezależnie czy WiFi czy sieć komórkowa.

Po 2 minutach od włączenia aplikacji wyskakuje komunikat "Błąd sieci. Spróbuj ponownie. Skontaktuj się ze swoim partnerem serwisowym"
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: shider »

Z Kia Connect to zdecydowanie globalny problem. Od wczoraj nie działa i tak długiej przerwy w działaniu jeszcze chyba nie było.
Piszą o tym między innymi tutaj i tutaj.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: Lunar GT »

Działa normalnie.
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: sorento »

U mnie tez dziala caly czas od kiedy mam auto, wlacznie z teraz
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: shider »

Tak, teraz działa. Od wczoraj wieczora do dzisiaj nie działało 😉
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: BrzydkiWacek »

Kia Conect działa normalnie - bez problemów.
AutoHold - moduł 200pln netto + robocizna i masz autohold + start stop(ten to chyba do diesla jest)

Po co Wam AutoHold?
Zauważyłem, że podjeżdżając w korku pod górkę auto nie cofa się pomimo tego, że nie trzymam nogi na hamulcu... a oto chyba chodzi z auto hold czy tak? Bo już skołowałem się...
(w C5 Aircross i Mondeo też tak było ale tam był jakiś automatyczny hamulec zapobiegający cofaniu się samochodu na wzniesieniach, a autohold miał osobny włącznik(Mondeo) bo w Cytrynie nie pamiętam)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zestawienie co mozna a co nie

Post autor: Lunar GT »

BrzydkiWacek pisze: 21 mar 2023, 21:25 Zauważyłem, że podjeżdżając w korku pod górkę auto nie cofa się pomimo tego, że nie trzymam nogi na hamulcu... a oto chyba chodzi z auto hold czy tak? Bo już skołowałem się...
Nie, nie o to chodzi, autohold daje Ci to że samochód na D stoi w miejscu np. na skrzyżowaniu bez naciskania ciągle na hamulec.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”