Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

forum użytkowników modelu Ceed
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: MarRa »

To według Ciebie.
Mnie irytuje brzęczenie obudowy na nierównościach, które zakłóca te lepsze możliwości zapisu przy wyższych parametrach sprzętu.
Tryb parkingowy jest też w A500 I A800 z tego co pamiętam, a różnicy w możliwości dopasowania do szyby też nie widzę zbyt wielkiej.
Lunar GT
Posty: 1132
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: Lunar GT »

MarRa pisze: 16 mar 2023, 14:38 Mnie irytuje brzęczenie obudowy na nierównościach, które zakłóca te lepsze możliwości zapisu przy wyższych parametrach sprzętu.
Nie wiem o czym piszesz, użytkuję kamerki tych dwóch firm od lat i nigdy żadnego brzęczenia nie uświadczyłem.
Jak masz problem to użyj tego https://allegro.pl/oferta/pianka-stabil ... 9786985437
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: MarRa »

No to może ja mam pecha i trafiło mi się felerne Viofo.
Dzięki za podpowiedź.
👍
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: gzyms »

Ja w 2ce sw pociągnąłem przewód dołem. Kamera viofo a129 duo. A tu taki mały tutek https://drive.google.com/file/d/1CzMuqC ... 0MRRA/view
Kia Ciyapostrofd
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: kerim »

Wow! Bardzo pomocna instrukcja.
Właśnie o coś takiego mi chodziło.
Wielkie dzięki 🙏
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: shider »

MarRa pisze: 12 mar 2023, 18:27 Bezpieczniki mam podpięte pod wolne gniazda w skrzynce.
Mógłbyś podzielić się informacją, pod które wolne gniazda ASO wpieło Ci wideorejestrator? Jakaś fotka lub chociaż numery bezpieczników.
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: MarRa »

Drugi rząd od góry pierwsze gniazdo z prawiej i czwarty rząd od góry po środku - piąte gniazdo od lewej i prawej.
Ale co jest co nie wiem ;)
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: shider »

MarRa pisze: 10 lip 2023, 19:47 Drugi rząd od góry pierwsze gniazdo z prawiej i czwarty rząd od góry po środku - piąte gniazdo od lewej i prawej.
Ale co jest co nie wiem ;)
Dzięki. Wszystko jasne. Ostatecznie chyba jednak odpuszczam samodzielny montaż. Sposób z wciskaniem kabelka przez słupek A od szyby po uszczelke drzwi, praktykowany przez wiele osób wydawał się prosty jednak nie jest prawidłowy. Takie podejscie blokuje kurtynę boczną wiec wplywa na bezpieczenstwo. Całą resztę bym ogarnął ale samemu jakoś nie uśmiecha mi się rozbierać slupka A aby umieścić kabel za kurtyną. Nigdzie nie znalazłem przystępnego i szczegółowego opisu jak to zrobić w CEED 3 aby nic nie uszkodzić.
DARIUS
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2023, 23:47
model samochodu: CEED 1.5 DCT BL HB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: DARIUS »

Prowadzenie kabla w uszczelce drzwi nie blokuje kurtyny pod warunkiem że schodzisz nim w dół a nie prowadzisz górą. Kabel prowadzisz podsufitką , przedni słupek (pod uszczelką), wzdłuż progu pod plastykami do tylnego siedzenia, pod siedzeniem (odkręcić jeden wkręt) do góry pod osłonę pasa, przy tylnym słupku do góry, podsufitką do gumy osłonowej wężyka spryskiwacza i jesteś pod górną osłoną (na zatrzaskach, szarpnąć) tylnej szyby w klapie. Wystarczy standardowy upychacz kabli załączony do kamery i klucz nasadowy 10, jedna trytyka taka większa na przeciągnięcie kabla przez osłonę gumową oraz zwykły krzyżak nr.2
Pracy na całe 30 min. Więcej zejdzie ci w tych 30 minutach na przetkanie kabla przez osłonę gumową do tylnej klapy niż przez prowadzenie przez kabinę.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kabel do tylnej kamery wideorejestratora

Post autor: shider »

DARIUS pisze: 11 lip 2023, 09:31 Prowadzenie kabla w uszczelce drzwi nie blokuje kurtyny pod warunkiem że schodzisz nim w dół a nie prowadzisz górą. Kabel prowadzisz podsufitką , przedni słupek (pod uszczelką), wzdłuż progu pod plastykami do tylnego siedzenia, pod siedzeniem (odkręcić jeden wkręt) do góry pod osłonę pasa, przy tylnym słupku do góry, podsufitką do gumy osłonowej wężyka spryskiwacza i jesteś pod górną osłoną (na zatrzaskach, szarpnąć) tylnej szyby w klapie. Wystarczy standardowy upychacz kabli załączony do kamery i klucz nasadowy 10, jedna trytyka taka większa na przeciągnięcie kabla przez osłonę gumową oraz zwykły krzyżak nr.2
Pracy na całe 30 min. Więcej zejdzie ci w tych 30 minutach na przetkanie kabla przez osłonę gumową do tylnej klapy niż przez prowadzenie przez kabinę.
Ja mam problem z kablem od przedniej (głownej) kamery do skrzynki bezpieczników. Tutaj trzeba go albo przeciągnąć przy podsufitce pod poduszką do uszczelki albo zejść słupkiem A do dołu i dopiero do uszcelki aby ominąc poduszkę. Właśnie dlatego piszę o słupku A.

Ilustracyjnie (to jakaś inna kia i nieschowany jeszcze kabel) - nie można tędy prowadzić kabla do skrzynki z bezpiecznikami bo koliduje z poduszką:
Screenshot from 2023-07-11 13-23-52.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”