Termin przeglądu - przekroczony limit km

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Marek3003 »

No właśnie bo uważam ze zrobili to dla marketingu. Przegląd co 2 lata / 30 tys. Ale super, bomba….i tylko małe ale …wymiana oleju co rok i 15 tys. Kretynizm. Nie mogą po prostu napisać przegląd co roku? Czasowo u mnie przegląd był taki sam jak wymiana oleju po roku. Nawet nie wiem jak wymienili tak szybko płyn hamulcowy ale przestałem się już tym przejmować.
Bo jak są tacy skrupulatni w liczeniu dni i km to dlaczego u mnie w książce są złamane warunki gwarancji. Mam wpisany przegląd po roku i 15 tys - zdjęcie a w warunkach mam przegląd co 2 lata i 30 tys 😀
Książka powinna być inaczej wydana. Raz wymiana oleju raz przegląd, wymiana, przegląd itd. I byłaby chronologia a tak jest bałagan a tylko po to by jak najwiecej użytkowników przekroczyło termin i straciło gwarancje tzw.
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

Szczerze mysle, ze twoj harmonogram i wykonania sa tak zawiłe i gęste, ze powinieneś ten temat rozwiazac w ASO ze wskazaniem na podatawy do takiego zastosowania sie do terminów.
Aczkolwiek uważam ze chocby byli ci przychylni , to zebys sie nie zdziwił ze producent bedzie miał to gdzies ze ASO popełniło blad.

Moj przypadek dokładnie to potwierdza, facet zaprogramował mi inspekcje ( czym sie sugerowałem ) w zaokrągleniu na 15500 zamiast 15000 i sie nadziałem na to, a jescze lepsze jest to ze olej miałem zakupiony dawno ale długo czekałem na termin bo 12 dni i tak to sie wydarzyło.

I tak ! w ksiazce miałem inaczej, ale sugerowalem sie licznikiem.
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

Sytuacja wyglada następująco.

Przegląd i wymiany zostały wykonane zgodnie z harmonogramem. Licznik km wpisany rzeczywisty czyli z przekroczeniem w zaokrągleniu o 500km. W zgłoszeniu jest wpisana informacja, ze inspekcja serwisowa była zaplanowana blednie w komputerze auta.
Nie ma zadnego wpisu ksiazce gwarancyjnej w zakładce "wykluczenia gwarancyjne".
Przedstawiciele ASO w tym przełożeni nie widza problemu, twierdzą ze gwarancja jest utrzymana i nawet padło stwierdzenie, ze importer dał im prawo takiej decyzji stad nie robią wpisu w ksiazce bo to małe przekroczenie. Zarzekali sie, ze w przyszłości nie bedzie żadnych problemow.

Na moje zapytanie, a co gdybym sie chciał upewnić u producenta. Odpowiedz brzmiała " Należy napisać prośbę o przywrócenie/podtrzymanie gwarancji." Zapytałem dlaczego nie moge ich po prostu zapytac o to, odpowiedziano, ze wlasnie w takiej formie należy to napisać - czyli prośby.
Pisma nie piszą oni, pismo nie idzie przez ASO. Samemu trzeba to zrobic .

No i co polecacie ?! Siedzieć milczeć ? Czy pisać i ewentualnie dostac oficjalnie po głowie ?!
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: kon »

Gwarancja jest umową między tobą, a KMP.
ASO dziś powie, że "proszę się nie martwić, będzie pan zadowolony", a jak coś pójdzie źle, to będzie tylko "przykro nam, to nie nasza decyzja". Ale wtedy będzie już za późno.
Pisz od razu do gwaranta.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2023, 22:54 przez kon, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

A wiec...

zadzwoniłem wlasnie na infolinie KIA. Otrzymałem tam informacje, ze gwarancja została wstrzymana w momencie niedotrzymania harmonogramu.
ZŁA PRAKTYKA stosowana w ASO gdzie upewniali mnie ze wszystko gra i nie ma potrzeby składania wniosku jest najlepsza odpowiedzią na ich profesjonalizm.

Polecona mi złożenie wnioski elektronicznie z prośba o przywrócenie gwarancji, który ma zawierać :

1) Powód niedotrzymania harmonogramu, opis sytuacji
2) pismo ma zawierać imię/nazwisko, dane adresowe/kontaktowe/ Vin
3) pismo musi byc podpisane własnoręcznie , wiec musi byc skan
4) jako załączniki należy dodać wszelkie dowody wskazujące na to ze klient ma racje/bądź do niej dąży, a także faktura z przeglądu, ktorego wlasnie tyczy sie cały problem przekroczenia jako dowód na jego wykonanie

Czas na rozpatrzenie jest do 30 dni i odpowiedz jest mailowo jesli wlasnie takiej formy sie użyje do wysłania wniosku.

Temat maila: wniosek o przywrócenie gwarancji
Prośbę kierujemy do głównego działu serwisowego kia w centrali. service@kia.com.pl

W rozpatrzeniu moze byc wznowienie gwarancji bądź ograniczenie gwarancji np. o silnik.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Sid »

Człowiek uczy się na błedach. Ty niestety na swoich :(. Ale dzięki temu, co teraz piszemy, inni może unikną tego problemu lub poznają drogę postępowania, gdy popełnią ten sam błąd. Szacun, że dzielisz się wiedzą.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Tolinek »

Konkret. Dzięki za fatygę.
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

ja tez Wam dziękuje za podpowiedzi, pismo zostało wysłane, dam znac po decyzji.
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

Witam.

Gwarancja zostala wznowiona z dniem otrzymania decyzji od kia motors, z zaznaczeniem ze wszelkie usterki zgłoszone przed dniem wznowienia beda naprawione odpłatnie.

Pozdrawiam
KrzysztofZ
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2023, 12:42
model samochodu: KIA Xceed

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: KrzysztofZ »

Właśnie dostaliśmy odpowiedź na wniosek o przywrócenie gwarancji. "W trosce o dobro klienta............ itd, itp, przywrócimy gwarancję z wyłączeniem gwarancji na silnik, bo wymiana oleju była opóźniona (ok 1000km). Biorąc pod uwagę listę tego czego gwarancja nie obejmuje po 2 i 3 latach, to sam już nie wiem co jest objęte siedmioma latami gwarancji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”