Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

forum użytkowników Kia Stinger
BrejSki
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2023, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

Post autor: BrejSki »

Witajcie!
Piszę tutaj, bo ręce mi już opadają na ten samochód, trzy ASO rozłożyły ręce, a mnie już szlag jaśnisty na to trafia...
O co chodzi - we wrześniu kupiłem Stingera, przebieg niecałe 63kkm. 2.0 T-GDI 245KM (2019) i w sumie od początku mam mega irytujący problem z uruchamianiem auta - gdy auto sobie postoi przez noc, potrafi odwalić scenę taką, jak na nagraniu... Co ciekawe, takie coś dzieje się w określonych warunkach, tzn. gdy stoi w garażu podziemnych i stoi krzywo lub gry stoi krzywo na zewnątrz (krzywo rozumieć trzeba jako na pochylni, np. miejsce parkingowe wielopoziomowe) czy pochyły parking, gdzie tył auta jest wyżej niż przód.

Na nagraniu zwróćcie uwagę jak zachowuje się wskazówka obrotomierza

Dla tych, co nie mogą obejrzeć wideo: po uruchomieniu silnik zamiast na zimno wskoczyć na około 2000 rpm, kręci się nie wiadomo czemu przez chwilę na obrotach 400-600rpm. Czasem to potrafi spaść do 250/300rpm, auto brzmi i drży tak, jakby zaraz się miało rozpaść. Na zimno też dławi się przy hamowaniu, ale już tu gdzieś ten wątek widziałem...

ASO, które go sprawdzały to dwa w Poznaniu i jeden w Gdańsku - trzykrotnie przepalali GPFa, zrobili czyszczenie świec, układu dolotowego (? nie znam się) i czegoś tam jeszcze, problem na chwilę zniknął, by znów się pojawić... Nie widzą problemu, bo komputer nie pokazuje błędów.

Moja hipoteza to problem z wtryskiwaczami paliwa, ale nie wiem czy ma to rację bytu? Czy jest coś, na co mógłbym nakierować ASO, aby sprawdzili?

To normalne? Bujam się z tym już prawie pół roku.

Link do nagrania:
https://www.veed.io/view/8eff1bd0-2a03- ... anel=share
Lunar GT
Posty: 1120
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

Post autor: Lunar GT »

Jeżeli to dzieje się tylko po postoju na pochyłości to musi mieć związek z płynami bo tylko one inaczej się na pochyłości "układają" czyli paliwo gdzieś w układzie od baku po cylinder i mniej prawdopodobny olej, nie znam się ale tak sobie myślę.
BrejSki
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2023, 12:15
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

Post autor: BrejSki »

Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 12:39 Jeżeli to dzieje się tylko po postoju na pochyłości to musi mieć związek z płynami bo tylko one inaczej się na pochyłości "układają" czyli paliwo gdzieś w układzie od baku po cylinder i mniej prawdopodobny olej, nie znam się ale tak sobie myślę.
Nie tylko. dzieje się to także w garażu na płaskim
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

Post autor: koblant »

BrejSki pisze: 25 lut 2023, 16:11
Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 12:39 Jeżeli to dzieje się tylko po postoju na pochyłości to musi mieć związek z płynami bo tylko one inaczej się na pochyłości "układają" czyli paliwo gdzieś w układzie od baku po cylinder i mniej prawdopodobny olej, nie znam się ale tak sobie myślę.
Nie tylko. dzieje się to także w garażu na płaskim
Cześć, czy problem rozwiazales? Co było jeśli tak...
x3los
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2023, 02:46
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line 2020

Re: Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

Post autor: x3los »

U mnie bardzo podobny problem...
viewtopic.php?t=10465
vollxris
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2024, 10:42
model samochodu: Kia Stinger

Re: Dziwne bardzo niskie obroty podczas uruchamiania

Post autor: vollxris »

Cześć! U mnie występuje bardzo podobny problem. Sugerowana wymiana świec nic nie pomogła. Czy ktoś ma pomysł co to może być?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”