Bulbulator / generator dzwięku

forum użytkowników modelu ProCeed
maciej.kminex
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2023, 21:41
model samochodu: Kia ceed GT

Bulbulator / generator dzwięku

Post autor: maciej.kminex »

Cześć,
mam kilka pytań odnośnie tak zwanego bulbulatora w wersji GT:
1. Czy słychać go na zewnątrz? Tzn znajduje się on w podszybiu i jestem ciekaw czy jest on odpowiedzialny tylko za generowanie dzwieku silnika wewnątrz czy też go słychać na zewnątrz
2. Czy bulbulator działa w trybie normal również? Tzn czy podbija dzwięk?
3. Miałem na jazdy proceed GT -> przy urzymywaniu prędkości tak na 1,5tys obrotów na normal mega głośno coś rezonowało z tyłu. Tak jakby ktoś w puszke dmuchał. Czy wyłączenie bulbulatora to zniweluje? Mam wrażenie, że to leciało z głośnika a nie z wydechu
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Bulbulator / generator dzwięku

Post autor: saron22 »

Na wszystkie twoje pytania nie znam odpowiedzi, ale wiem, że ten głośnik to gówno jakiego świat nie widział. Ja to odłączyłem pierwszego dnia po odbiorze auta i w kabinie zrobiło sie cicho i przyjemnie. Potrzebne to komu jak druga dziura w dupie. Ani to fajne ani praktyczne - moim zdaniem kompletnie bez sensu.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Bulbulator / generator dzwięku

Post autor: michal84 »

W różnym stopniu ale działa w obu trybach i tak - jest to to pierdzenie w puszkę. Nie wiem czy jest słyszalne z zewnątrz. Po odłączeniu dobrze jest zadbać aby do wtyczek nie dostała się woda.
mariox93
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2023, 19:59
model samochodu: Kia ceed GT

Re: Bulbulator / generator dzwięku

Post autor: mariox93 »

Potwierdzam. Bulbulator działa na każdym trybie. Poprosiłem w ASO, żeby odpięli cały moduł przed wydaniem samochodu. Rozumiem, że to usportowione auto. Ale wydech w ceed GT działa na tyle fajnie, że bez sensu to zagłuszać sztucznym dźwiękiem z głośników. Na jazdach co prawda miałem Proceed GT, ale masakra ten dźwięk. Gdyby w normalnym trybie to w ogóle nie działało, a na trybie sport trochę ciszej/racjonalniej to zostawiłbym to, ale nie zamierzam słuchać podczas normalnej jazdy dziwnych dźwięków tak jak to ująłeś jakby ktoś w puszkę dmuchał z tyłu przy delikatnym przyspieszaniu/utrzymywaniu prędkości.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Bulbulator / generator dzwięku

Post autor: lethaljelly »

maciej.kminex pisze: 20 sty 2023, 21:45 Cześć,
mam kilka pytań odnośnie tak zwanego bulbulatora w wersji GT:
1. Czy słychać go na zewnątrz? Tzn znajduje się on w podszybiu i jestem ciekaw czy jest on odpowiedzialny tylko za generowanie dzwieku silnika wewnątrz czy też go słychać na zewnątrz
2. Czy bulbulator działa w trybie normal również? Tzn czy podbija dzwięk?
3. Miałem na jazdy proceed GT -> przy urzymywaniu prędkości tak na 1,5tys obrotów na normal mega głośno coś rezonowało z tyłu. Tak jakby ktoś w puszke dmuchał. Czy wyłączenie bulbulatora to zniweluje? Mam wrażenie, że to leciało z głośnika a nie z wydechu
w ASO mi powiedzieli że są dwa, jeden pod siedzeniem pasażera, drugi na podszybiu. Wiec jeśli na youtube odpinają tylko ten z podszybia to cos powinno zostać
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Bulbulator / generator dzwięku

Post autor: shider »

lethaljelly pisze: 13 mar 2023, 10:41 powiedzieli że są dwa, jeden pod siedzeniem pasażera, drugi na podszybiu. Wiec jeśli na youtube odpinają tylko ten z podszybia to cos powinno zostać
Pod siedzeniem pasażera jest wzmacniacz do JBL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”