Kia connect status akumulatora

forum użytkowników modelu Ceed
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Kia connect status akumulatora

Post autor: MarRa »

Kia connect pokazuje mi przy akumulatorze status "uwaga!". Napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku mam 12,5 więc chyba o.k. Żadna kontrolka się nie świeci. Samochód pali bez problemów. Auto nowe. Przebieg 10.000 km.
Miał ktoś tak?
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: MarRa »

Nikt nie odpowiada, ale temat do zamknięcia.
Myślę, że to jest po prostu sygnalizacja niskiego stanu naładowania akumulatora - gdy napięcie spada do ok. 12.2 V
Sygnalizacja zniknęła po zrobieniu ok. 30 km i ładowaniu z jazdy.
saron22
Posty: 620
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: saron22 »

12,5 to nie tak dużo - nominalne napięcie to ok 12,65V i stąd pewnie ten komunikat.
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: MarRa »

Napiszę jeszcze, bo może komuś się przyda.
Winnym zamieszania okazał się tryb parkingowy kamery, z którego wcześniej nie korzystałem, a który się domyślnie włączył po przeinstalowaniu aplikacji do obsługi kamerki (w związku z wymianą telefonu).
Dziś znowu pojawił się status uwaga! przy akumulatorze. Zacząłem szukać no i znalazłem.przyczynę.
Po wyłączeniu trybu parkingowego status Uwaga! zniknął.
Darek EMB
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2023, 21:48
model samochodu: KIA Spotrage 1.6 MHEV 180 KM 2022r

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: Darek EMB »

Mam ten status od kilku miesięcy i zgłosiłem to przy przeglądzie gwarancyjnym po pierwszym roku. Powiedzieli że za mało jeżdzę ( 9000 po roku). Doładowali akumulator i po dwóch dniach ikonka akumulator znowu czerwona mimo przejechanych 150km z powodu wypalania filtra GPF . Tryb parkingowy wyłączony. Stan naładowania akumulatora 50% i nie działa Start Stop. Czeka mnie kolejna wizyta na dłużej w serwisie. Szukałem na zagranicznych forach i nic.
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: MarRa »

To jest chyba dość powszechny problem wśród użytkowników ceeda, którzy nie jeżdżą nim codziennie. U mnie ostatecznie okazało się, że tryb parkingowy nie ma tu nic do rzeczy, bo kontrolka pojawia się zawsze po 3-4 dniach postoju nawet gdy kamerka jest wyłączona. Jest też wątek w tym temacie na podstronie x-ceeda gdzie też już pisałem. Nie będę się zatem powtarzał. W skrócie rzecz ujmując ASO twierdzi, że to normalne i generalnie autem trzeba jeździć. Według nich po miesiącu postoju samochód nie odpali.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: marcinek82 »

Nie problem Ceeda tylko ogolnie aut z tym ASS. W KIA status aku pokazuje apka, ale o tej porze roku akumulator slabnie i dlatego pokazuje ostrzezenie - ktos tu na forum pisal ze jest wysoko ustawiony punkt ostrzegania. Swoja droga, juz trzecia zime mam nieaktywny ASS, a max 2-3 dni po podladowaniu w czasie jazdy komunikat w apce. W Fordzie aku mam juz 6 zime, i tak samo ASS nie dziala. Ostatnio Ceed mial przeglad i test aku wyszedl b.dobrze, mimo ze wg apki byl slaby. Za chwile zrobi sie cieplo i nie bedzie problemu w apce, a ASS wszystkim wroci do zycia, i bedzie marudzenie jak to wylaczyc :lol:
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: Piter_2019 »

Aplikacja zaniża wartości o ok. 0.2V. Inna sprawa, że napięcie szybko spada. U mnie od nowości 14.1V - ładowanie, 12.7V - po wyłączeniu silnika i 12.3V - po godzinie i utrzymuje się długo. Teraz aku ma ponad 3 lata i trzyma te wartości. Najlepszy sposób to ustawienie progu ostrzegania na 12V i spokój, chociaż też nie do końca. Potrafi średnio raz do roku wyświetlić alarm kradzieży - próba holowania (samochód w garażu). Taki test czujności elektronika robi...
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: MarRa »

Nie zwalałbym tu wyłącznej winy na start i stop, bo w Stonicu (bez Kia Connect), którym jeżdżę na zmianę i którego trzymam "pod chmurką", ten system działa przez cały rok, nawet przy ujemnych temperaturach.
W ceedzie z Kia Connect, którego trzymam w garażu, start i stop przestaje się aktywować po 3-4 dniach postoju, po czym włącza się po zrobieniu 25-30 kilometrów.
Czyli - jak ktoś gdzieś napisał - to może być konsekwencją działania apki Kia Connect, która cały czas komunikuje samochód z telefonem.
Być może to jest jakieś wytłumaczenie, albo jest jeszcze jakiś inny pożeracz prądu tylko w Ceedzie.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia connect status akumulatora

Post autor: marcinek82 »

Nie sam ASS jest problemem tylko procedury ladowania akumulatora. A to czy dziala czy nie, zalezy jak jest ustawiony, tak samo apka komunikuje niskie napiecie pomimo ze jeszcze jest ok. bo tak zostala ustawiona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”