Belki i bagażnik rowerowy na dach

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: Krzemyczek »

Deepsea pisze: 03 mar 2022, 12:14 Budżet nie jest ograniczony, zawsze wolę wydać więcej ale raz. Z tym wydawaniem to też nie jest tak że warto przepłacać dlatego dopytuje.
Dzięki za odpowiedzi :)
Cześć. Mam bezpośrednie porównanie.
Zaoszczędziłem (choć sam nie wiem czemu) i kupiłem budżetowe za około 4 stówy - nawet podobne :D do Thule - nie pamiętam jaka to marka - Aguri czy jakoś tak. Belki działają, wyglądają na mocne. Przewożę na nich rowery i deski do windsurfingu - czasami na spore odległości - ze Śląska na półwysep helski. Z deskami jest głośno bez desek - jeszcze głośniej! Nie da się z tym jeździć na co dzień, bo huczy i gwiżdże.
Z poprzednimi (Thule - sprzedałem z innym autem) zdarzało mi się nawet w trasę pojechać i dopiero na autostradzie orientowałem się, że mam bagażnik. Z tymi co ma teraz to już przy 90 km/h dają o sobie znać i nie jest to subtelny szum, nic nie pomaga, ani przesuwanie na dachu ani oklejanie listew. Mało tego mam wrażenie, że belki pod naporem deski (deska dociska belki do dachu) uginają się i jak szybciej jadę to mam deską bliżej szyby :shock: .
Pamiętaj też, że nie zawsze będziesz jeździł równymi drogami. Jak założysz rowery i pojedziesz lokalną drogą gdzie trzęsie na boki to wtedy zrozumiesz jak ważna jest sztywność belki i sam bagażnik rowerowy - bo to też temat rzeka.
Jak masz większy budżet to tylko Thule, po nich długo, długo nic... dobrze się zastanów.
Pozdrawiam;
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: Deepsea »

Dzięki za opinie koledzy. Powoli wiem czego szukać, nie stoi nic na przeszkodzie aby inni wyrazili swoje zdanie czy opinię.

Jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda trzymanie boczne rowerów? Poza tym pałąkiem co idzie do ramy nic więcej nie ma? Może warto jakoś dwa rowery razem łapać za ramę dla sztywności? Czy to co jest w bagażniku wystarczy?
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: krisbe »

Przy uchwytach 598 nie musisz się o nic martwić :) one trzymają rower bardzo stabilnie.
Jeździłem z moim (rama 23 cale i koła 29) po różnych drogach i nigdy nie było problemu.
przemic17
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2022, 19:29
model samochodu: KIA XCeed

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: przemic17 »

a czy ktoś montował belki z oferty producenta? jak się sprawują w porównaniu do innych modeli
dealer8
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:45

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: dealer8 »

Kompletny bagażnik dachowy thule dosrałem do sportage w gratisie z samochodem od salonu w 2010 r. Kolejny samochód ceed 2 5 dr, żeby dopasować bagażnik do nowego auta wystarczyło kupić "kit" czyli zestaw gumowych elementów łączących stopy bagażnika z samochodem. Kolejny samochód optima kombi kolejny kit za niecałe 200 zł. Stinger niestety wymaga dłuższych belek dachowych, więc dostał całkiem nowy komplet. Na xceeda chciałem założyć box dachowy. Konfigurator thule twierdził, że do starego kompletu wystarczy dokupić jedynie kit za kolejne 200 złotych. Niestety okazało się że przez 12 lat thule zmieniło konstrukcję stopy bez zmiany jej symbolu i boxu nie założyłem. Wystarczy dokupić jedynie nowe stopy za kolejne 300 złotych i mam znowu spokój ponieważ belki zostawię stare. Owszem thule jest drogie, chociaż u mnie obskoczyło 3 samochody wydając niecałe 400 złotych.
Gdzieś widziałem bagażnik z logo kia i wygląda tak samo jak bagażnik thule
Fancik
Posty: 47
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: Fancik »

Witam czy rok modelowy w xceed zmienił coś w relingach. Chcę kupić belki na dach i też rozważam Interpack lub Thule. Mam zamiar wozić box w dłuższe trasy,ale raz dwa razy w roku. Jak oceniacie np. Interpack po kilku użyciach.
wojtas46
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2023, 22:28
model samochodu: XCEED 2020 1,4 7DCT

Re: Belki i bagażnik rowerowy na dach

Post autor: wojtas46 »

Witam. Gdyby ktoś nosił się z zamiarem kupna to mam do odsprzedania nowe kompletne nie używane oryginalne belki kia do XCEED
Dokładnie takie:
https://sklep.szic.pl/pl/p/Bagaznik-dac ... 2018-/1136
Cena 1200 odbiór w Gliwicach :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”