Błędne wskazania poziomu paliwa

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
LooKatME
Posty: 97
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: LooKatME »

Odświeżę. Czy ktoś z mających problem z błędnym wskazaniem poziomu paliwa uporał się z tym z pomocą ASO lub samodzielnie ?
MARCO46
Posty: 291
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: MARCO46 »

LooKatME pisze: 30 sie 2022, 21:39 Odświeżę. Czy ktoś z mających problem z błędnym wskazaniem poziomu paliwa uporał się z tym z pomocą ASO lub samodzielnie ?
Serwis zapewne nic nie wymyśli - gdyby im komputer pokazał co i jak to by może zadziałali.
A sprawdzałeś ile faktycznie kilometrów przejedziesz jak Ci się podniesie poziom paliwa?
U mnie po zatankowaniu pokazuje np. 650 km. Ale jeżdżąc (i to nie są trasy) zasięg wzrasta zasadniczo do koło 700 km gdy sumuję przejechane km i te które jeszcze mogę pokonać.

Mi kasuje się licznik od tankowania do tankowania - w czasie jazdy.
Przez kwartał nic aso nie zrobiło. Żeby było śmieszniej komputer auta nie widzi błędu więc podłączenie rejestratora też zapewne nic nie da.
Na moje prośby mając auto u siebie zdjęli napięcie - nic nie dało.
Kasował się po przejechaniu 100km, potem, 120, potem 150 a ostatnio 180 km od zatankowania; teraz po 120. Żeby było ciekawiej wczoraj gwałtownie hamując z 40km/h skasował mi się ponownie na przestrzeni 40km.
Niby pierdoła ale wkur... na maxa więc rozumiem Twoją irytację.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: nagdob »

MARCO46 pisze: 31 sie 2022, 07:03 ....
Kasował się po przejechaniu 100km, potem, 120, potem 150 a ostatnio 180 km od zatankowania; teraz po 120. Żeby było ciekawiej wczoraj gwałtownie hamując z 40km/h skasował mi się ponownie na przestrzeni 40km.
Niby pierdoła ale wkur... na maxa więc rozumiem Twoją irytację.
Moim zdaniem na bank winny jest pływak w baku. Elektrycznie (komputer) może pokazywać wszystko w porządku bo jest obwód, ale sam pływak może się zawieszać, być uszkodzony itd. itp. , zwłaszcza jak napisałeś "gwałtownie hamując z 40km/h skasował mi się ponownie na przestrzeni 40km". Spróbuj od tej strony w ASO.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
LooKatME
Posty: 97
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: LooKatME »

MARCO46 pisze: 31 sie 2022, 07:03
A sprawdzałeś ile faktycznie kilometrów przejedziesz jak Ci się podniesie poziom paliwa?
Zawsze gdy po tankowaniu do pełna wskaźnik wskazuje 3/4 baku to zasięg obliczany przez komputer oscyluje około 500-530 km.
Gdy po tankowaniu do pełna wskaźnik nie ma kaprysów i pokazuje 1, zasięg wynosi między 750 a 800 km. Wartości są zależne od statystyk po ostatnim tankowaniu.
Po przejechaniu około 20 km wskaźnik z 3/4 podnosi się do 1, ale przewidywany zasięg stoi w miejscu. Wyjątkiem (korekta zasięgu) jest sytuacja gdy zresetuje mi się licznik przebiegu od tankowania (zdarzyło mi się ze dwa razy)


@nagdob
gdyby był to pływak, to oznaczałoby, że wadliwa partia trafiła do wielu egzemplarzy.
W jednym z ASO w W-wie mieli klienta z tą przypadłością i po zdjęciu baku stwierdzili, że z pływakiem jest wszystko ok - problemu jednak wówczas nie rozwiązali
gomogo
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:10
model samochodu: Sportage 5 Hev

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: gomogo »

Problem z poprawnym wskazaniem poziomu paliwa mam od początku - lipiec 2022, wskaźnik nigdy nie pokazał mi więcej niż 3/4 i 500 km zasięgu, choć ostatecznie przejeżdżałem 800 a na wskaźniku paliwa pod koniec zużycia paliwa w zbiorniku poziom "przyrastał". ASO mi do tej pory nie pomogło i twierdzą że nie wiedzą jak to naprawić. Czy w Twoim przypadku znaleziono rozwiązanie?
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

Post autor: kemotl »

A mi się wydaje że jeszcze rozjeżdżają się licznik "od zatankowania" względem "skumulowane dane". Tankowanie na full i reset ręczny obydwu. Po 150 km różnica między jednym i drugim wynosi już 20 km (ten od zatankowania pokazuje mniej). Jezdze sporo na eko i często korzystam z żeglowania na zgaszonym silniku może to ma coś z tym wspólnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”