Sportage III w automacie - niskie obroty

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
drzasiek90
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2022, 10:17
model samochodu: Sportage III

Sportage III w automacie - niskie obroty

Post autor: drzasiek90 »

Witajcie.
Mam sportage 3 z 2010 roku, silnik benzynowy 2.0 163 KM, AWD w automacie. Generalnie auto jeździ przyjemnie ale jest jedna rzecz, która mnie strasznie irytuje. Większość trasy jaką pokonuje codziennie to taka wąska droga, czasem górka, czasem zakręt. Jeżdżę delikatnie, ok. 60-70 km/h a moja kia strasznie lubi wrzucać 6 bieg. Generalnie chodzi o to, ze skrzynia ma strasznie tendencję do męczenia silnika, jadę 60-65 km/h a on mi wrzuca 6 bieg i silnik ma około 1100-1200rpm. Póki jest równo to jest ok, ale jak chcę lekko przyspieszyć lub trafi się delikatna górka czy wyjście z zakrętu to silnik się morduje aż drga, żeby zredukował to muszę wcisnąć gaz bardziej agresywnie. Jak jadę stabilnie jednostajnie i spokojnie to ten silnik niemiłosiernie cierpi. Tryb Eco mam wyłączony ale zarówno z włączonym jak i wyłączonym eco nie ma totalnie żadnej różnicy. Czy u was też jest tak samo? Czy to normalne?
sarco
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2023, 00:15
model samochodu: Sportage 3 / 2.0 benzyna 163KM 4x4 automat

Re: Sportage III w automacie - niskie obroty

Post autor: sarco »

widze ze nikt Ci kolego nie odpisal ale ja Ci odpisze :) temat z rok temu ale mimo wszystko moze Ci sie przyda; Kupilem niedawno taka sama Kijanke i zauwazylem to samo. Na szczescie kilku kolegow z FB z grupy oraz Pan z ASO pocieszyli mnie ze na autostradzie a zwlaszcza na tempomacie "ten typ tak ma" :) plus jak poza autostrada+tempomat masz tez ze przeciaga na wyzsze biegi mozesz jechac do ASO zrestuja Ci ustawienia skrzyni biegow i skrzynia zacznie 'uczyc sie' Ciebie na nowo. Bo Pan z ASO wyjasnil mi ze to skrzynia adaptacyjna i uczy sie stylu jazdy kierowcy, ze wlasciciel przede mna moze ja troche cisnal i tyle :) Jak Ci sie jezdzi po roku ?? :)
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Sportage III w automacie - niskie obroty

Post autor: romanhoks »

Ile masz przejechane na oleju w skrzyni?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Mariusz sportage 3
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2023, 06:51
model samochodu: Kia sportage 3

Re: Sportage III w automacie - niskie obroty

Post autor: Mariusz sportage 3 »

Witam serdecznie, zakupiłem wczoraj kia sportage 3 benzyna 163km skrzynia automatyczna i jest w czasie jazdy dla mnie niepokojącą rzecz ze skrzynia, to że zrzuca biegi do 6 tki szybko, tak ma.. Ale jadąc czy też 90 czy 140km, jeśli tylko pojawi się lekka górka automat z 6 biegu schodzi do 5 a nawet do 4..irytujące jest to okrutnie. Najgorzej jak mam włączony tempomat, jedynie co mogę to wrzucić 6 bieg ręcznie i trzymać go bo jeśli tylko przejdę na pełny automat robi się znów na nowo zrzucanie biegów. Nadmieniam że jechałem sam.. Górka na drodze nie były strome, normalne. Wcześniej jeździłem zafira A w benzynie 1.8 automat i tego nie było.. Proszę o wypowiedzenie się, bo nie wiem czy auto zwracać za wady ukryte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”