Kia Stinger GT1 - który typ klucza?

forum użytkowników Kia Stinger
ArturD
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2023, 10:41
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Kia Stinger GT1 - który typ klucza?

Post autor: ArturD »

Cześć wszystkim!

Chcę kupić dwa klucze/karty do Stingera GT1 z importu USA, ale z tego, co się dowiedziałem, występowały dwa rodzaje do tego modelu. Na eBayu znalazłem ten:

https://www.ebay.pl/itm/174715228361?mk ... media=COPY

VIN mojego auta: KNAE45LC7K6054745

Jak się upewnić, że to właściwy kluczyk? :)

Z góry dzięki za pomoc!

PS. W ogóle jest jakiś problem z VIN-ami aut z USA? Podając VIN amerykańskiego Stingera, w europejskich bazach trudno znaleźć części? Dobrze mi się wydaje?
Widerski
Posty: 226
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kia Stinger GT1 - który typ klucza?

Post autor: Widerski »

Trzeba mieć dostęp do serwera KIA USA żeby dokładnie to sprawdzić i nie ma żadnego problemu. Jakim urządzeniem to chcesz kodować?
ArturD
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2023, 10:41
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Kia Stinger GT1 - który typ klucza?

Post autor: ArturD »

Już wiem, że wg VIN-u do mojego egzemplarza pasuje kluczyk k numerze 95440J5010.

Na eBayu znalazłem taki:

https://www.ebay.pl/itm/174715228361?mk ... name=11051

Czyli 95440J5000. Czyli różni się tylko jedną cyferką ;) Czy będzie się go dało zakodować?
covall
Posty: 52
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: Kia Stinger GT1 - który typ klucza?

Post autor: covall »

Po pierwsze czy dokładnie przeczytałeś ogłoszenie, bo ten klucz jest już zakodowany więc nie dokodujesz go do samochodu, klucz musi być czysty lub nowy.
Druga sprawa klucz musi mieć dokładnie taki sam numer.
Jeśli to jest Stinger ze Stanów to trzeba mieć sprzęt który to ogarnie, generalnie serwis tego nie zrobi bo jest rejonizacja, chyba że maja sprzęt kupiony po boku.
Do dokodowanie potrzebny jest pin wyliczony z vin
Jeśli jesteś z okolic Warszawy to mogę pomóc w dokodowaniu
Więcej informacji na pw.
Widerski
Posty: 226
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Kia Stinger GT1 - który typ klucza?

Post autor: Widerski »

Tak jak pisze Covall, jeżeli chcesz klucz ori to musi być nowy (dziewica). Do tego wyciągnięcie pinu z bazy usa, lub urzadzeniem. Jeżeli zdecydujesz się na pilot uniwersalny(będzie taniej) wtedy pilot ma inny wygląd i nie trzeba kupować nowego, zostaje tylko kodowanie tak jak napisał Covall mało który serwis ma urządzenie które to zakoduje. Jeżeli okolice Śląska to zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”