Najnowsza aktualizacja map

forum użytkowników Kia Niro
wojniew
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2023, 18:44
model samochodu: KIA NIRO HEV BL 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: wojniew »

Wczoraj rzeczywiście pobrałem nowy soft i mapy na pendrive. Instalacja trwała ok 30-40min, również po wyłączeniu zapłonu. Jedyna niedogodność to następnego dnia nastąpił reset ustawień, ale do końca nie jestem pewien czy to „zasługa” aktualizacji i mój błąd.
Pojawił się tunel i wszelkie zjazdy w okolicach Ursynowa/Warszawa i oczywiście nawigacja wytyczała trasę po nowych odcinkach👍

Pozdrawiam
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: nagdob »

I po to min. są aktualizacje. Trzeba od czasu do czasu sprawdzać.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Dario01
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2023, 12:16
model samochodu: KIA Niro HEV L+ Drive Vise BCW 2023

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Dario01 »

Witam Wszystkich,
mam pytanie: wykonałem aktualizacje (wgrałem program na kompa, później ściągnąłem aktualizację wgrałem na pendrive 64GB, podłączyłem w samochodzie - wszystko się wgrało (zmieniły się numery oprogramowania i wersje map) dostałem info na aplikacji KIA Conect, że aktualizacja zakończona powodzeniem) i tak wchodzę do auta wyciągnąłem pena uruchamiam auto i mam info że aktualizacja się nie powiodła wyciągnij pena i spróbuj ponownie..., i tak za każdym razem kiedy odpalam auto (oczywiście żaden pen nie jest podłączony) Co zrobiłem nie tak ? Auto odebrane w lutym 2023, produkcja 2022 (okolice października) - może nie tą aktualizacje pobieram - pobrałem na rok 2023? Proszę o pomoc.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: nagdob »

Dario01 pisze: 23 lut 2023, 12:30 Witam Wszystkich,
mam pytanie: wykonałem aktualizacje (wgrałem program na kompa, później ściągnąłem aktualizację wgrałem na pendrive 64GB, podłączyłem w samochodzie - wszystko się wgrało (zmieniły się numery oprogramowania i wersje map) dostałem info na aplikacji KIA Conect, że aktualizacja zakończona powodzeniem) i tak wchodzę do auta wyciągnąłem pena uruchamiam auto i mam info że aktualizacja się nie powiodła wyciągnij pena i spróbuj ponownie..., i tak za każdym razem kiedy odpalam auto (oczywiście żaden pen nie jest podłączony) Co zrobiłem nie tak ? Auto odebrane w lutym 2023, produkcja 2022 (okolice października) - może nie tą aktualizacje pobieram - pobrałem na rok 2023? Proszę o pomoc.
To włóż jeszcze raz pena i zobacz co się dzieje. Jak powie, żeby aktualizować to jeszcze raz zaktualizuj.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Dario01
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2023, 12:16
model samochodu: KIA Niro HEV L+ Drive Vise BCW 2023

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Dario01 »

Po włożeniu pena nic się nie dzieje, procedurę wgrania powtarzałem 2 razy (całą z wgraniem aktualizacji na pena), cały czas to samo :(
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: nagdob »

Dario01 pisze: 23 lut 2023, 14:53 Po włożeniu pena nic się nie dzieje, procedurę wgrania powtarzałem 2 razy (całą z wgraniem aktualizacji na pena), cały czas to samo :(
To spróbuj tak: jak ci się załaduje aktualizacja jeszcze raz, to poszukaj w ustawieniach opcji, gdzie można wysunąć pendriva. Takie bezpieczne wysuwanie jak w kompie. Powinna być taka opcja.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Dario01
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2023, 12:16
model samochodu: KIA Niro HEV L+ Drive Vise BCW 2023

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Dario01 »

A może chodzi o system plików na penie - przed pobraniem aktualizacji program (Navigation Updater) formatuje pena i widzę, ze system plików to exFAT. Spróbuje po południu jeszcze raz - dam znać i zrobię zdjęcie komunikatu. Pozdrawiam - dzięki za pomoc, wieczorem się odezwę.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: nagdob »

Dario01 pisze: 23 lut 2023, 15:30 A może chodzi o system plików na penie - przed pobraniem aktualizacji program (Navigation Updater) formatuje pena i widzę, ze system plików to exFAT. Spróbuje po południu jeszcze raz - dam znać i zrobię zdjęcie komunikatu. Pozdrawiam - dzięki za pomoc, wieczorem się odezwę.
No to nie przypuszczałem, żebyś to przeoczył. Ale jak oprogramowanie wchodziło, to chyba nie stanowiło to problemu. No ale napisz..
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Dario01
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2023, 12:16
model samochodu: KIA Niro HEV L+ Drive Vise BCW 2023

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: Dario01 »

Nie ma miejsca, lub nie mogę znaleźć miejsca/opcji w samochodzie gdzie będzie opcja bezpiecznego wysunięcia pena. Błąd jest dalej (zdjęcie)
Załączniki
img.jpg
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Najnowsza aktualizacja map

Post autor: nagdob »

No to faktycznie coś jest nie tak. Pobierz może jeszcze raz plik (tylko do twojego modelu), ale może z innego połączenia internetowego. A może też z innej przeglądarki? U mnie też raz pobrałem uszkodzony plik (z przeglądarki Chrome), ale po ponownym pobraniu (z innego Internetu i przeglądarki Microsoft Edge) wszystko już było ok.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”