?! Padły amortyzatory

forum użytkowników modelu Sorento
MarioMC
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2023, 10:46
model samochodu: KIA SORENTO 2.0 CRDI 2017

?! Padły amortyzatory

Post autor: MarioMC »

Witam,
Podpowiedzcie:
Po pierwsze czy to możliwe (czy wada?) auto Kia Sorento 2017 2.0 CRDI używane od nowości skacze jak kangur (wściekły).
na drugim i trzecim rzędzie nie da siedzieć siedzieć (normalnie rollercoster). dzieciaki uderzają głową o podsufitkę.

Serwis kazał sprawdzić amortyzatory (sprawdzone i są prawie 90%)
Coś tam poczytałem i wiem (prawie wiem) że trzeba wymienić.
Są tylko w serwisie w ubiegłym roku były po 2000tyś/szt teraz po 2600zł/szt + wymiana i jeszcze brak :o

A więc pytam Koledzy, czy to możliwe/normalne że przy 121000km padły amorki?[/b]
macie jakieś propozycje, może na lepszy zamiennik mam wydać ponad 6koła na następne 100000km?
może macie jakieś dojście do ceny?
Do tego zapalił się jeszcze czek ten z silniczkiem?

A żeby nie było że narzekam, samochód mam od nowości jeździmy w 6os. rodzinką
jestem nim zachwycony, jest rewelacyjny i komfortowy.
No ale coś się sypnęło to już leci 6lat ma prawo (mam nadzieję że dalej nie będzie).
saron22
Posty: 624
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: ?! Padły amortyzatory

Post autor: saron22 »

6 lat i 121 tys to mało? Ile wg ciebie powinny wytrzymać takie amortyzatory na naszych wątpliwej jakości drogach?
Bo jak znam życie to jakby wytrzymały 200 tys to też by znaleźli się malkontenci ze mało…
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: ?! Padły amortyzatory

Post autor: Slavo_01 »

A masz nivomat czy zwykłe?
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: ?! Padły amortyzatory

Post autor: BrzydkiWacek »

Hmm bardzo szybko Ci padły amorki.
Ja kiedyś robiłem po ponad 100kkm rocznie i niektóre auta(Megane IV, Mondeo MK3 i MK4, Octavia, Laguna III) potem po odkupieniu robiły drugie tyle a nawet 3 razy tyle i nigdy amorków nie trzeba było wymieniać. Kolega obecnie dojeżdża Rav4 (180kkm się zbliża) i nawet klocków nie wymieniał jeszcze - ale on jeździ baardzo delikatnie i płynnie.

Jeśli masz nivomat to tyle amorki będą kosztować, ALE możesz wymienić na zwykłe amorki i też będzie OK ale nivomatu już nie będzie. Nivomat jest mechaniczny w amorkach więc nie będzie to miało wpływu na właściwości jezdne a jedynie na poziomowanie(brak) auta pod obciążeniem.
Gdzieś już na forum był wątek o wymianie amorków z nivomatem na zwykłe - nawet ktoś podawał konkretne modele amorków - poszukaj bo to było nie dalej niż rok, półtora temu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”