Haczenie biegów

forum użytkowników modelu Rio
cimas182
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2021, 09:21
model samochodu: kia rio IV 1.2 LPG

Haczenie biegów

Post autor: cimas182 »

Witam.
Niedawno zakupiłem samochód marki KIA RIO IV 1.2 LPG z przebiegiem 180000 tyś km. W samochodzie występuje dziwne haczenie podczas włączania drugiego biegu. Dzieje się to na rozgrzanym jak i zimnym silniku. Czasami jest tak że bieg wchodzi bardzo gładko, a podczas redukcji również problem nie występuje. W pierwszej kolejności wymieniłem olej w skrzyni biegów na oryginalny z ASO o parametrach 70w. Po wymianie oleju mam wrażenie że jest jeszcze gorzej. Wczoraj wymieniłem kompletne sprzęgło i dodatkowo na zimnej skrzyni pojawiło się również hacznenie biegu numer 4. Dodam również że linki zmiany biegów zostały przesmarowane oraz regulowane kilka razy. Czy ktoś miał podobny problem?
Pawel_x
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2021, 18:13
model samochodu: Kia Rio III 1,2

Re: Haczenie biegów

Post autor: Pawel_x »

Miałem taki problem na początku, czasem haczyło z 1 na 2, czasem nie dało się wyjąć wstecznego. Winna była pompa sprzęgła która wymieniono na gwarancji.
cimas182
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2021, 09:21
model samochodu: kia rio IV 1.2 LPG

Re: Haczenie biegów

Post autor: cimas182 »

a czy miał Pan jeszcze jakieś dziwne objawy? np. pedał sprzęgła pracował jakoś inaczej? Też się zastanawiałem nad pompą sprzęgła ale czytałem że jak pompa jest uszkodzona to zazwyczaj pedału sprzęgła nie odbija do końca
Pawel_x
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2021, 18:13
model samochodu: Kia Rio III 1,2

Re: Haczenie biegów

Post autor: Pawel_x »

Po wymianie pompy, sprzęgło chodziło lżej. Być może zmieniła się trochę wysokość brania, nie bardzo pamiętam, to było dawno. Pedał zawsze odbijał do końca. Ponieważ usterka występowała nie zawsze, a zgodnie z prawem Murphy'ego wszystko działało w obecności fachowców, więc zrobiłem film komórką jak próbuję wyłączyć wsteczny, pokazałem mechanikowi, zbiegło się jeszcze dwóch i stwierdzili że to pompa.
pako75
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:03
model samochodu: Kia Xceed

Re: Haczenie biegów

Post autor: pako75 »

U mnie po wymianie pompy sprzęgła problem zniknął i po miesiącu wrócił na moje to wina samego sprzęgła nie skrzyni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”