Mata wygłuszająca

forum użytkowników Kia Stonic
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Mata wygłuszająca

Post autor: tomekjulia »

Gdzie kupię mate wygłuszającą maski silnika ??? . Zamiennik lub oryginał . Chodzi oczywiście o nową mate
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Mata wygłuszająca

Post autor: adamo64 »

Kup uniwersalną i sobie dotnij bo cena KIA cię zabije,a tak na marginesie to jest niepotrzebna bo silnik jest cichutki, bardziej by się przydała pokrywa silnika (tak z tworzywa sztucznego bo silnik ma do niej zaczepy i mocowania...
Jak będziesz odbierał auto to sprawdź poziom płynu chłodniczego i niech Ci od razu doleją do zbiorniczka....
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Mata wygłuszająca

Post autor: Jagoda »

adamo64 pisze: 18 sty 2023, 19:18 a tak na marginesie to jest niepotrzebna bo silnik jest cichutki
Potwierdzam :)
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Mata wygłuszająca

Post autor: StonicScross »

Silnik cichutki? Który? Raczej głośny ale ja nawet to lubię tudzież przyzwyczaiłem się
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Mata wygłuszająca

Post autor: adamo64 »

1.2 l jest cichutki ,jak masz ten z sokowirówką to nie zazdroszczę
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Mata wygłuszająca

Post autor: Medcham »

Wszystko co twoje jest lepsze. Prawda?
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Mata wygłuszająca

Post autor: Iżu »

adamo64 pisze: 18 sty 2023, 19:18 Kup uniwersalną i sobie dotnij bo cena KIA cię zabije,a tak na marginesie to jest niepotrzebna bo silnik jest cichutki, bardziej by się przydała pokrywa silnika (tak z tworzywa sztucznego bo silnik ma do niej zaczepy i mocowania...
Jak będziesz odbierał auto to sprawdź poziom płynu chłodniczego i niech Ci od razu doleją do zbiorniczka....
Też myślałem nad zakupem tej oryginalnej maty, owszem sporo kosztuje ale jest wykonana bardzo starannie i w zestawie dostajemy plastikowe kołki do montażu, jednak odpuściłem ten zakup z powodu faktycznie dużego kosztu tejże, ale również ze względu na to że po kilku latach i jakimś uszkodzeniu mechanicznym sypie się z tego niemiłosiernie na silnik i podzespoły pod klapą.
Widać to choćby po tym ogłoszeniu, a gdybyśmy chcieli wymienić matę na nową do jest problem z wyjęciem kołków, które mogą ze starości pękać a ich resztki zostaną w otworach maski.

https://ovoko.pl/czesci-samochodowe/fau ... ki-silnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”