Kia sorento IV HEV - koła

forum użytkowników modelu Sorento
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: Sorento05/09/2021 »

lavazza pisze: 07 lut 2023, 12:29 Cześć, może ktoś zainteresowany oryginalnymi letnimi oponami do sorento ? Przyjedzie na nich a ja chce wymienić na inne ktos cos ?
Na OLX moje poszły w parę dni, polecam :D
sorrykia
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:35

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: sorrykia »

Hej,

Czy ktoś podpowie czy jest sens kupować opony z felgami na zimówki (i czujnikami), czy lepiej przemęczyć się z wymianą . Koszt minimum takiej zabawy to ok 6-7 k i to dość sporo jak na użytkowanie auta przez powiedzmy 5 lat - razem daje to 10 wymian co w zasadzie zaczyna okres amortyzacji.
Jak wy - poza wyglądem auta podeszliście do tematu?
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

sorrykia pisze: 03 paź 2023, 15:06 Hej,

Czy ktoś podpowie czy jest sens kupować opony z felgami na zimówki (i czujnikami), czy lepiej przemęczyć się z wymianą . Koszt minimum takiej zabawy to ok 6-7 k i to dość sporo jak na użytkowanie auta przez powiedzmy 5 lat - razem daje to 10 wymian co w zasadzie zaczyna okres amortyzacji.
Jak wy - poza wyglądem auta podeszliście do tematu?
Gdyby dało radę wrzucić 20tki, to pewnie takie bym użytkował latem, a 19tki zostawił na zimę, ale skoro homologacja jest tylko do 19 cali, to uznałem, że nie ma sensu kupować nowego kompletu felg z (oryginalnymi) czujnikami i zmieniam opony na jednym komplecie felg. Piszę o oryginalnych czujnikach na podstawie doświadczeń sąsiada, który w Tucsonie trzy razy programował zamienniki w ASO i w końcu musiał kupić oryginalne.
Bodzio1965
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2022, 14:56

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: Bodzio1965 »

Witam. Mam ofertę z KIA na kupno nowych opon zimowych z obreczsmi i czujnikami oferują opony Hankook ev03w330a lub Vredestein wintrack pro. Czy ktoś ma jakieś info lub doświadczenie z tymi oponami. Proszę o opinie. W internecie szukałem i są różne bardzo pozytywne jak i negatywne. Wczesniej nie miałem do czynienia z tymi producentami opon.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

Bodzio1965 pisze: 10 paź 2023, 08:35 Witam. Mam ofertę z KIA na kupno nowych opon zimowych z obreczsmi i czujnikami oferują opony Hankook ev03w330a lub Vredestein wintrack pro. Czy ktoś ma jakieś info lub doświadczenie z tymi oponami. Proszę o opinie. W internecie szukałem i są różne bardzo pozytywne jak i negatywne. Wczesniej nie miałem do czynienia z tymi producentami opon.
Wszystko zależy od tego w jakiej cenie Ci to proponują. Opinie nt. tych opon nie są złe. Zwróć uwagę na komfort, bo na Michelinach, które kupiłem w ASO - o dziwo - jest średni.
Bodzio1965
Posty: 21
Rejestracja: 23 sie 2022, 14:56

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: Bodzio1965 »

Dzieki za podpowiedz za zestaw no obreczach KIA i z oryginalnymi czujnikami po rabacie okolo 9000plzl nie wiem czy to dobra cena ciezki znalezc odpowiedniki w necie.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

Bodzio1965 pisze: 11 paź 2023, 11:29 Dzieki za podpowiedz za zestaw no obreczach KIA i z oryginalnymi czujnikami po rabacie okolo 9000plzl nie wiem czy to dobra cena ciezki znalezc odpowiedniki w necie.
Według mnie to zbyt wysoka cena. Szukałbym felg niekoniecznie oryginalnych, np. DEZENT TA 19, do tego czujniki w ASO i przyzwoite opony, np. Dunlop. Wyjdzie ładnych parę tysięcy taniej. Poniżej wątek na ten temat:
viewtopic.php?t=6625&start=10
kawosz
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2022, 17:16
model samochodu: SportageNQ5 HEV GTline Sorento PHEV Prestige L bez panoramy

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: kawosz »

Odsprzedam opony wielosezonowe Michelin Crossclimate Suv 235/55R19 105W Kupiłem z myślą o założeniu do auta na które czekałem, ale zwrócono mi zaliczkę. Tak Kia traktuje ludzi po dwuletnim oczekiwaniu na sorento. Opony fabrycznie nowe moim zdaniem najlepsza opcja. Jeżdżę na takich Sportage i wiem co mówię.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: lavazza »

kawosz pisze: 09 lis 2023, 14:39 Odsprzedam opony wielosezonowe Michelin Crossclimate Suv 235/55R19 105W Kupiłem z myślą o założeniu do auta na które czekałem, ale zwrócono mi zaliczkę. Tak Kia traktuje ludzi po dwuletnim oczekiwaniu na sorento. Opony fabrycznie nowe moim zdaniem najlepsza opcja. Jeżdżę na takich Sportage i wiem co mówię.
spóźniłeś się o 2 tyg ;) mialem je kupić bo też mam w sportage, finalnie jednak kupiłem
Pirelli SCORPION ALL SEASON SF2 235/55 R19 105 W
Po przejechaniu raptem 1tys km, powiem że dobrze że kupiłem Pirelli, why: bo na mokrym lepiej trzymaja sie niż w sportage ... oczywiście inne systemy itp ale jak bym miał wybierać po raz drugi wybrałbym Pirelli.
Co dziwne były nawet tańsze a w porównaniu do Michelin wszystko ma takie same albo lepsze. Zaznaczam że jedne i drugie to premium
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: galloper »

Porownujesz opony na podstawie aktualnych testów? Ja też wybrałem Micheli.W testach w 2021/2022 były na 3 miejscu za Goodyear i Continental. Dlaczego więc wybrałem Michelin? Bo biły wyraźnie opony nr 1 i 2 podczas hamowania na mokrym i suchym oraz jeździe po łuku. Na śniegu rzeczywiscie miały przeciętny wynik. A że w Poznaniu pada śnieg 2 dni w roku i niewiele dłużej się utrzymuje padło na Michelin i jestem bardzo zadowolony. Pirelli w tamtym teście bodajże ADAC były w środku stawki. Generalnie od kilku lat Pirelli w testach mówiąc delikatnie nie zachwyca (różnych opon i wielkosci). Dlatego prawie jestem w szoku, że nagle tak wyskoczyły do przodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”