Dodatki do Sorento IV

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: inquis »

Panowie, a próbujcie słuchać muzyki przez bluetooth? Jest taka opcja pod funkcją media. Przeciez nieźle to dziala bez kabla np. z YT.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: PiterW »

Tak, ale jakość dźwięku jest sporo gorsza w ten sposób - stratne kodeki audio w BT mają dość niski bitrate.

Ogólnie to tak bym uszeregował źródła dźwięku pod względem jakości dźwięku począwszy od najgorszego:
- radio AM
- radio FM z włączonym odszumianiem
- radio FM z wyłączonym odszumianiem
- radio DAB
- połączenie przez Bluetooth
- połączenie Android Auto przez kabel bądź adapter (mam Motorola MA1 - moim zdaniem ta sama jakość dźwięku co kabel)

Dodatkowo sporą różnicę robi źródło utworów - dotychczas używałem Spotify i byłem całkiem zadowolony. Ostatnio jednak zasubskrybowałem Tidal w pakiecie HiFi plus dającym dostęp do muzyki nieskompresowanej (FLAC) i różnica naprawdę jest zauważalna - dużo więcej szczegółów w średnim zakresie częstotiliwości, lepsze ("czystsze") wysokie tony. Ważne jest aby w aplikacji Tidal na telefonie zaznaczyć aby dla połączenia przez Dane komórkowe streamował utwory w jakości HiFi albo jeszcze lepiej Master.

Tak jak wcześniej pisałem że jestem zadowolony z Bose w Sorento to teraz jestem zadowolony jeszcze bardziej! (cały czas te same ustawienia: wysokie tony +1, średnie tony +2, niskie tony -1, włączone Bose Centerpoint dla AA, oraz Bose Dynamic Speed Compensation). Sama przyjemność słuchania z takiego Tidala podłączonego przez AA zwłaszcza gdy się jedzie na napędzie elektrycznym :D
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Soplus »

Przesiadłem się wreszcie z syfiastego Spotify Premium na Amazon Music Unlimited. Koszt praktycznie taki sam (5,99 EUR/msc pakiet rodzina 6 osób), różnica w jakości dźwięku kolosalna, bitrate niewiele gorszy od Tidala hifi za połowę jego ceny. Nose zaczął faktycznie grać lepiej, ale nadal to premium mu daleko moim zdaniem.

Jedyny minus jak na razie to brak obsługi głosowej Apple, ale na google podobno śmiga.
Sadpotato
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2022, 10:12
model samochodu: Kia Sorento IV XL MY23 AWD

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Sadpotato »

Zastanawiam się nad dokupieniem stopni bocznych do mojego Sorento. Problem taki, że autko w leasingu, robił ktoś ten upgrade w podobnej sytuacji? Nie ma jakiś potencjalnych problemów później w związku z "tuningiem", szczególnie jeśli montuje się go na własną rękę?
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: nagdob »

Sadpotato pisze: 17 sty 2023, 16:54 Zastanawiam się nad dokupieniem stopni bocznych do mojego Sorento. Problem taki, że autko w leasingu, robił ktoś ten upgrade w podobnej sytuacji? Nie ma jakiś potencjalnych problemów później w związku z "tuningiem", szczególnie jeśli montuje się go na własną rękę?
Jak montowałem hak (w ASO) to musiałem im to zgłosić. Mają specjalne druki na takie rzeczy. Podobnie jak wpis haka do dowodu rej. Zrobili to oni, ale za moją kasę oczywiście :mrgreen: I ważne jest też ile to kosztuje. Bo mogą to potraktować jako zwiększenie wartości środka trwałego, a wtedy inaczej się to rozlicza. Nie możesz ująć w koszty swoje, tylko przeliczą od nowa leasing. Musisz zapytać, bo co kraj to obyczaj. Ja mam w Aliorze i nie miałem problemów.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: benio »

Sadpotato pisze: 17 sty 2023, 16:54 Zastanawiam się nad dokupieniem stopni bocznych do mojego Sorento. Problem taki, że autko w leasingu, robił ktoś ten upgrade w podobnej sytuacji? Nie ma jakiś potencjalnych problemów później w związku z "tuningiem", szczególnie jeśli montuje się go na własną rękę?
Montuj bez problemu tylko powoedz zeby ci zostawili oryginalne progi. W rwzie w zalozysz. Hak to jie inferences w papier lub konstrukcje auta to akcesorium montowane w fabryczne otworzyć bez ani ejednej dzirki extra. Auto wyglada lepiej I generalnie fajne sa ,polecam. Generalnie leasing w tych czsach nie czepia sie jak kiedys bo klientow moc odeszla.
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
mankiet
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2019, 14:51
model samochodu: Sportage,Stinger,Sorento

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: mankiet »

Sadpotato pisze: 17 sty 2023, 16:54 Zastanawiam się nad dokupieniem stopni bocznych do mojego Sorento. Problem taki, że autko w leasingu, robił ktoś ten upgrade w podobnej sytuacji? Nie ma jakiś potencjalnych problemów później w związku z "tuningiem", szczególnie jeśli montuje się go na własną rękę?
Jaka jest teraz cena za zakup i montaż stopni ,pytałeś?
tamrof
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2021, 09:42
model samochodu: Kia Sorento IV AWG 1.6 XL

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: tamrof »

Hej, pytanie dla osób które montowały hak w ASO, czy po podpięciu bagażnika/przyczepy dezaktywuje Wam automatycznie czujniki parkowania?
U mnie na R oczywiście wszystkie piszczą, dodatkowo podczas jazdy z rowerami zapala mi się kontrola martwego pola w lusterku
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: raku »

Dokładnie tak jak piszesz :/
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: nagdob »

tamrof pisze: 13 cze 2023, 17:11 Hej, pytanie dla osób które montowały hak w ASO, czy po podpięciu bagażnika/przyczepy dezaktywuje Wam automatycznie czujniki parkowania?
U mnie na R oczywiście wszystkie piszczą, dodatkowo podczas jazdy z rowerami zapala mi się kontrola martwego pola w lusterku
Niestety w Sportage też tak jest, a nie powinno. Przy cofaniu trzeba deaktywować czujniki ręcznie. A co do rowerów to wiozłem niedawno dwie sztuki na haku i faktycznie chyba raz, ale na krótko zadziałało martwe pole w lewym lusterku. Może ptak, może coś? Normalnie tego nie ma, ale rowery staram się by nie wystawały poza auto z żadnej strony.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”