Podczas słuchania muzyki z komórki zacina się wyświetlacz

forum użytkowników Kia Stonic
dibo83
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2022, 13:36
model samochodu: Stonic

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: dibo83 »

dibo83 pisze: 28 sty 2023, 20:37 Witam. U mnie takie coś. Obraz zmienia kolory i tak kąta. Lub robi się do góry nogami
dibo83 pisze: 28 sty 2023, 20:37 Witam. U mnie takie coś. Obraz zmienia kolory i tak kąta. Lub robi się do góry nogami
Załączniki
Polish_20230128_204036673.jpg
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: problem z wyświetlaczem

Post autor: jacek1 »

A robiłeś reset radia ? Może pomoże
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
dibo83
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2022, 13:36
model samochodu: Stonic

Re: Podczas słuchania muzyki z komórki zacina się wyświetlacz

Post autor: dibo83 »

Robiony reset. I klema ściągana. . wygląda mi to na problem z masą. Ale niechce rozbierać wszystkiego bo może miał ktoś podobny problem
KiaSupremeCommander
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2024, 21:36
model samochodu: KIA Picanto 1.2 G4LF MY22

Re: Podczas słuchania muzyki z komórki zacina się wyświetlacz

Post autor: KiaSupremeCommander »

Z tego wynika, że opcjami "naprawy" problemów z ekranem są:
  • :arrow: wyjęcie kluczyka, otwarcie drzwi i ponowne odpalenie silnika;
  • :arrow: restart samego wyświetlacza poprzez otworek.
W serwisie twierdzą, że to zupełnie normalne i nie ma możliwości aktualizacji (wersja bez nawigacji). Zalecają reset drugą opcją (najlepiej co jakiś czas i profilaktycznie :lol: ), jakkolwiek to nie pomaga, bo problem powraca.
Ale z tego co czytam są różne objawy problemów z wyświetlaczem (czemu towarzyszy brak reakcji na przyciski sterowania wyświetlacza):
  • :arrow: ekran gaśnie podczas jazdy,
  • :arrow: po uruchomieniu silnika ekran się nie włącza,
  • :arrow: uruchomienie kamery cofania wyłącza ekran.
W moim przypadku najczęściej ta druga opcja. Co ciekawe za każdym razem następuje łączenie z AA (dźwięk się pojawia, ale bez obrazu). Czasami po wbiciu wstecznego, zamiast obrazu z kamerki jest czarny ekran - wrzucenie biegu/luzu obraz przywraca...
Sprawdziłem jeszcze zachowanie tego wyłączonego ekranu (wariant drugi), po kilku-kilkunastu minutach taki ekran zaczyna migać, także jest wesoło :lol:
Może komuś wymieniali wyświetlacz na gwarancji? Wygląda to na błąd w oprogramowaniu.
Niestety KIA nie oferuje możliwości aktualizacji softu dla urządzeń bez nawigacji (chyba, ale muszę to jeszcze porównać ze swoją wersją softu):
https://update.kia.com/EU/E1/Main
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Podczas słuchania muzyki z komórki zacina się wyświetlacz

Post autor: adamo64 »

Soft do stacji multimedialnej bez nawigacji ma wgrać serwis ,tyle tylko że niektóre serwisy tego nie potrafią,tak jak i wgranie softu który eliminuje niemożność losową odpalenia auta. Takie mamy serwisy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”