Kia sorento IV HEV - koła

forum użytkowników modelu Sorento
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

Niby tak, ale jakoś nie jestem przekonany do całorocznych...
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

traceur pisze: 26 sty 2023, 11:28 Niby tak, ale jakoś nie jestem przekonany do całorocznych...
Spróbuj zjechać zimą na calorocznych z ostrzejszej góry, to się całkowicie zniechęcisz do tego wynalazku. Natomiast jak jeździsz tylko po mieście i okolicy to ok.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: galloper »

Mieszkając w Wielkopolsce, gdzie śnieg pada 2x w roku na 2 dni (oby!!), zrobiłem dokładnie tak jak Sorento05/09/21. Wyjeżdżając co roku na narty jestem wyposażony w dobre łańcuchy. W zeszłej zimy nie były potrzebne a trochę śniegu było. To pierwsze moje opony uniwersalne i bardzo polecam.
tamrof
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2021, 09:42
model samochodu: Kia Sorento IV AWG 1.6 XL

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: tamrof »

galloper pisze: 26 sty 2023, 15:04 Mieszkając w Wielkopolsce, gdzie śnieg pada 2x w roku na 2 dni (oby!!), zrobiłem dokładnie tak jak Sorento05/09/21. Wyjeżdżając co roku na narty jestem wyposażony w dobre łańcuchy. W zeszłej zimy nie były potrzebne a trochę śniegu było. To pierwsze moje opony uniwersalne i bardzo polecam.
Ja też mam wielosezon Crossclimate i nawet na śniegu się rewelacyjnie klei w AWD. Na lodzie już gorzej ale na lód nie ma silnych
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

Volenti non fit iniuria. Miałem Crossclimaty w Golfie R AWD i przyznaję- są niezłe. Ale nie mają podejścia do dobrych zimówek. Osobiście nigdy nie zaryzykowalbym jazdy z rodziną w góry, ani nawet w kiepską zimową pogodę na wielosezonach.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: galloper »

Spójrz do testów i zobacz jakie wyniki mają CrossClimate na mokrej nawierzchni w niskiej plusowej temperaturze a taka mamy większość zimy a jakie wyniki mają dobre zimówki na takiej samej nawierzchni. A potem jeszcze spójrz ile dni snieznych mamy w roku a ile deszczowych. To udany kompromis i dlatego te opony (uniwersalne) rok do roku biją rekordy przyrostu sprzedazy. Nie bez powodu.
Oczywiście jeśli ktoś mieszka w bardziej snieznych terenach lub robi duże przebiegi główniej latem to nie jest opcja dla niego.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

Z tego co czytam to naprawdę sporo osób poleca to opony w internetach. Zawsze uważałem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale muszę się dobrze zastanowić, może faktycznie dam im szanse.

Tak sobie myślę, że w sumie to w zdecydowanej większości przypadków powinny chyba dać radę... Gdybym robił po 30k+ km rocznie/mieszkał w górach/miał 2WD i bardziej sportowe auto to chyba bym się mimo wszystko nie zdecydował, ale, że u mnie sprawa wygląda inaczej to może faktycznie to dobre wyjście. No i tańsze - zostanie na ceramike :D

Jak zaskoczy mnie jakaś niespodziewana pogoda na wyjeździe to i tak najlepszym wyjściem jest noga z gazu lub ewentualnie łańcuchy w razie potrzeby...
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: Sorento05/09/2021 »

traceur pisze: 27 sty 2023, 06:33 Z tego co czytam to naprawdę sporo osób poleca to opony w internetach. Zawsze uważałem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ale muszę się dobrze zastanowić, może faktycznie dam im szanse.

Tak sobie myślę, że w sumie to w zdecydowanej większości przypadków powinny chyba dać radę... Gdybym robił po 30k+ km rocznie/mieszkał w górach/miał 2WD i bardziej sportowe auto to chyba bym się mimo wszystko nie zdecydował, ale, że u mnie sprawa wygląda inaczej to może faktycznie to dobre wyjście. No i tańsze - zostanie na ceramike :D

Jak zaskoczy mnie jakaś niespodziewana pogoda na wyjeździe to i tak najlepszym wyjściem jest noga z gazu lub ewentualnie łańcuchy w razie potrzeby...
Dokładnie tak!!! Jeśli wybieram się w góry to zakładam łańcuchy bo i tak najlepsze zimówki nie dadzą rady na dobrze ubitym śniegu bo może pod góre wiadę na AWD tylko zjeżdża sie na FWD :D
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

No dobra Panowie, stwierdziłem, że jednak zaryzykuje i dam szansę tym całorocznym :)

Gdyby ktoś był zainteresowany to na początku marca(jak nię będzie opóźnień w Koper) będę miał na sprzedaż oryginalne felgi i opony 19" nówki sztuki, nieśmigane za 6500zł (bez TPMS). Nowy komplet według oferty którą dostałem od dealera to 8600zł (z TPMS). Gdyby ktoś coś to priv.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: lavazza »

Cześć, może ktoś zainteresowany oryginalnymi letnimi oponami do sorento ? Przyjedzie na nich a ja chce wymienić na inne ktos cos ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”