Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

forum użytkowników modelu Ceed
jedivader
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2022, 09:21
model samochodu: KIA Ceed SW 1.5 T-GDI MY2022

Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

Post autor: jedivader »

Dzisiaj wkur... na maxa z rozłączającym się bezprzewodowym Apple CarPlay-em postanowiłem zrobić doświadczenie (najwyżej radio się rozwali, nie odpali, - mam to już w d...pie) ściągnąłem aktualizację przeznaczoną na rynek US dla Kia Niro (generalnie nie ma znaczenia model pliki są takie same po rozpakowaniu) stąd:
https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/988/pop1
dalsze kroki wg instrukcji i... zadziałało... update przyjęty, na runek US - w radio zgłosił się jako EUR... no czary (bez komentarza dla wiecie kogo ;) )
jutro trasa na Wrocław i potestuje także koledzy do dzieła.
Acha cały proces trwa 15 min.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

Post autor: krgorny »

:shock: zachęciłeś mnie i zrobię to samo w weekend, ale ja mam model MY21 (Wersja zaraz przed FL). Mamy tam to samo radio gen 2, ale irytują mnie już błędy, które napotykam od czasu do czasu typu wyłączanie się ekranu po skończeniu jazdy na wstecznym itp.

Mógłbyś dać znać jak wyglada teraz oznaczenie Twojego oprogramowania? Jest w nazwie US?

Swoją droga jeśli patrzeć na Ceed, to na rynek Amerykański Kia w swojej ofercie w tej klasie ma model o nazwie Forte.
jedivader
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2022, 09:21
model samochodu: KIA Ceed SW 1.5 T-GDI MY2022

Re: Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

Post autor: jedivader »

no wlanie nie ma US jest EUR - co mnie zdziwiło podczas naciśnięcia "Aktualizuj". Radio ładnie odczytało pendrive i zgłosiło że jest na nim nowszy soft z EUR i czy chce aktualizować. Jutro zrobię fotę, ale wkleję w sobotę.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

Post autor: krgorny »

Jak zacząłęm więcej dłubać to zobaczyłem, że i na stronie odnośnie USA i odnośnie Kanady link do plików z aktualizacjami prowadzi dokładnie w to samo miejsce mimo, że na samej stronie widać po nazwie software różnice w nazwie. Co najlepsze aktualizacje są do pobrania bezpośrednio od producenta radia - czyli firmy Mobis.

A tu jeszcze znalazłem (co może ludziom z bezprzewodowym AA i Carplayem się przyda):
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2021/ ... 9-0001.pdf

To jest pdf który udało mi się wyszukać odnośnie aktualizacji z 2020, gdzie na USA były sprzedawane samochody z bezprzewodowym Carplayem. Tam na końcu zalecają:
iPhone:
o Update to latest iOS available software version.
o Go to Settings > General > CarPlay and delete all the vehicles previously added.
o Go to Settings > Bluetooth and delete all the devices.
• Head unit:
o Go to SETUP > Device Connection > Bluetooth Connection and delete all the paired
devices.
o Go to SETUP > Device Connection > Phone Projection > Apple CarPlay and delete
all the paired devices.
• Re-pair the Bluetooth and CarPlay freshly with the vehicle head unit and start using it.
Nie ma tego już w instrukcji więc nie wiem na ile to istotne.
jedivader
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2022, 09:21
model samochodu: KIA Ceed SW 1.5 T-GDI MY2022

Re: Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

Post autor: jedivader »

Wersja przed:
Model
CDPEP225.DVAMN.F1EU
Oprog
CDPE.EUR.D2V.001.001.210705
Firm
CDPE.EUR.V189.210507

wersja po:

Model
CDPEP225.DVAMN.F1EU
Oprog
CDPE.EUR.D2V.003.200.220927
FIRM
CDPE.EUR.V212.211115

Wszystko działa.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Apple CarPlay w standardowym 8" radiu

Post autor: krgorny »

Niestety w radiu z Ceed MY21 nie udało mi się przeprowadzić tej aktualizacji. Próbowałem na oprogramowaniu dla Niro, Forte i Seltos. Co mnie zastanawia, to to, że w ostatniej aktualizacji dla USA są 2 pliki, a jak czytałem reddit i zagraniczne fora Kii/Hyundaia, w poprzednich wersjach był tylko jeden plik zajmujący około 1 GB.

U mnie oprogramowanie w aucie wygląda dużo inaczej niż u Kolegi z nowszym Ceedem:
Wersja oprogramowania: CD_CUV.EUR.D2V.001.008.200911
Wersja firmware: CD_CUV.EUR.V100.200228

Może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”