PROCEED 2019 GT długo kręci

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

Grundi pisze: 04 lut 2022, 08:11 @Marek3003

Próbowałeś porozmawiać z innym serwisem? zadzwoń do Bydgoszczy np, zobacz co Tobie powiedzą, podeślij im filmik, niestety serwisowi serwisowi nie równy, każdy będzie ciągnął w swoją stronę,
Zadzwoniłem rano do Bydgoszczy, Pan był bardzo miły i obiecał oddzwonić i umówić wizytę. No i nie oddzwonił. Dam mu tydzień. A może Toruń?😀
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

Wjechałem im na ambicje w Starogardzie. Sprawdzili wtryski. 2 uszkodzone po zgaszeniu leją nadal trochę paliwa. Stąd po kilku zgaszeniach trudność z odpaleniem. W środę zostawiłem, dziś diagnoza, wtryski zamówione na sobotę, odbiór auta w poniedziałek lub wtorek. Jak się ktoś trafi to go odstąpię. Czyli jednak wtryski,
patrykogrodnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2023, 12:23
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2020

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: patrykogrodnik »

Na wstępie witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum :) problem długiego kręcenia silnika dotknął i mnie. Opiszę Wam jak u mnie wyglądał proces naprawy - może komuś to pomoże w tym arcytrudnym procesie diagnostyki i naprawy gwarancyjnej.

Problem pojawił się jakieś 3 miesiące temu. Zgłosiłem się do serwisu w Bytomiu (jestem z Gliwic ale na Gliwickie ASO to najlepiej tylko kamieniami rzucać - wyciek oleju ze skrzyni wytarli szmatką i zostawili, ale to inna historia). Miałem nagranie, na którym widać i słychać jak silnik długo kręci. Miewałem również taki objaw, że silnik odpalił ale najpierw się dławił a po chwili dostawał obrotów. Mówiłem, że pojawia się to losowo, niezależnie czy ciepły czy zimny silnik. No ale serwis problemu nie stwierdził a ja na drugi dzień znowu problem z odpaleniem auta. Pojechałem na drugą wizytę.. i na trzecią .. próbowano aktualizacji sterownika, kalibracji bloku przepustnicy - nic nie pomogło. Lekko "poirytowany" pojechałem i na czwartą wizytę :lol:. Czytając na forum tutaj i na fejsbukowej grupie, poprosiłem o sprawdzenie wtryskiwaczy, ponieważ w większości przypadków to one okazywały się winowajcą. W odpowiedzi dostałem, że "na forach to takie rzeczy wypisują, że daj Pan spokój". W między czasie wysłałem dziesiątki maili do infolinii Kia (bez odpowiedzi). Pewnego dnia otrzymałem telefon, żeby przyjechać bo oni próbują i no cały czas jest wszystko dobrze. Dowiedziałem się, że wykonano pomiar wtryskiwaczy i jeden z nich ma pewne odchylenie, jednak mieszczące się w normie. Spędziłem tam 3 godziny - problem odtworzyłem dwa razy ... raz nawet auto odpaliło po czym od razu zgasło :shock: . Nic się nawet nie odzywałem, pojechałem do domu... po paru dniach dostałem telefon, że mają dla mnie darmowy samochód zastępczy (xCeed - fajne autko) a wczoraj odebrałem już swój samochód. Zamontowano nowy wtryskiwacz, zrobiłem próby na miejscu i wszystko było ok. Teraz "jeżdżę obserwuję". Oczywiście KIA Polska nie zakwalifikowała wtryskiwacza do wymiany na gwarancji - bo przecież wynik mieści się w normie ..... komedia. No ale serwis wziął wtryskiwacz w swoje koszta i zreflektował się jeszcze zniżką na montaż wideorejestratora. Także no ... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$ . Przechwałki KIA o gwarancji można wsadzić między bajki, póki co auto odpala prawidłowo. Szkoda , że takie batalie trzeba z nimi toczyć o to, żeby naprawili coś co jest zepsute :roll:
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: gisio »

patrykogrodnik pisze: 28 sty 2023, 12:42 Oczywiście KIA Polska nie zakwalifikowała wtryskiwacza do wymiany na gwarancji - bo przecież wynik mieści się w normie ..... komedia. No ale serwis wziął wtryskiwacz w swoje koszta ...
Komedia powiadasz? Na jakiej podstawie twierdzisz, że Kia Polska "nie zakwalifikowała wtryskiwacza do wymiany na gwarancji" ?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: Marek3003 »

Komedia jest to co pisze poprzednik. Ile wizyt w serwisie? Ile straconych godzin i nerwów? To jest dokładnie to co powiedział mi człowiek z serwisu w Bydgoszczy na moje objawy. Panie, jeśli w Starogardzie od razu chcą Panu sprawdzić wtryski to niech Pan się trzyma tego ASO. My Panu sprawdzimy, może wymienimy najpierw świece. Pewnie to nic nie da wiec potem sprawdzimy cewki. Ewentualnie może wreszcie sprawdzimy wtryskiwacze ale gdzieś na końcu bo koszta są znaczne. Tak to jest komedia. A i tak wszyscy wiedza, że takie objawy to wtryski. Nie rozumiem tylko tego podejścia. Uważają, że właścicielowi się znudzi i pojedzie do innego Aso? A może serwisy tak jak lekarze piszący skierowania mają przyznaną pule kasy na gwarancje i nie mogą wydać więcej? W każdym razie świetnie, że odpala. Taka mała rzecz a cieszy. 😀 nowy samochód i zapala, ja teraz tez się cieszę
patrykogrodnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2023, 12:23
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2020

Re: PROCEED 2019 GT długo kręci

Post autor: patrykogrodnik »

gisio pisze: 28 sty 2023, 15:19
patrykogrodnik pisze: 28 sty 2023, 12:42 Oczywiście KIA Polska nie zakwalifikowała wtryskiwacza do wymiany na gwarancji - bo przecież wynik mieści się w normie ..... komedia. No ale serwis wziął wtryskiwacz w swoje koszta ...
Komedia powiadasz? Na jakiej podstawie twierdzisz, że Kia Polska "nie zakwalifikowała wtryskiwacza do wymiany na gwarancji" ?
Bo taką informację otrzymałem z samego serwisu. Zrobili pomiary, mieli własne nagranie występowania problemu ale mimo to musieli go wziąć w swoje koszty. Stąd pewnie ta cała afera. To oczywiste, że woleliby otrzymać zwrot kosztów z "góry"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”