Wymiana tarcz Xceed

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Cocosh »

Dzień dobry, w związku z tym ze powszechnie wiadomo, ze tarcze w naszych autach wykonane są z GÓWNOLITU i po pol roku użytkowania wyglądają jak w 20 letnim tarpanie czy wymieniał już ktoś poza ASO?
Jeśli tak to jakie polecacie i jaki był ich koszt?
Wczoraj jak zobaczyłem inne auta to moj wyglada jak wrak - w innych autach tarcze pięknie się świecą jak lusterko. W Xceed kolor rdzy to podstawa.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Tolinek »

Ja chciałem na chwilkę między wódkę a potencjalną zakąskę... Jakie masz koła Kokoszu? 16 czy 18 cali?
Niko123
Posty: 517
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Niko123 »

Jakiej firmy klocki sa montowane fabrycznie ?
TRW ?
Pytam bo kiedys kolega mial taki problem ale w innym aucie , jakby cylinderek sie zapiekal, rdza na tarczy, klocek nie hamowal cala powierzchnia, tarcze wygladaly jakby tarcze staly rok na deszczu.
Zmienil tylko klocki i tarcza blyszczala sie i klocek pracowal cala powierzchnia.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Krzemyczek »

Cześć, nie wiem co montują na start, ja wymieniłem przód na ATE, komplet - poza ASO. Są świetne, niestety na zimno potrafią piszczeć. Za to hamowanie z dużych prędkości wręcz przeraża czułością. Po prostu auto staje dęba, szczególnie w deszczu. Fabryczny zestaw to kpina w porównaniu do ATE. Na początku trochę biły, teraz jest bardzo ok. Felgi nie są czarne. Z tyłu mam oryginały i nie mogę już na to patrzeć, popękane, szare, z rdzą, też to zmienię ale klocki jeszcze są ok więc jeżdżę :( Przebieg prawie 70k.
Marek3003
Posty: 606
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Marek3003 »

U mnie tarcze poddały się po 17 tys km. Tu opisałem ,
viewtopic.php?p=65236#p65236
Niestety tarcze Brembo wytrzymały około 3 tys. Znowu pojawiło się bicie. Pewnie za szybka jazda w deszczu. Trochę zdenerwowany kupiłem na szybkiego komplet Trw tarcze i klocki i jestem na razie zadowolony. Tarcze ładnie na czarno zabezpieczone przed korozja przy piascie i na rancie. Nic nie piszczy. I o dziwo dają radę. Ale teraz jak patrzę na tył to tez widzę, że szybciej pokrywają się rdza i w ogóle wyglądają na sponiewierane. Przed latem wymienię. Jeśli nadal przód będzie dawał radę to pójdę w Trw choć to niby średnia półka
https://allegro.pl/oferta/trw-tarcze-i- ... 2451485779

Klocki Ate wiem ze lubią piszczeć a tarcze no cóż kiedyś miałem przypadek z mikropęknięcia tarczy prawie nowej i ciągnęła mi się reklamacja dlatego ja już nie kupię Ate
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Tolinek »

Chciałem wrócić do drugiego posta z pytaniem o rozmiar kòł. 16 czy 18 cali?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2023, 11:03 przez Tolinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Cocosh »

Tolinek pisze: 28 sty 2023, 09:52 Dobra, saron już naśmiecił w wątku, mamy go tu z głowy. Chciałem wrócić do drugiego posta z pytaniem o rozmiar kòł. 16 czy 18 cali?
18
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Tolinek »

Podziękował. Masz gdzieś Może zdjęcie tarczy? Takie z grubsza.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: rabi22 »

Marek3003 pisze: 27 sty 2023, 23:08 U mnie tarcze poddały się po 17 tys km. Tu opisałem ,
viewtopic.php?p=65236#p65236
Niestety tarcze Brembo wytrzymały około 3 tys. Znowu pojawiło się bicie. Pewnie za szybka jazda w deszczu. Trochę zdenerwowany kupiłem na szybkiego komplet Trw tarcze i klocki i jestem na razie zadowolony. Tarcze ładnie na czarno zabezpieczone przed korozja przy piascie i na rancie. Nic nie piszczy. I o dziwo dają radę. Ale teraz jak patrzę na tył to tez widzę, że szybciej pokrywają się rdza i w ogóle wyglądają na sponiewierane. Przed latem wymienię. Jeśli nadal przód będzie dawał radę to pójdę w Trw choć to niby średnia półka
https://allegro.pl/oferta/trw-tarcze-i- ... 2451485779

Klocki Ate wiem ze lubią piszczeć a tarcze no cóż kiedyś miałem przypadek z mikropęknięcia tarczy prawie nowej i ciągnęła mi się reklamacja dlatego ja już nie kupię Ate
To co podałes to tył.
Jakie na przód ? 1.5 ? Czy w 1.6. inny rozmiar?
Marek3003
Posty: 606
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Wymiana tarcz Xceed

Post autor: Marek3003 »

Niestety nie wiem, do 1.6 Gt maja średnice 320.
https://allegro.pl/oferta/brembo-tarcze ... 2657083155
Chyba do 1.5 mają 305 ?
https://www.iparts.pl/auto-czesci/tarcz ... 00032.html
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”