Stukanie na nierównościach poprzecznych

forum użytkowników Kia Stinger
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: seeya »

Cześć,

mam taki problem że w czasie przejeżdzanie przez nierówności poprzeczne np. tzw hopki czy też płyty słychac w prawym tyle takie stukanie plastiku o plastki. Zasugerowałem w serwisie, że można byc to osłona amortyzatora lub siłowniki bagażnika. Oni uparli się, że wydech jest źle przymocowany i go dokręcili. I tuaj cyrk, po wyjechaniu z serwisu znowu to samo :lol: Dodam, że auto jest nowe 2000 km przebiegu.

Czy mieliście podobny problem :?: Jeśli tak to jaka była faktyczna przyczyna? :!: :?:

dzieki ;)
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: greggoor »

na forum us widziałem posty że tłumik potrafił stukać w końcówkach a druga rzeczą była klapa bagażnika, jak znajdę posta to podrzucę.
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: seeya »

greggoor pisze: 02 wrz 2022, 19:10 na forum us widziałem posty że tłumik potrafił stukać w końcówkach a druga rzeczą była klapa bagażnika, jak znajdę posta to podrzucę.
dzięki, wyczytałem na forum, że właśnie były to problemy z siłownikami. Mi w serwisie stwierdzili, że naprawili poprzez podwiązanie tłumika. Po wyjechaniu z serwisu to samo. Będę mial wymieniany wydech na mg s**t i twierdzą, że wtedy stukanie ustąpi.
Jarek3
Posty: 35
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:49

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: Jarek3 »

Wyjmij wszystko z bagażnika i wtedy sprawdź. Kiedyś mi gaśnica obijała się/podskakiwała. Może coś tam Ci lata albo zapas słabo dokręcony. Zawsze warto wszystko wyjąć i sprawdź zanim siębuda do ASO ;)
Kiedyś pojawiał się problem z klapą. Wkładali tam podkładki pod gumę i była cisza.
Galvberg
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2022, 20:33
model samochodu: STINGER GT

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: Galvberg »

Oglądając różne recenzje Stingera trafiłem na podobnie brzmiący problem Stingerów z rynku amerykańskiego. W tym filmie facet podaje dwóch potencjalnych winowajców stuków z bagażnika i sam prowizorycznie "naprawia" jeden z nich. Może to pomoże -> https://www.youtube.com/watch?v=Uv-sLC4Dizk
mattk
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2022, 11:23
model samochodu: KIA Stinger GT

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: mattk »

U mnie w nowej było to samo. Jak ręką odjął po założeniu podkładek pod "gumowe odbojniki" na bokach klapy. Tak jak w filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=M7OP6qVTAXM
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: koblant »

U mnie już słyszę po prawej stronie jakieś stukanie w klapie. A powiedz mi czy podkładki muszą być jakieś specjalne? Czy po odkręceniu tego uchwytu jest potrzeba regulacja? czy to stałe miejsce? Rozumiem ze podkładki dajemy tylko tam w klapie a nie w błotniku? Bede bardzo wdzięczny na wskazówki odnoście poprawienia tej usterki
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: koblant »

Okazało się ze w moim przypadku problem był po stronie oparcia tylnej kanapy. Poniżej przedstawiam zdjęcie być może komuś się przyda. Owinięcie taśma izolacyjna rozwiązało problem
Załączniki
fttt.jpgWEFERGTRHTHT.jpg
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Stukanie na nierównościach poprzecznych

Post autor: seeya »

problem zdiagnozowany, u mnie była to wiązka od oświetlania tyłu, która odczepiła się.To nie stuka ale zepsuli otwieranie klapy bagażnika. Przy otwieraniu strzela jak z kałacha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”