Skrzypiący podłokietnik

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Skrzypiący podłokietnik

Post autor: Kriford »

Witam,
Jestem posiadaczem KIA Sportage od 2 miesięcy i samochód ma pewne problemy. Pierwszy to świst jakby gwizdanie z klimatyzacji przy większych obrotach. Znalezione i naprawione we własnym zakresie. Klapka od filtra kabinowego była wygięta i powstała nieszczelność. Naprostowałem plastikowa klapkę i uszczelniłem. Problem rozwiązany.

Druga sprawa to skrzypiący podłokietnik. Możecie problem pod załączonym linkiem zobaczyć o co chodzi. Skrzypi z tylu podłokietnika, w szczególności jak jedzie pasażer i trzyma łokieć na tym elemencie. Po 20 min można dostać nerwicy.

https://www.youtube.com/shorts/qd5rbTayhSA

Zgłosiłem to do serwisu ale serwis jest do bani i za bardzo nie kwapią do roboty. Takie sprawy robiłem sam w moim starym aucie dlatego zastanawiam się czy samemu to nie zrobić. Pytanie czy ktoś z was wie jak zdejmuje się nakładka skórzana z klapy podłokietnika? Czy to jest jak standardowo na klipsach?

Pozdrawiam
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: jarmk »

Problem znany też w poprzednich modelach... zerknij na inne forum:
http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=60&t=5788

Edit: popraw tytuł wątku.. :)
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: nagdob »

Kriford pisze: 13 paź 2022, 19:22 Skrzypiący podłokietnik
Witam,
Jestem posiadaczem KIA Sportage od 2 miesięcy i samochód ma pewne problemy. Pierwszy to świst jakby gwizdanie z klimatyzacji przy większych obrotach. Znalezione i naprawione we własnym zakresie. Klapka od filtra kabinowego była wygięta i powstała nieszczelność. Naprostowałem plastikowa klapkę i uszczelniłem. Problem rozwiązany.

Druga sprawa to skrzypiący podłokietnik. Możecie problem pod załączonym linkiem zobaczyć o co chodzi. Skrzypi z tylu podłokietnika, w szczególności jak jedzie pasażer i trzyma łokieć na tym elemencie. Po 20 min można dostać nerwicy.

https://www.youtube.com/shorts/qd5rbTayhSA

Zgłosiłem to do serwisu ale serwis jest do bani i za bardzo nie kwapią do roboty. Takie sprawy robiłem sam w moim starym aucie dlatego zastanawiam się czy samemu to nie zrobić. Pytanie czy ktoś z was wie jak zdejmuje się nakładka skórzana z klapy podłokietnika? Czy to jest jak standardowo na klipsach?

Pozdrawiam
Potwierdzam, jak tylko ja opieram łokieć o podłokietnik to nic nie skrzypi. Natomiast jak pasażer się oprze i rusza to skrzypi.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 13 paź 2022, 20:32 jak pasażer się oprze i rusza to skrzypi.
Bo podłokietnik jest dla kierowcy i pasażerom zakaz dotykania powinien być. :lol:
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 14 paź 2022, 09:01
nagdob pisze: 13 paź 2022, 20:32 jak pasażer się oprze i rusza to skrzypi.
Bo podłokietnik jest dla kierowcy i pasażerom zakaz dotykania powinien być. :lol:
Aczkolwiek jak byłem pasażerem, a żona prowadziła, to opierałem się o podłokietnik i nie skrzypiał. Fakt, że ona się nie opierała. Może to jest tak, że jak jedna osoba się opiera to nie skrzypi? :mrgreen:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 14 paź 2022, 09:13 jak byłem pasażerem, a żona prowadziła, to opierałem się o podłokietnik i nie skrzypiał
Bo twój łokieć jest przypisany do podłokietnika i samochód go rozpoznaje. ;)
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: Kriford »

Witam

dziękuje za informacje odnośnie podobnego tematu. Niestety ten przypadek jest inny. Skrzypi połączenie dwóch elementów podłokietnika. Skórzanego elementu który siedzi na plastikowym elemencie podłokietnika . Tego z zawiasami i wajchą. Elementy są połączone 3 śrubami na dole tam gdzie są zawiasy. Na pewno siedzą na plastikowych zaczepach. Teraz pytanie : jak je rozdzielić aby nie zepsuć. Niestety nie ma jeszcze katalogu części gdzie widać te elementy. Na pewno podłokietnik jest standardowy dlatego może ktoś z was rozebrał taki element albo ma katalog części do Sportage 5 generacji.
Naturalnie pocisnę Serwis ale takie podobne plastikowe elementy sam naprawiałem. Wiem jak skrzypienie większości przypadków wyeliminować.

Pozdrawiam
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: jaskier »

sory za odkopywanie tematu ale mam tą samą przypadłość ze skrzypieniem podłokietnika - autorze serwis w końcu coś poradził?
miki
Posty: 19
Rejestracja: 30 gru 2022, 12:01
model samochodu: Sportage HEV

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: miki »

Czy te podłokietniki skrzypią Wam od nowości i nie było to zgłoszone przy odbiorze czy dopiero zaczęły po jakimś czasie?
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Skrzypiący podłokietnik

Post autor: nagdob »

Od nowości.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”