Parujące szyby

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2012, 17:13
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Parujące szyby

Post autor: Pawel_S »

To oznacza, że musisz mieć wilgoć gdzieś w środku.
Może przeciekać ci nagrzewnica powietrza, możesz mieć zatkany odpływ wody z parownika klimatyzacji lub może gdzieś przeciekać ci samochód. Obmacaj wszystkie wykładziny czy są suche i obserwuj stan płynu chłodniczego.

Nie mam Cee'da, ale są to standardowe problemy. Możesz poszukać, gdzie jest ten wężyk odprowadzający wodę z parownika lub wejść pod auto i go samemu znaleźć. Kilka lat temu w poprzednim samochodzie miałem go tak zapchanego, że nie szło go przepchnąć plastikowymi opaskami zaciskowymi. Miałem dostęp od strony kabiny pasażerskiej i przetkałem go kompresorem. Jak będziesz go przetykać od spodu to tak nie rób, żeby ci te śmieci nie wróciły do parownika.

Najgorzej byłoby z nagrzewnicą - wtedy jest masa rozbierania.
Bądź modny - myśl samodzielnie.
Awatar użytkownika
rzuff
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2012, 18:09
model samochodu: Cee'd
Lokalizacja: Staszów

Re: Parujące szyby

Post autor: rzuff »

przetkanie tego weza pomoglo. zrobilem haczyk na koncu druta i od spodu wybralem caly ten syf z niego
Nie ma dobrych kierowców, są tylko tacy, którzy zawsze wracają do domu.
michalerkawt2M

Re: Parujące szyby

Post autor: michalerkawt2M »

mniej alko dzień wcześniej:P będziesz mniej parował:D a serio wypróbuj prostej metody okularników - przetrzyj szyby od środka nierozcieńczonym szamponem
adik356
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2014, 12:24

Re: Parujące szyby

Post autor: adik356 »

Faktycznie, mogło się coś stać z filtrem powietrza. Może warto go wymienić? Poszukaj. Też miałam kiedyś taki problem i wymiana filtra pomogła
Grubens
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:31

Re: Parujące szyby

Post autor: Grubens »

Rozejrzyj się jeszcze jednak po aucie, pod dywanikami, pod siedziskiem tylnej kanapy czy nie zbiera Ci się gdzieś woda/wilgoć. Lepiej mieć pewność niż jeździć wanną.
Korki
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:20
model samochodu: Ceed

Re: Parujące szyby

Post autor: Korki »

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, jak ważna jest czystość szyb we wnętrzu auta. Zabrudzona szyba powoduje, że na jej powierzchni osadza się wilgoć. Może po prostu spróbuj przetrzeć szyby od środka bo to możebyć problemem. Porządnie je wyczyść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”