Wyminana żarówek w kabinie na LED

forum użytkowników modelu Kia XCeed
AHURAMAZDA
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2022, 17:04
model samochodu: Kia xceed 1.5 tgdi 160km

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: AHURAMAZDA »

A w kabinie oświetlenie sufitowe,podważyć osłonę.Jest nawet informacja w książce auta
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: Fancik »

W kabinie nie było żadnego problemu i zrobione w minutkę , poza oświetleniem nad osłonami przeciwsłonecznymi , bo jak pisałem trochę dłuższe są ledy i mam obawy przed rozginaniem blaszanych styków...
W bagażniku jest miękka ścianka w której jest lampka i może dlatego trudniej podważyć .
Dzięki za poradę jutro kolejne podejście .....zobaczymy.
Tak na wszelki wypadek zamówiłem sobie 80cm linię Led którą mam zamiar przykleić do półki od spodu i zasilić z gniazdka 12V , a jak się uda dostać do okablowania to spróbuję się podpiąć pod lampkę aby wszystko razem działało.....
Jaki będzie efekt napiszę po wykonaniu...
eldier
Posty: 18
Rejestracja: 24 mar 2022, 09:32

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: eldier »

Koniecznie zrób zdjecia przed i po ;)
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: Fancik »

Na początek oświetlenie przy lusterku
Na początek oświetlenie przy lusterku
Tak świecą ledy z przodu
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: Fancik »

Dzisiaj udało mi się wymontować oświetlenie bagażnika. Sugerowany sposób nie sprawdził się . Trzeba śmiało :) podważyć cały klosz od strony oparć foteli tak jak pokazałem na fotografii.
Po wymianie na Led jest poprawa ale głównie w tym że całość nie nagrzewa się tak bardzo jak przy żarówce. Jest trochę jaśniej ale głównie za sprawą barwy światła.
Załączniki
światełko bagażnika.jpg
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: Fancik »

Dołożyłem listwę LED ...........
Załączniki
oswietlenie led 1.jpg
oswietlenie led 1.jpg (67.44 KiB) Przejrzano 1105 razy
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: dragonn »

O i to jest dobre, możesz napisać coś więcej? Czy podłączyłeś ją jakoś sprytniej czyt masz to po prostu w wtyczce 12V?
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: Fancik »

Miałem zamiar podłączyć pod lampkę w bagażniku , ale na razie korzystam z gniazdka 12V.
Lampka po wyjęciu ma bardzo krótkie i cieniutkie przewody i jakoś nie chciało mi się kombinować. Tak mi się wydaje że wygodniej byłoby po zdemontowaniu lewej zabudowy bagażnika , ale to też jak się zrobi ciepło . Nie za każdym razem potrzebuję tyle światła . Niestety jest to upierdliwe pod tym względem że trzeba włączać stacyjkę..Może z wiosną spróbuję .....
Po podłączeniu do lampki trzeba i tak wykonać jakiś sposób rozłączania kabli aby umożliwić zdjęcie półki ....czasem też konieczne....więc na razie gniazdko 12 V. Chyba że macie jakiś pomysł...........
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Wyminana żarówek w kabinie na LED

Post autor: dragonn »

Ja nie zdjemuje czego półki, w zasadzie dopiero raz do teraz ale no tak, wtedy wtyczkę trzeba by było dać. Ja jak potrzebuje wtyczki jakieś małej ale żeby się nie obawiać że coś się sfajczy to lubię używać XT30, do tego spokojnie by wystarczyła.
Tylko jeśli boczna lampka ma faktycznie bardzo cienkie przewody to trzeba sobie to policzyć czy dodatkowy prąd ciągnięty z nich nie zacznie stwarzać problemów. Chociaż z drugiej strony pewnie wymiana zwykłej żarówki na LED na tyle obniża pobór że śmiało można dodać coś dodatkowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”