Skrzynia 6AT - wymiana oleju w skrzyni - Sorento 3gen

forum użytkowników modelu Sorento
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Skrzynia 6AT - wymiana oleju w skrzyni - Sorento 3gen

Post autor: Slavo_01 »

Witam

Czy ktoś z użytkowników wymieniał olej w skrzyni biegów 6AT - diesel 2.0? Zbliżam się do 90tys km przebiegu i zastanawiam się nad wymianą z własnej woli, ponieważ podczas przeglądów ogóle nie jest przewidywana wymiana oleju w skrzyni. Skrzynia pracuje poprawnie, nie szarpie, biegi zmienia płynnie, jedynie na zimnym silniku przy przełączaniu z P/D/R lewarek musi pokonać lekki opór. Macie jakieś doświadczenia, sugestie - chętnie skorzystam z dobrej rady (w ASO mogą wymienić statycznie za ~ 1100zł brutto).
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Skrzynia 6AT - wymiana oleju w skrzyni - Sorento 3gen

Post autor: inquis »

Podzwoń po specjalistach od skrzyń ile u nich taka operacja; może być taniej i lepiej (chyba, że masz gwarancję). Polecam wymianę statyczną oleju w AT. Dobrze by było też wymienić filtr, co ASO nie zawsze robi.
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: Skrzynia 6AT - wymiana oleju w skrzyni - Sorento 3gen

Post autor: Slavo_01 »

Auto jeszcze prawie 2 lata na gwarancji. A dlaczego statyczną metodę polecasz - lepsza od dynamicznej?
inquis
Posty: 1249
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Skrzynia 6AT - wymiana oleju w skrzyni - Sorento 3gen

Post autor: inquis »

Zasada unikania wymian dynamicznych odnosi się do starszych aut, ale ja stosowałem to zawsze do swoich raczej nowszych i nigdy nie miałem problemów. Chcesz wymienić cały olej - wymień dwa razy statycznie, choć w przypadku auta z przebiegiem 90 tys. wystarczy jedna wymiana. Jak masz gwarancję, jedź do ASO; pewnie będzie taniej jak przywieziesz swój olej.
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: Skrzynia 6AT - wymiana oleju w skrzyni - Sorento 3gen

Post autor: Slavo_01 »

Dzięki za podpowiedź. Wymienię zatem w ASO statycznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”