Demontaż akumulatora

forum użytkowników modelu Venga
BogdanK
Posty: 34
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:32
model samochodu: Venga 1,6 L+BL / 2018
Lokalizacja: Katowice

Demontaż akumulatora

Post autor: BogdanK »

Posiadam od miesiąca Vengę z 2018r. Zamierzam podładować akumulator. W necie znalazłem dwa sensowne filmiki dot. wymontowania akumulatora:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=r6yw6vaKdaM
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=dCTHZpISKiU
Prośba do osób które już wyjmowały akumulator o praktyczne rady, które mogą ułatwić tą czynność.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lucek
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:31
model samochodu: Venga

Re: Demontaż akumulatora

Post autor: Lucek »

Cóż tu radzić, odkręca się śrubki i wyjmuje akumulator. Do podładowania nie trzeba akumulatora wyjmować. Zalecane jest jedynie odłączenie "-". Ja nigdy tego nie robiłem i nic się nie stało, ale takie jest zalecenie.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Demontaż akumulatora

Post autor: saron22 »

Masz dwa filmiki to jakich ty jeszcze porad potrzebujesz? Jeśli demontaż akumulatora cie przerasta to może daj sobie spokój z tym ładowaniem bo jeszcze odwrotnie żabki od prostownika podłączysz i zepsujesz i prostownik i akumulator.
MERCI_KIA
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2018, 21:59
model samochodu: Hyundai_ix20_1.6_125kM
Lokalizacja: W-wa

Re: Demontaż akumulatora

Post autor: MERCI_KIA »

Ja od 5 lat podładowuję regularnie aku Ctekiem i nawet nie odpinam "-".
Z tą różnicą że "5.0" robi to ok. 2 dni (normal+agm) natomiast 7.0 ok. pół dnia.
Hyundai_ix20
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Re: Demontaż akumulatora

Post autor: krzysiekko »

Jest opis na tym forum jak wymontować akumulator (przy wymianie filtra paliwa), trzeba odkręcić sterownik silnika, który swoją obudową trzyma podstawę akumulatora.

Do ładowania akumulatora nie musisz odpinać klem (+/- zostaje na swoim miejscu). No chyba że stosujesz poradziecki prostownik dający wysokie napięcie. Aktualnie nowoczesne ładowarki akumulatorów mają szereg zabezpieczeń, nie ma szans żeby uszkodzić elektronikę w samochodzie, można ładować bez wyciągania aku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”