Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: LooKatME »

nagdob pisze: 07 sty 2023, 18:00 Nie ma żadnej idealnej nawigacji. Każda ma coś "nie tak". A Google to czasami robi takie numery, że szkoda pisać. Wg mnie fabryczna navi jest na prawdę nie zła.
Niezła to ona jest chyba między miastami bo do jazdy w mieście takim jak Warszawa to już nie za bardzo.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: nagdob »

LooKatME pisze: 08 sty 2023, 14:41
nagdob pisze: 07 sty 2023, 18:00 Nie ma żadnej idealnej nawigacji. Każda ma coś "nie tak". A Google to czasami robi takie numery, że szkoda pisać. Wg mnie fabryczna navi jest na prawdę nie zła.
Niezła to ona jest chyba między miastami bo do jazdy w mieście takim jak Warszawa to już nie za bardzo.
No właśnie. Wszystko zależy od tego, gdzie kto jeździ. Mnie wystarcza w zupełności. Objechałem narty do Włoch bez najmniejszych problemów.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Dziadek
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: Dziadek »

Mam pytanko, z przyzwyczajenia i wygody używam nawigacji z telefonu po kablu.
Czy nawigacja fabryczna od KIA ma możliwość wpisania adresu docelowego głosowo, jak to ma miejsce w google map ?
Wpisywanie adresu ręcznie to męczarnia i dlatego nie używam ich nawigacji.
Po drugie czy nawigacja od KIA ma informację o korkach ?

Osobiście bardzo mi brakuje mini mapki pomiędzy zegarami jak to ma Audi czy nawet Nissan Qashqai.
Kia ma strzałki ... to trochę tanio wygląda. Strzałki to na head up display którego tu nie ma ...
Powinna być opcja do wyboru czy strzałki czy rzut z góry ...
Liczę że KIA zmądrzeje i to poprawi ale obawiam się że nic się w tym temacie nie zmieni :(
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: jarmk »

Dziadek pisze: 11 sty 2023, 19:26 Liczę że KIA zmądrzeje i to poprawi ale obawiam się że nic się w tym temacie nie zmieni :(
Piąty rok jeżdżę kijanką i nie zmądrzała... zgłaszałem kilka lat temu o poprawienie - wg mnie - poniższych wad i do tej pory nie poprawili..

Nawigacja fabryczna w porównaniu do Map Google (AndroidAuto):
- brak wybierania głosowego,
- brak wyszukiwania po miejscach, np. „Góra Śnieżka”, czy „Pensjonat pod lipą Zakopane”, itd.. trzeba wpisywać konkretny adres,
- brak często możliwości wpisania trzycyfrowego numeru domu, np. siostra mieszka na ul. Złotej 104 i mogę wpisać tylko Złota 10, bo cyfra 4 jest już nie aktywna,
- często zdarza się, że strzałka pokazuje w prawo, a głosowy komunikat nakazuje jazdę w lewo,
- anemiczny głos lektora.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: PPPKRK »

Ja od czasu do czasu używam,
stałe adresy zapisane w ulubionych, a trasy dłuższe wyszukuje w telefonie i wrzucam z domu punkt do samochodu.
Kwestia adresów które nie są obsługiwane w aucie, to nie problem bo można wysłać dokładną pinezkę i po problemie.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: dario37 »

PPPKRK pisze: 12 sty 2023, 00:24 Ja od czasu do czasu używam,
stałe adresy zapisane w ulubionych, a trasy dłuższe wyszukuje w telefonie i wrzucam z domu punkt do samochodu.
Kwestia adresów które nie są obsługiwane w aucie, to nie problem bo można wysłać dokładną pinezkę i po problemie.
To jest dobre rozwiązanie.Chociaż ja uzywam najczęściej navi Waze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”