Wymiana żarówek na ledy Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

@nagdob Ty masz panoramę chyba?Tak?I nie nie miałeś oświetlenia wnętrza ledowego?
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: nagdob »

dario37 pisze: 03 lis 2022, 07:13 @nagdob Ty masz panoramę chyba?Tak?I nie nie miałeś oświetlenia wnętrza ledowego?
Oczywiście, że jest ledowe, ale niestety nie całe. Schowek pasażera, oświetlenie lusterek (te lampki nad osłonami słonecznymi) no i wspominane oświetlenie tablicy nie jest ledowe. Z resztą wszystko jest podane w instrukcji obsługi.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

nagdob pisze: 03 lis 2022, 08:11
dario37 pisze: 03 lis 2022, 07:13 @nagdob Ty masz panoramę chyba?Tak?I nie nie miałeś oświetlenia wnętrza ledowego?
Oczywiście, że jest ledowe, ale niestety nie całe. Schowek pasażera, oświetlenie lusterek (te lampki nad osłonami słonecznymi) no i wspominane oświetlenie tablicy nie jest ledowe. Z resztą wszystko jest podane w instrukcji obsługi.
Czyli nie takie oczywiste....Hehe,masz pół na pół....
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: nagdob »

dario37 pisze: 03 lis 2022, 14:18 ...

Czyli nie takie oczywiste....Hehe,masz pół na pół....
No chyba trochę więcej jest jednak ledów wewnątrz. Światła punktowe z przodu kierowca + pasażer, środkowe z przodu, oświetlenie po obu stronach z tyłu, oświetlenie bagażnika. Wszystkie ledy na zewnątrz z przodu i z tyłu, no oprócz tablicy. Tak jak u ciebie z resztą ;) No chyba nie, bo nie masz panoramy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
miki
Posty: 19
Rejestracja: 30 gru 2022, 12:01
model samochodu: Sportage HEV

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: miki »

Hej, czy ktoś z właścicieli wersji M, L ostatecznie wymienił żarówki kierunkowskazów głównie przód na LED i jest w stanie podzielić się opinią i ew. zdjęciem ?
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: komoornik »

Kilka uwag z mojej strony.

Tylna lampka: za nic w świecie sam klosz nie chciał mi wyjść, nawet jak już miałem całą lampkę zdemontowaną, to klosz wyszedł razem z czarną ramką. I moim zdaniem lepsza wersja to właśnie wyjęcie całej lampki, potem można sobie delikatnie podważyć zaczepy. Lampkę demontuje się od przedniej strony - mniej więcej na środku ma dwa zaczepy które ją trzymają do dachu.

Lampka w schowku - ktoś wskazywał że są dodatkowe kabelki z konektorami, potwierdzam. Trzeba je odkręcić - powiem szczerze paranoja żeby zrobić wtyczkę a obok taki bubel :D

Lampki "słoneczników" - wystarczy lekki podgięcia blaszek i śmiało można wrzucać najpopularniejszą żarówkę 31mm.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

komoornik pisze: 09 sty 2023, 19:56 Kilka uwag z mojej strony.

Tylna lampka: za nic w świecie sam klosz nie chciał mi wyjść, nawet jak już miałem całą lampkę zdemontowaną, to klosz wyszedł razem z czarną ramką. I moim zdaniem lepsza wersja to właśnie wyjęcie całej lampki, potem można sobie delikatnie podważyć zaczepy. Lampkę demontuje się od przedniej strony - mniej więcej na środku ma dwa zaczepy które ją trzymają do dachu.

Lampka w schowku - ktoś wskazywał że są dodatkowe kabelki z konektorami, potwierdzam. Trzeba je odkręcić - powiem szczerze paranoja żeby zrobić wtyczkę a obok taki bubel :D

Lampki "słoneczników" - wystarczy lekki podgięcia blaszek i śmiało można wrzucać najpopularniejszą żarówkę 31mm.
Bzdury piszesz odnośnie tylnej lamki.Wystarczy zdjąć sam klosz.Zajrzyj do instrukcji gdzie podważyć plastik,już tyle razy było to omawiane....
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: komoornik »

Zajrzałem i widziałem zdjęcia.

Nie zmieniam zdania, prędzej można coś porysować/uszkodzić próbując zdemontować samo "szkiełko".
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: dario37 »

komoornik pisze: 10 sty 2023, 00:05 Zajrzałem i widziałem zdjęcia.

Nie zmieniam zdania, prędzej można coś porysować/uszkodzić próbując zdemontować samo "szkiełko".
Skoro tak uważasz i jest Ci wygodniej to spoko.Ja wymieniłem metodą jw.u siebie oraz w aucie kuzynki.Bez żadnych problemów.
Z.Chmielewski
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2023, 17:29
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Wymiana żarówek na ledy Sportage V

Post autor: Z.Chmielewski »

Cześć, potrzebuje pomocy czy ktoś wie jak zdemontować całą lampę oświetlenia kabiny przednią. Podczas wymiany żarówki na led ciężko wchodziła i przypadkiem wpadło mi do środka mocowanie żarówki. Żeby to wyjąć trzeba zdemontować całą oprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”