Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

forum użytkowników modelu Rio
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam,

Panowie mam Kianke rio z silnikiem 1,2 Benzyna. Samochód mia problem od nowości ze sprzęgłem bo podczas ruszania szarpało niemiłosiernie. W szczególności jak spuszczało się wolno sprzęgło bez dodawania gazu. Nagrałem filmik jak silnik skacze jak głupi. Wymieniono sprzęgło na gwarancji i do dzisiaj jest spokój . samochód ma 30 tys. km i nie ma problemu. Udało mi się znaleźć wewnętrzny numer serwisowy w KIA odnośnie tego problemu. Więc jest do wada ukryta i sprzęgło jest do wymiany.
Na pewno jak samochód jest nowy trzeba od razu z tym walczyć. Sprzęgło to element ścierny i jak za długo pojeździcie to KIA powie że sami je zepsuliście. Niestety ciężko będzie dowieść ze jest inaczej.

Pozdrawiam
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: andrzej62 »

Kolego gisio , posiadający wszelką wiedze i chęci , spraw by moje auto przestało szarpać , dławić się , chcę tylko by było normalne , powtarzalne , niezależne od pogody czy pory roku . Za pomoc i dobre rady bardzo dziękuję .
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: gisio »

andrzej62 - daj mi szansę na pomoc i wyślij mi na pw numer VIN swojego auta.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

U mnie im starsze [ponad 3 lata] i czym większy przebieg [coś ponad 42000 km] tym rzadziej występuje albo ja już może tego nie dostrzegam :-)
Zastanawiam się czy sytuacja się powtórzy w obecnie zamówionym egzemplarzu na który oczekuję?
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Jutrzejszy »

Ksebki pisze: 06 lip 2023, 21:40 Zastanawiam się czy sytuacja się powtórzy w obecnie zamówionym egzemplarzu na który oczekuję?
Zgłaszane na forum problemy ze sprzęgłem dotyczyły wersji przedliftingowej,
nikt nie zgłaszał takich problemów na wersji poliftingowej.
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Nelan »

[/quote]
Zgłaszane na forum problemy ze sprzęgłem dotyczyły wersji przedliftingowej,
nikt nie zgłaszał takich problemów na wersji poliftingowej.
[/quote]

Sprzęgło przed i po liftingu jest to samo. Pytanie dlaczego po liftingu chodzi dobrze, a wcześniej nie. Pytanie od lat nierozstrzygnięte.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Jutrzejszy »

Ksebki pisze: 06 lip 2023, 21:40 U mnie im starsze [ponad 3 lata] i czym większy przebieg [coś ponad 42000 km]
...
w obecnie zamówionym egzemplarzu na który oczekuję?
Jeśli to nie tajemnica, w jakim celu zmieniasz 3-letnie Rio z małym przebiegiem na nowe Rio?
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Ksebki »

Nie, żadna to tajemnica, ja nie zamieniam jednego na drugie, tylko potrzebuję kolejnego. Drugie użytkowane w domu auto, Seat Ibiza ma już 24 lata i mimo stosunkowo małego przebiegu ~140kkm jest już mocno zmęczone życiem.
Rozważałem początkowo zakup pojazdów Kia Ray lub Hyundai Casper ale ani jedno ani drugie nie jest sprowadzane do PL. Ewentualnie jeszcze Peugeot 208 ale on jest sporo droższy od Rio. Dodatkowo jeszcze od dwóch tygodni mam w domu świeżą kieroczynię.
Teraz to już trochę za późno ale od paru dni pojawiły się materiały o nowym Picanto, które wygląda naprawdę fajnie, to też nie byłaby zła opcja. Ale oceniam, że rocznik 2024 pewnie będzie startował od jakiś 75000 złotych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”