Asynchroniczne składanie lusterek

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: Cocosh »

Dzień dobry,
Czy reklamował ktoś asynchronicznie składanie lusterek?
U mnie jedno ewidentnie nie domaga. Gdy jedno się złoży to drugie jest w połowie. Na wyłączonym zapłonie silniczek wydaje dźwięk, jakby się kończyła jego moc. Na włączonym zapłonie jest trochę szybciej ale tez składa się wolniej niż drugie.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: MarRa »

Miałem tak przez 8 lat użytkowania mojego sprzedanego już ceeda II rocznik 2014.
Na początku mnie to zastanawiało, ale potem się przyzwyczaiłem i nigdy tego nie zgłaszałem jako usterki.
Ze składanych lusterek korzystam bardzo często. Praktycznie przy każdym parkowaniu. Poza różną prędkością składania nigdy innych problemów z lusterkami nie miałem.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: Cocosh »

MarRa pisze: 02 sty 2023, 17:54 Miałem tak przez 8 lat użytkowania mojego sprzedanego już ceeda II rocznik 2014.
Na początku mnie to zastanawiało, ale potem się przyzwyczaiłem i nigdy tego nie zgłaszałem jako usterki.
Ze składanych lusterek korzystam bardzo często. Praktycznie przy każdym parkowaniu. Poza różną prędkością składania nigdy innych problemów z lusterkami nie miałem.
Przez rok od nowości składały się tak samo…. Od kilku dni nieciekawie to wyglada :(
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: saron22 »

Albo zatarty jest mechanizm składania albo silnik się kończy. Jak masz gwarancję to w czym problem?
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: Cocosh »

saron22 pisze: 02 sty 2023, 22:56 Albo zatarty jest mechanizm składania albo silnik się kończy. Jak masz gwarancję to w czym problem?
W niczym problem - po prostu pytanie?
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: rabi22 »

saron22 pisze: 02 sty 2023, 22:56 Albo zatarty jest mechanizm składania albo silnik się kończy. Jak masz gwarancję to w czym problem?
Daj znać co zrobili w serwisie
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: lukobw »

Miałem coś podobnego w Ceed 3 przy ok. 16 000km - prawe lusterko przy końcu składania wydawało skrzeczący dźwięk.
Wymienili całe lusterko na gwarancji.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: Cocosh »

Dzień dobry, temat wraca / teraz prawe lusterko. Czy orientuje się ktoś ile jest gwarancji na ten element?
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: Deepsea »

Ktoś się orientuje ile jest gwarancji na lusterka? Moje prawe zaczyna się zatrzymywać przy składaniu jeszcze przed połową. Pomaga pchniecie palcem, ale takie rozwiązanie jest akceptowalne w 10 latku 😞
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Asynchroniczne składanie lusterek

Post autor: Cocosh »

U mnie wymieniono już na gwarancji po roku: prawe lusterko, pare miesięcy po lewe lusterko.
I po dwóch latach wymienione prawe lusterko znowu się zatrzymywało - wymieniono na nowe też w ramach gwarancji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”