Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

forum użytkowników modelu Optima
lukasrad
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2022, 12:31

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: lukasrad »

W mojej Optimie z przed 2015r po deszczach, czy myciu to porazka, ale to pewnie problem ze szczelnością. W nowszych wersjach być może zastosowano inne rozwiązanie, ale w sedanie z 2012r wystarczy zdjąć tapicerkę bagażnika, odpiąć wtyczkę, wyjąć kołek podtrzymujący gniazdo kamery w klapie, ścisnąć od wewnątrz bagażnika metalowy motylek, odkręcić ramkę tablicy rejestracyjnej i kamera (do tyłu, na zewnątrz auta) wychodzi. Moja była mocno zaśniedziała. Po oczyszczeniu i osuszeniu działała znowu dobrze, ale tylko do kolejnego deszczu... w starych Optimach ma oryg. nr 95760-2T002
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: SnajperGT »

Dzisiaj po 21 cofałem do garażu i tak się zakręciłem w akcji, że nie zapaliłem sobie światła i nie chciało mi się wysiadać. Kamera w zasadzie totalnie bezużyteczna, w dodatku padało i totalnie nic w niej nie widać. Równie dobrze może jej nie być. W mondeo miałem kamerę z ali za 30zł z diodami IR i to był luksus w porównaniu do tego. Kamery 360 spoko sprawa ale w Optime nawet tego nie używam bo są do bani tak samo jak Harman&Kardon. :lol:
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: devil1234 »

Kamera w Optimie po lifcie mam wyższą rozdzielczość i o ile dobrze pamiętam to mamy 0.3MP, a w poliftowej było już wiecej niz 1MP.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: SnajperGT »

Posiadasz może numer części tej poliftowej kamery? ;)
acidpm
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwie 2022, 09:40
model samochodu: Kia Optima MY18 SW GT Line 1,7l
Kia Ceed L 18' 1,4l

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: acidpm »

Kamera z przodu wymieniona na gwarancji i obraz jest nieporównywalnie lepszy. Czekam aż przyjdzie(już zamówiona) kamera do tyłu i też mi wymienia w ramach gwarancji 😁😁.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: Guciu »

A co się stało, że wymienili Ci przód i wymienią też tył? Bo zapewne nie słaba jakość:)
Ja miałem pękniętą ale ocenili że to uszkodzenie mechaniczne i niestety się nie kwalifikuje. Ponoć jak pękają od środa (też się zdarza) to wymieniają.
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: Luceed »

Jak się załapać na tą wymianę gwarancyjną?
Kia Optima SW GT
acidpm
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwie 2022, 09:40
model samochodu: Kia Optima MY18 SW GT Line 1,7l
Kia Ceed L 18' 1,4l

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: acidpm »

Guciu pisze: 22 gru 2022, 10:57 A co się stało, że wymienili Ci przód i wymienią też tył? Bo zapewne nie słaba jakość:)
Ja miałem pękniętą ale ocenili że to uszkodzenie mechaniczne i niestety się nie kwalifikuje. Ponoć jak pękają od środa (też się zdarza) to wymieniają.
Wymienili mi obie kamery bo powiedziałem że jakość jest słaba w porównaniu do mojego drugiego samochodu Kia Ceed, który też u nich serwisuje.
Myślałem że to wymienią - zaskoczyli mnie pozytywnie ale jakość i tak gorsza niż w Ceedzie.
acidpm
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwie 2022, 09:40
model samochodu: Kia Optima MY18 SW GT Line 1,7l
Kia Ceed L 18' 1,4l

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: acidpm »

Luceed pisze: 28 gru 2022, 23:02 Jak się załapać na tą wymianę gwarancyjną?
Zapytać o wymianę :D
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Kamera cofania w 2018 przed liftem - słaba jakość.

Post autor: Guciu »

acidpm pisze: 13 mar 2023, 16:46
Guciu pisze: 22 gru 2022, 10:57 A co się stało, że wymienili Ci przód i wymienią też tył? Bo zapewne nie słaba jakość:)
Ja miałem pękniętą ale ocenili że to uszkodzenie mechaniczne i niestety się nie kwalifikuje. Ponoć jak pękają od środa (też się zdarza) to wymieniają.
Wymienili mi obie kamery bo powiedziałem że jakość jest słaba w porównaniu do mojego drugiego samochodu Kia Ceed, który też u nich serwisuje.
Myślałem że to wymienią - zaskoczyli mnie pozytywnie ale jakość i tak gorsza niż w Ceedzie.
Który to salon ? :D Masz może nr części na który Ci wymienili? Bo jak rozumiem musieli jakiś nowszy model kamery czy coś skoro jakąś poprawę odczułeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”