Czas oczekiwania na Sportage V

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: mariuszzar »

nagdob pisze: 08 gru 2022, 11:14
mariuszzar pisze: 08 gru 2022, 09:43 Dzien dobry. To moj pierwszy post na forum. NA dniach odbieram Sportage GT Line 230KM. Auto juz jest od kilku dni u dealera, ale czekam na felgi i kola zimowe. Auto bylo zamowione w sierpniu, takze czekalem lacznie 4 miesiace. Bardzo akceptowalnie jak na obecne warunki.
Pewnie nie brałeś żadnych dodatkowych opcji.
Procz adaptacyjnego zawieszenia i okna dachowego (ktorego osobiscie nie lubie) wzialem wszystkie możliwe opcje wyposazenia.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: nagdob »

mariuszzar pisze: 08 gru 2022, 12:56
nagdob pisze: 08 gru 2022, 11:14
mariuszzar pisze: 08 gru 2022, 09:43 Dzien dobry. To moj pierwszy post na forum. NA dniach odbieram Sportage GT Line 230KM. Auto juz jest od kilku dni u dealera, ale czekam na felgi i kola zimowe. Auto bylo zamowione w sierpniu, takze czekalem lacznie 4 miesiace. Bardzo akceptowalnie jak na obecne warunki.
Pewnie nie brałeś żadnych dodatkowych opcji.
Procz adaptacyjnego zawieszenia i okna dachowego (ktorego osobiscie nie lubie) wzialem wszystkie możliwe opcje wyposazenia.
Dobrze by było, żebyś w profilu uzupełnił o te "opcje". Może się przydać przy rozwiązywaniu problemów.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: kemotl »

Loras pisze: 07 gru 2022, 09:38 Zamówienie z początku marca. Już cieszyłem się, że na dniach otrzymam auto. Niestety nie jest tak pięknie jakby się mogło wydawać.
Sprzedawca poinformował mnie, że nie ma pewności czy auto będzie wydane w tym roku. Podobno KIA polska nie wydaje dokumentów do modeli MHEV ponieważ chodzi o limity CO2. Ktoś słyszał o czymś takim. Dzisiaj dokonałem swojej wpłaty na poczet samochodu. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem mam już serdecznie dosyć zakupu nowego auta... :evil: :twisted:
Odebrałeś może samochód czy dopiero w styczniu ?? U mnie tak samo z poczatku marca a nawet nie wiem czy się wyprodukował ...
Marcin - Perfect
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Marcin - Perfect »

Panowie i Panie idę chyba na rekord.... zamówienie z 13 stycznia i dalej cisza.
Pierwszy roczek jest zawsze taki ekscytujący... :roll:
fram
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2022, 14:53
model samochodu: KIA Sportage V, 1.6 MHEV,M+S, 7DCT

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: fram »

Masz pewnie konfigurację z pierwszego cennika podobnie jak ja. Mam obawy, że celowo przeciągają termin żebyśmy zrezygnowali bo za mało zarobią.
Ale w mailach mi odpisują: "Informujemy jednocześnie, że KIA Polska nie ma wpływu na plany produkcyjne w fabrykach"
Ehhh
komoornik
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2022, 22:30
model samochodu: Sportage V HEV FWD BL AE+

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: komoornik »

Zamówienie z 25.07, HEV FWD Business Line z Drive Wise Plus

Auto w transporcie do dealera.
sztyk
Posty: 75
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: sztyk »

Marcin - Perfect pisze: 21 gru 2022, 16:04 Panowie i Panie idę chyba na rekord.... zamówienie z 13 stycznia i dalej cisza.
Pierwszy roczek jest zawsze taki ekscytujący... :roll:
Może będziesz miał rok produkcji 2023, zawsze to jakieś pocieszenie. ;) Podobno Kia i inne koncerny mają jakieś limity produkcyjne, chodzi o CO2...
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: zbigniew312 »

Marcin - Perfect pisze: 21 gru 2022, 16:04 Panowie i Panie idę chyba na rekord.... zamówienie z 13 stycznia i dalej cisza.
Pierwszy roczek jest zawsze taki ekscytujący... :roll:
, o ile cena ze stycznia zostanie utrzymana, Twoja cierpliwość bedzie wielka dalej , o ile w cenie ze stycznia były jakieś znizki bo chyba na dziś ich nie ma to zostanie ta cierpliwość wynagrodzona .Pytanie jednak pozostaje jedno czy tak powinno sę dziac skoro sprzedający zapenia czas oczekiwania max 6 m-cy
Marcin - Perfect
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2022, 16:59

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: Marcin - Perfect »

Sprawdziłem dzisiaj w konfiguratorze i jest drożej o 30 tys. w porównaniu z moją ceną. Więc jakiś plus tego jest ;)

Dealer już mi potwierdził, że rok produkcji będzie 2023, a może i dalej... :lol:

Całe szczęście, że mi się nie śpieszy ale słyszałem różne historie.

Pozdrawiam.

Cierpliwy to i KIA'e wyprodukuje :D
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Czas oczekiwania na Sportage V

Post autor: zbigniew312 »

Ja dostałe w terminie , sierpień 2022 , zamowienie w styczniu , zniżka 6 % grupy zawodowe , na dzis jestem porwnując ceny styczeń -wrzesień , jakieś 24000, 00 zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”