Kontrolka wspomagania

forum użytkowników modelu Rio
bin4bik
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2022, 17:07
model samochodu: Rio 2015

Kontrolka wspomagania

Post autor: bin4bik »

Witajcie!
Ruszając usłyszałem jakieś tarcie przy skręcaniu kół (nieduża prędkość ale nie w miejscu) . Tego samego dnia stając na skrzyżowaniu błysnęła na chwilę kontrolka układu wspomagania kierownicy i przy tym jakiś taki zgrzyt niezbyt głośny ale dobrze słyszalny. Na razie kontrolka błysnęła tylko raz i już się nie pojawiła. Dojechałem na miejsce i sprawdzam gdzie jest zbiornik na olej - okazuje się , że nie ma?? I teraz pytanie czy można jakiś czas z tym jeździć / obserwując (bo w najbliższym tygodniu będę musiał kursować np. do szpitala...) czy narażam się na gorszą i droższą naprawę?
Rio 1,4 r.2015
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: Ksebki »

Zbiornika na olej nie ma bo wspomaganie jest elektryczne.
bin4bik
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2022, 17:07
model samochodu: Rio 2015

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: bin4bik »

No właśnie tego się dowiedziałem szukając położenia tego nieistniejącego zbiornika :) Więc skoro nie było oleju to też nic tam się nie powinno zatrzeć... Może to być wina np. akumulatora?? Pewnie pozostaje mi jeździć i obserwować... Niepokoi mnie tylko że ta kontrolka jest czerwona, więc raczej rzecz ważna...
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: gisio »

Owszem poziom naładowania akumulatora może mieć wpływ na pojawienie się kontrolki. Na chwilę obecną nie przejmuj się tym, układ jest tak zabezpieczony, że i bez aktywnego wspomagania będziesz mógł sterować pojazdem.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
bin4bik
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2022, 17:07
model samochodu: Rio 2015

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: bin4bik »

Dzięki za informacje. Ogólnie to zdarzało mi się prowadzić gruzy bez wspomagania więc tutaj nie mam problemu ;) tylko nie chciałbym jeździć i powodować jakichś zniszczeń grożących zwielokrotnieniem kosztów naprawy.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: Ksebki »

Nie wiem czy to nie jest tak, ze jak chwilowo spadnie napięcie w aucie to na moment mogą zapalić się lampki bodajże poduszki powietrznej i chyba właśnie wspomagania.
bin4bik
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2022, 17:07
model samochodu: Rio 2015

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: bin4bik »

Kilka dni później akumulator padł zupełnie, także jeśli ktoś będzie miał podobne objawy ze strony wspomagania to jest to ostatni moment by przyjrzeć się i zająć stanem akumulatora. Temat do zamknięcia. Dzięki
Arenia70
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2021, 18:00
model samochodu: Kia Cee'd SW 1.6 CRDI, 81 kW, 2017

Re: Kontrolka wspomagania

Post autor: Arenia70 »

Niekoniecznie... Mam Ceeda z 2017 roku, 1.7 CRDi 110 KM i ta kontrolka miga regularnie / częściej jesienią, zimą i wiosną /, również po wymianie akumulatora na nowy. Serwis rozkłada ręce, bo w pamięci komputera pokładowego brak błędu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”