Powłoka hydrofobowa / ceramika po co?

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Powłoka hydrofobowa / ceramika po co?

Post autor: axeramm »

Zastanawiałem się nad pokrowcem, ale zniechęciły mnie opinie o rysowaniu lakieru (zakładając pokrowiec na nie do końca czysty samochód)
Jeśli masz folię na całości, to pewnie ona wystarczająco chroni lakier
saron22
Posty: 599
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Powłoka hydrofobowa / ceramika po co?

Post autor: saron22 »

Impress pisze: 16 lis 2022, 06:57
saron22 pisze: 16 lis 2022, 01:05 Co robisz z mokrym pokrowcem np po całej nocy stania pod blokiem?
Przerzucam do wanny albo wieszam. Chyba że w tym samym dniu mam zamiar ponownie przykryć, to zawijam i chowam do bagażnika. Da się tak zawinąć żeby nie pomoczyć bagażnika. Widzę że koledzy na siłę chcą mi udowodnić że pokrowiec jest be. A ja wam mówię coś za coś. Jak ktoś stawia auto na zewnątrz i chce chronić lakier to przynajmniej na dłuższy postój pokrowiec jest super i w moim mieście widzę ich coraz więcej.
Nie twierdzę, że jest pokrowiec jest be ale już uzytkowanie takiego pokrowca na co dzień jak najbardziej jest. Ja też trzymam jedno auto pod pokrowcem. I zdaje sobie sprawę do czego sluży i jakie ma spełniać zadanie. Z tą różnicą, że moje auto stoi w hali garażowej i pokrowiec naciągam na umyte i wysuszone auto. I nie robię tego częściej jak kilka razy w roku.
Wybacz, ale nie wyobrażam sobie zdejmowac pokrowiec z auta i zapier….ć z nim do domu żeby go wrzucić do wanny. A po przyjeździe znów zapier….ć do wanny i z powrotem do na parking żeby go założyć. Nie wyobrażam sobie też aby caly dzień wozić mokry pokrowiec w bagażniku.
No i nie wyobrażam sobie aby po każdej jeździe jechać na myjnie umyć auto tylko po to, żeby naciągnąć pokrowiec a już w ogóle nie wyobrażam sobie aby nakładać pokrowiec na brudne i mokre auto.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Powłoka hydrofobowa / ceramika po co?

Post autor: Impress »

saron22 pisze: 16 lis 2022, 10:24
Impress pisze: 16 lis 2022, 06:57
saron22 pisze: 16 lis 2022, 01:05 Co robisz z mokrym pokrowcem np po całej nocy stania pod blokiem?
Przerzucam do wanny albo wieszam. Chyba że w tym samym dniu mam zamiar ponownie przykryć, to zawijam i chowam do bagażnika. Da się tak zawinąć żeby nie pomoczyć bagażnika. Widzę że koledzy na siłę chcą mi udowodnić że pokrowiec jest be. A ja wam mówię coś za coś. Jak ktoś stawia auto na zewnątrz i chce chronić lakier to przynajmniej na dłuższy postój pokrowiec jest super i w moim mieście widzę ich coraz więcej.
Nie twierdzę, że jest pokrowiec jest be ale już uzytkowanie takiego pokrowca na co dzień jak najbardziej jest. Ja też trzymam jedno auto pod pokrowcem. I zdaje sobie sprawę do czego sluży i jakie ma spełniać zadanie. Z tą różnicą, że moje auto stoi w hali garażowej i pokrowiec naciągam na umyte i wysuszone auto. I nie robię tego częściej jak kilka razy w roku.
Wybacz, ale nie wyobrażam sobie zdejmowac pokrowiec z auta i zapier….ć z nim do domu żeby go wrzucić do wanny. A po przyjeździe znów zapier….ć do wanny i z powrotem do na parking żeby go założyć. Nie wyobrażam sobie też aby caly dzień wozić mokry pokrowiec w bagażniku.
No i nie wyobrażam sobie aby po każdej jeździe jechać na myjnie umyć auto tylko po to, żeby naciągnąć pokrowiec a już w ogóle nie wyobrażam sobie aby nakładać pokrowiec na brudne i mokre auto.
Cóż, jestem w stanie to zrozumieć i z ogólnymi zastrzeżeniami się zgadzam. Z tym, że DLA MNIE zalety ochrony przewyższają wady wynikające z użytkowania. Przede wszystkim nie zawsze pokrowiec jest mokry. U mnie raczej rzadko. Poza tym dużo bardziej denerwowałoby mnie jeżdżenie co chwilę na myjnie po zmasowanym ataku ptactwa, czy osadzaniu się pyłu z kominów w zimie, a latem pyłków z drzew. Oczywiście, mógłbym odpuścić i tego nie robić ale lakier z pewnością na tym szybko by ucierpiał. Mi sprawia przyjemność to, że mam lakier w super stanie. Garaż oczywiście byłby ideałem ale nie mam możliwości posiadania takiego. Reasumując, rzuciłem tylko pomysł, który u mnie się sprawdza dobrze.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Powłoka hydrofobowa / ceramika po co?

Post autor: Marek3003 »

Kupiłem raz porządny pokrowiec. 3-4 warstwowy z mocowaniami, z zamkiem na otwieranie drzwi, z profilami na lusterka, pod spodem gruba biała fizelina podobno nie rysująca lakieru…. Postawiłem auto nad morzem w lutym. Przyszedł sztorm, pozrywało taśmy, prawie go zerwało, podnosił się do góry na dachu, dramat. No i ponad 400,- poszło do kosza. Leży do dziś w szafie. Wyleczyłem się z pokrowca. Jak zobaczę system mocowania który przetrwa wiatr np. 80-100 km/h i nie będzie szorował po samochodzie to się przekonam,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”