Świeci się kontrolka opon po wymianie na zimówki

forum użytkowników modelu Rio
ktwarszawa
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2022, 16:34
model samochodu: Kia Rio 3

Świeci się kontrolka opon po wymianie na zimówki

Post autor: ktwarszawa »

Witam, mam Kia Rio - sedan 1,4 z 2014 i po wymianie opon na zimowe świeci się kontrolka tmps złego ciśnienia w oponach. Ciśnienie jest ok a nie ma w tym modelu resetu. Co mam zrobić aby usunąć ten błąd i co może być tego przyczyną. Jedni mówią że ten model nie ma czujników w oponach inni że są. Jedni że mam podpompować do 3 bar,przejechać kilka km i komputer sam się zresetuje, inni że to awaria któregoś z czujników. Proszę o pomoc bo nie wiem kto ma rację i co mam zrobić. Przed wymianą wszystko było ok.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Świeci się kontrolka opon po wymianie na zimówki

Post autor: StonicScross »

Czujniki chyba są od listopada 2014. Jak kontrolka to może uszkodzili przy wymianie.
ktwarszawa
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2022, 16:34
model samochodu: Kia Rio 3

Re: Świeci się kontrolka opon po wymianie na zimówki

Post autor: ktwarszawa »

Samochód wg specyfikacji od Kia Motors sprawdzona po Vin - Rio 12 (2022-2014) data produkcji 31.10.2014. Kontrolka zaświeciła się po tygodniu od wymiany podczas dłuższej jazdy z większą prędkością. Wcześniej jazda szarpana (w mieście) na krótkich 12km odcinkach. Może to coś podpowie.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Świeci się kontrolka opon po wymianie na zimówki

Post autor: StonicScross »

Data sprzedaży być może w listopadzie, więc zapewne ma czujniki. Może tak wymieniono opony ze odpadły po prostu po czasie. Ja w Rio 3 po tym jak mi zwykły serwis uszkodził (3 od razu, czwarty odpadł właśnie w czasie jazdy), w ASO wymieniałem tylko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”